1 1
andrej.sokac

1.9 TDI PD AJM ŠTUCA U LERU

Recommended Posts

Da li se netko susretao sa trokiranjem u leru na 1.9 TDI PD. Kad se dignu okretaji već na 1000 okretaja počinje radit normalno i tako do max okretaja ali u leru štuca. Ko benzinac kad mu probija kabel od svječice pa ne upali svaki drugi, treci takt?

 

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da nije bilo odgovora, sjeo ja u auto, druga brzina, 4000 okretaja, 5 km u jednom smjeru i 5 u drugom. Tko bi rekao ne štuca više... sada majstori, što je uzrok?

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ili leptir klapne gasa...

Gdje se nalazi to? Mislim da ga dizeli nemaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diagnostika pa malo po mjernim blokovima... vidit kolicine ubrizgavanja...  Štucanje moze bit i zbog obicnog podizaca ventila.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom benzincu 1.6 16v je odmah kod filtera za vazduh. Sad' ne znam kod dizela da li ima neki deo pre, ali je tu negde oko usisa jer ti klapna, da tako kažem, "određuje" smešu.

Meni je Golf imao problem u leru, odradjena mu je reparacija klapne i sada radi kao sat. Možda kod tebe nije neophodna reparacija nego samo da se ivice tog leptira pročiste od čadji. 

Samo kucaj na google i sigurno ćeš nešto naći, aa ako ja nadjem nesto dobro saljem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Sharan ASZ hoće kad je hladan da podrhtava i neravnomjerno radi, i onda dok vozim na oko 2000rpma zna da zaštuca. Iskopčam MAF i prikopčam i radi normalno.
Kad se zagrije takođe radi normalno, a kad ga stisnem zna da baci solidno crnog dima.

Auto ide kao metak, bez ikakvih poteškoća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slična, da ne kažem ista stvar je bila i kod mog Golfa. 

Evo jedan link, možda nešto pomogne (benzinac je u pitanju) 

https://youtu.be/tZ84ZPRBg44

Imaju ga je i dizelaši, editovao si komentar pa sada videh. Evo, vidi... 

https://m.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Elektrika/Vw-Golf-4-1-9-Tdi-klapna-gasa-usisna-grana-70341070-oglas.htm#mhs0-1583530373926

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maf senzor, dizne, dosjedi dizne u glavi, tandem pumpa, los filter goriva.. Ima tu stvari za pregledat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ga spoji na dijagnostiku i pogledaj greske i mjerne blokove kao sta je autofreak reka mozda izbaci nesto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

Slična, da ne kažem ista stvar je bila i kod mog Golfa.  Evo jedan link, možda nešto pomogne (benzinac je u pitanju) [/url] Imaju ga je i dizelaši, editovao si komentar pa sada videh. Evo, vidi... 

 

Zanimljivo. Ja ovo nemam. A komentar sam editovao jer sam pročitao na netu da dizeli ga nemaju.

Edit: Sad sam googlao. Kaže da kod četvorke TDI ovo čudo postoji samo na AXR 100ks motoru i ni jednom više. Naravno svaki TDI nakon toga ga ima

038128063G/F/P/L/M

s-l300.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1