2 2
marko11

Golf 6 - 1.6 TDI, 2010 godište - čudno zujanje

Recommended Posts

Pozdrav, na Golfu 6-tici događa se već cca 1 godinu neko čudno zujanje, nekad apsolutno ništa, nekad jedva primjetno, nekad jako. Naravno kad dođem kod mehaničara nikad se ništa ne čuje. Ovog puta sam uspio snimiti zujanje, pa molim ako može netko preslušati ova dva videa i ako ima iskustva napisati što bi to moglo biti. Zujanje se događa neovisno o tome da li auto stoji na mjestu ili se vozim. Kako ubrzavam, zujanje se ubrzava također. Kada isključim klimu zujanje prestaje, no nekad se čuje i sa isključenom klimom. Puno hvala!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Periodično grebanj? Mislim da je to kompresor klime. Kod mene se isto cuje, prestane kad ukljucim klimu.

Poslano sa mog Pixel 3 XL koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, periodično grebanje. To cijeli kompresor klime treba mijenjati ili neki remen / lager ili nešto takvoga? I jel to veliki posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prominiti kompresor klime triba izvaditi plin iz sistema skinuti remen vanjski koji pokrece kompresor preko radilice i onda tribas skinit dvi cjevi jednu deblju jednu tanju ja mislim da sh na toreks vide onda imas skinit jos jedan dek 2 vide 16ke i gotovo al nece ti tit odma izac nego ces ga tribat kargat pajserom il cim oces nije toliko veliki problem skinit ima malo zezanja oko toga al jednostavno je, najgore je izvadit plin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima netko u blizini Zagreba / Čakovca tko se time bavi? Karlovac mi je baš van ruke.

 

Ako ovako ostavim kako je, da li bi mogao imati veće neke probleme u budućnosti ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan mehaničar veli da postoji mogućnost da se razleta i da ga mijenjam kad postane bas glasan.

Drugi kaze da vozim dok ne prestane radit.

Moj se cuje jednako vec predjenih 25k km. Sve šljaka. E sada.. :)


Poslano sa mog Pixel 3 XL koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalo se rjesavat samo nadopunom plina.... Ako to nerjesi onda il nov kompr il teraj dok ide. Necuje se kad je upaljena klima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2