1 1
VW_GTD23

Golf V BLS leteći ležaj na radilici

Recommended Posts

Iako je bilo dosta sličnih tema prije par godina još nisam pronašao konkretan odgovor na ovo pitanje. Kao što naslov kaže radi se o problemu u 1.9 TDI 77KW motoru sa BLS oznakom gdje su navodno glavni problem leteći ležaj radilice i bregasta osovina. Koliko ja znam problem sa letećim ležajem je dosta češći kod BXE motora nego kod BLS mada kod oba može doći do probijenja klipnjače, pucanja glave itd... E sada ja sam čuo da je kod zadnjih serija BLS motora poblem sa letećim ležajevima riješen ali nisam siguran u to. Ima li neko od vas da zna nešto o ovome? Sigurno ste se susretali sa BLS motorom pa možda bi znali reći i iz ličnog iskustva... Hvala unaprijed!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično sad da kupujem zaobišao bih BXE i BLS u širokom luku i ne bih se kockao da li strada ili ne. Prijateljski savjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam golfa 5 sa Bls motorom,imao je 210 tisuca kad sam ga kupio.Vozio 4 godine i prodao sa cca 290 tisuca.Motor nisam dirnio osim velikog servisa i malih servisa.Tandem pumpa bila slinila i to sam rijesio.Ili sam ja imao srece ili je bivsi vlasnik otklonio mane prije mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mater mi vozi g5 1.9 bls kad smo ga tek uzeli ja i caca motor je bia u djelovima u portopaku i kad smo ga sastavili nesto je tuckalo minjali bregastu hidro podizace ista stvar se desavala izvadili vanka ponovo motor ponovo ga rastavili cilog da bi skuzili da je radilicia bila puknute jedan uteg je ima lufta prominili letece i radilicu i prstenja sad pali vozi bez ikakvih problema vec 2 godine.

Caca nikidan uzea audia a3 isti motor ka i u petici radi pali vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih zaobisao  ali problem je sto ne mogu naci BKC Golfa 5 da je priuba dobar jer sve BKC serije su starije 04,05 i 0.6 godiste...

Vedrane koje je godiste bio tvoj Golf 5 i Mirko koje je godiste bio taj tvoj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji mjesec ako se mozes sijetiti? Bitno mi je to jer izgleda da su te falicne serije sve 2007/08. I jos koje si ulje koristio i na koliko km si ga mijenjo? Jer znam da long-life servisi i nekvalitetna ulja ubijaju taj motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VW_GTD23 said:

Koji mjesec ako se mozes sijetiti? Bitno mi je to jer izgleda da su te falicne serije sve 2007/08. I jos koje si ulje koristio i na koliko km si ga mijenjo? Jer znam da long-life servisi i nekvalitetna ulja ubijaju taj motor...

11mjesec.Castrol 5w30 i vadio sam ga na 12,13 tisuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se ne zna, cak cam vidjao na mobile.de BLS motore koji su presli skoro pa 400 000 km a nekom izbije klip na 150 000 km...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2020 at 4:07 PM, VW_GTD23 said:

Nikad se ne zna, cak cam vidjao na mobile.de BLS motore koji su presli skoro pa 400 000 km a nekom izbije klip na 150 000 km...

Pozz, vozim golf 5 1.9 bls dsg. Ne trosi ulje. Motor i turbo nikad dirani. Prešao 340tkm. Moj je zadnja generacija 2008. Poslije je krenuo 2.0. Mjenjam ulje na 10tkm cak filter ulja izbacim na 5tkm i stavim novi do izmjene ulja. Ah 50kn., a ja sretan. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1