0
Dzani

Golf 5 kilometar sat

Recommended Posts

Cao raja, trebao bih pomoc oko par pitanja. Interesuje me procedura oko zamjene kilometar sata na Golfu 5. Trenutno kod mene je sat sa onim malim ekranom koji pokazuje samo osnovne stvari i htjeo bih ubaciti sat sa velikim displejom. Naravno zamjenio bih i rucice jer kod mene nema obih dugmica sa strane. Sat koji mogu jeftino nabaviti je iz benzinca, a u mene je dizel. Na koje stvari moram obratiti pozornost ako je to ikako moguce uraditi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam iz benzinca ne pase u dizela i obrnuto. Eventualno se mozda moze flashat firmware pa onda... Isto tako ne znam da li je u Golf V imobilizer u satu ili nekom drugom modulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U teoriji se može složiti, e sad koliko je komplicirano, to ovisi o zadnjem broju kataloškog na satu.

Ako sat završava na 0,1 i 2 ima šanse, ako završava na 3 i 4 onda je nemoguća misija.

Od benzinca paše, ali neće ti ispravno mjeriti obrtaje.

Taman i da skupiš sve dijelove, teško ćeš naći električara da ti to složi kako treba.

U golfu 5 immo je u tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, đumbir said:

U teoriji se može složiti, e sad koliko je komplicirano, to ovisi o zadnjem broju kataloškog na satu.

Ako sat završava na 0,1 i 2 ima šanse, ako završava na 3 i 4 onda je nemoguća misija.

Od benzinca paše, ali neće ti ispravno mjeriti obrtaje.

Taman i da skupiš sve dijelove, teško ćeš naći električara da ti to složi kako treba.

U golfu 5 immo je u tabli.

Meni su rekli da pase bez problema samo sablon od obrtomjera iz svog starog sata da prebacim u novi. Bio sam do sada kod 2 maistora, jedan mi je trazio neki PIN sata koji ja nisam znao i to mi nije mogao odraditi, a drugi mi je rekao ako sat nije pod "istim brojem" da to ne moze odraditi. Tako da moram traziti jos neke maistore, u glavnom ako sta uspijem rijesiti napisat cu ovde. 

Edited by Dzani
Greska u slovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, no čini mi se da taj šablon ima sitnu razliku u onoj glavi koja se natakne na to...za ovo nisam 100% siguran.

Ovaj pin što te tražio majstor ti se zove SKC pin (ima 4 znamenke i iščitava se iza table), ako ti majstor ne može izvući taj PIN a navodno ti može "upariti tablu", to ti je znak da odmah tražiš drugog majstora.

Također, ovaj što kaže da ne može upariti ako nije isti broj, ako je mislio da kataloški, onda priča gluposti. Ako je mislio na godište table, tu je u pravu.

Koja ti je godina auto a koja godina je tabla?

 

 

Edited by đumbir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto 2007,a tabla iz ovog drugog 2004. Bio sam kod njega i iscitao mi je taj kod sa obe table, navodno ce moci odraditi posao, ali posto je zavladao ovaj virus ovamo po gradu iz kojeg sam ja, sve je blokirano pa smo to odgodili dok se malo situacija smiri, pa cemo vidjeti sta cemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, 99% je da neće moći.

Nije isti immo na tvojoj tabli i na ovoj koju imaš.

A pošto ti je auto 2007, teško da ćeš uopće naći nekog da napravi makar i našao tablu iznad 2006.godine.

Al ništa ne košta probati. Javi obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu jasta cu, ali ne mogu nista javiti uskoro jer je grad blokiran minimalno do pocetka aprila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0