1 1
ALE009

1.6 TDI vlazi na intercooleru

Recommended Posts

Zdravo,

Imam 1.6 tdi, CAYB - nebitno.

Imam problem kada vozim auto, i ostavim ga prekonoci na podu mi se pojavi par kapljica od ulja ( nemam plasticnu zastitu ispod motora)

Naime vlazi na sastavu crijeva koje ide u intercooler. ( Vizuelna inspekcija - turbina ne curi)

Isto sam primjetio da je krenuo da "bali" (nista mnogo) na sastavu crijeva koje ide u klapnu gasa.

 

Sa obzirom da je vozilo staro vec 10 godina, koje su sanse da je nesto ozbiljno tipa los turbo, ili je vise zacepljenost samog sistema i nagomilane uljne pare u IC sistemu?

 

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprije ce bit da je turbina losa,kod mene je tih uljnih para bilo u tragovima,ali je turbo los pa je toga sve vise,doslovno kad crijevo skinem propisa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je upozorenje da je turbina pri kraju. Meni tako bilo na Altei pa sam zanemario i vozio dalje dok mi se nije raspala turbina i napravila krš. Morao sam komplet drugu turbinu uzeti i novi interkuler ocistiti sve i moliti Boga da nije ostao još negdje neki komadic pa da se odljepi i razbije novu turbinu. Kad sam uzeo passata odmah sam dao skinuti turbinu i odnio na servis ...ispitivanje i cišcenje  600kn + 100 kn sve nove brtve  i pismena potrvda servisa da je turbina ok. Nema ni na jednom spoju od interkulera preko turbine nigdje masnoce. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh ovako, skinuto je crijevo sa intecoolera, ulja nema uopste. samo ulje pare. Tj. neznatno ili skoro nikako. U cemu je problem, plastika od intercoolera pukla.

Turbo - vizuelno ok i nema ulja u intercooleru i crijevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1