1 1
ToMaGTI

Golf 5 gti ed30 generalka

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, imam problem vec 10 dana ne znam sta da napravim.  Raspitujem sa na 100 strana i non stop mi se okrecu informacije i misljenja. U motoru imam spene jer se kao leteci lezaj raspao kako majstori kazu.. Trebam radit generalku ili da mjenjam gol motor bez agregata, ali nigdje ne mogu nac gol motor 2.0 tfsi 169kw BYD oznaka.. 

Sta bi mi bilo najpamentiie za napravit s obzirom da taj auto moram imat jos neko vrijeme(godinu dana).. Dal da nadem nekoga adekvatnog pa da se napravi generalka sa garancijom za 2100 eura kako su mi jedni rekli(servis Mestrovic - Gracani) , dal da trazim od ed30 gol motor i dalje ili da se prebaci od obicnog gtia gol motor. 

Stvarno ne znam sta da napravim i trebam vasu pomoc misljenja.. 

Ekipa hvala unaprijed. 

Edited by ToMaGTI

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2020 at 6:19 PM, ToMaGTI said:

Rijeseno, moze close. 

Napiši bar u kratkim crtama kako si riješio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, goran sdi said:

Napiši bar u kratkim crtama kako si riješio.

Ma nisam dobio nikakve dodatne info tako da nisam znao sta da napravim, te sam se odlucio i kupio drugi gol motor i popratne dijelove koji ce se mjenjat ovaj tjedan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel cipan bio ? ili serijski. ty BYD mogu durat puno snage, rijetko koji se raspadne. mozda 1% svih motora ukupno 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16. 03. 2020. at 4:23, Dario_7R said:

jel cipan bio ? ili serijski. ty BYD mogu durat puno snage, rijetko koji se raspadne. mozda 1% svih motora ukupno 

Bio je na revo mapi 300ks, ali kako oni kazu da smo skuzili da su leteci losi promjenili bi ih i nebi bilo problema, 1500kn origigi za BYD

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je netko prije đumbus napravio, a ti si naletio. jebiga. inace ti motori cak ni obicni gti nemaju problema sa letecim

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dario_7R said:

to je netko prije đumbus napravio, a ti si naletio. jebiga. inace ti motori cak ni obicni gti nemaju problema sa letecim

Ma to su i majstori predpostavili, uglavnom "novi" motor se ubacuje 120tkm, novi dvomaseni zamasnjak set kvacila, nova pumpa ulja, leteci sve brtve moguce, sarafi , pcv ventil, cam folower, zupcasti, lanac, novi amortizeri i kape, nosaci motora, seleni, diskovi , plocice, filteri , ulje ...

Sve skoro 30.000kn 

Share this post


Link to post
Share on other sites

obzirom sa ubacujes motor istesi jos extra love na letece, malo ce vise kostat, a da se ne ponovi. jer neznas kakvo je ulje koristeno prije, vjerovatno je neko u neko doba isto koristio krivo ulje i napravila se steta na letecima 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18. 03. 2020. at 13:14, Dario_7R said:

obzirom sa ubacujes motor istesi jos extra love na letece, malo ce vise kostat, a da se ne ponovi. jer neznas kakvo je ulje koristeno prije, vjerovatno je neko u neko doba isto koristio krivo ulje i napravila se steta na letecima 

Nije mi majstor mogo promjenit letece jer nije imao neki "posebni" alat, ali kaze da su u redu.

 

Sad imam novi problem gdje auto u prvoj uopce nemre zaslajdrat kolko slabo ide a turbina se navodno otvori tek na 5k rpm i onda krene cupat, isto tako u drugoj brzini, spojen auto kod 2 razlicita mehanicara i ni jedan od njih ne vidi nikakav mehanicki kvar, nego tvrde da je vjerovatno do mape (revo) koja se sjebala dok je auto bio bez struje, znaci auto u prvoj, drugoj, trecoj dok ne dode do bar 5krpm ide kao da ima 40 - 50 konja... Čekam da mi se muha javi da ga on spoji i da vidi jel zapravo problem u mapi, sve je to sad sranje pogotovo dok nam je sad trenutno ovakva situacija u državi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, ToMaGTI said:

Nije mi majstor mogo promjenit letece jer nije imao neki "posebni" alat, ali kaze da su u redu.

 

Sad imam novi problem gdje auto u prvoj uopce nemre zaslajdrat kolko slabo ide a turbina se navodno otvori tek na 5k rpm i onda krene cupat, isto tako u drugoj brzini, spojen auto kod 2 razlicita mehanicara i ni jedan od njih ne vidi nikakav mehanicki kvar, nego tvrde da je vjerovatno do mape (revo) koja se sjebala dok je auto bio bez struje, znaci auto u prvoj, drugoj, trecoj dok ne dode do bar 5krpm ide kao da ima 40 - 50 konja... Čekam da mi se muha javi da ga on spoji i da vidi jel zapravo problem u mapi, sve je to sad sranje pogotovo dok nam je sad trenutno ovakva situacija u državi...

ako je skidan aku,a je, mapa tj postavke goriva boosta i paljenja su 001 ,sto je malo manje od serijske snage. treba auto ic ko serijski, ali javi se tuneru da vrati postavke i to je to 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Dario_7R said:

ako je skidan aku,a je, mapa tj postavke goriva boosta i paljenja su 001 ,sto je malo manje od serijske snage. treba auto ic ko serijski, ali javi se tuneru da vrati postavke i to je to 

Upravo mi je Muha reko da moram otic u revo da ga oni vrate  na serijsku mapu  jer on nemre na njihovom softweru radit (zakljucano) al bude ga on pregledao prije nego odem kod njih, to bih trebao ići u RSPerformance jelda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, AUTOFREAK said:

extra im mape... traju koliko i napon ☠️

Nadam se da mislis na Revo -.- .. Inace revo je bio na autu kada sam ga kupio..

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, AUTOFREAK said:

naravno... samo kazem...  

Ma znam da, katastrofa. RSPerformance mi može maknut revo na serijalu jelda ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, AUTOFREAK said:

extra im mape... traju koliko i napon ☠️

mape su odlicne, ti bas volis po svemu srat iako neznas pozadinu zasto imaju modularno slaganje boosta goriva i kolicine paljenja 

@ToMaGTI vag performance zagreb se javi i kroz minutu dobis nazad postavke ili kupis SPS uredaj i mozes sam vracat 

zasto bi micao mapu ? 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dario_7R said:

mape su odlicne, ti bas volis po svemu srat iako neznas pozadinu zasto imaju modularno slaganje boosta goriva i kolicine paljenja 

@ToMaGTI vag performance zagreb se javi i kroz minutu dobis nazad postavke ili kupis SPS uredaj i mozes sam vracat 

zasto bi micao mapu ? 

 

Zato što je auto u problemu, a ja se u globalu ne raumijem bas najbolje u to sve.. i receno mi je da moram provjerit šta je sa mapom, a kako mi je muha od dobrog prijatelja prijatelj volio bi da mi on to rijesi.. Te sam dobio naputak da moram prvo ici u revo da se mapa makne da bi netko drugi radio novu..

@Dario_7R predlazes mi nesto drugo ili ?

Edited by ToMaGTI

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, ToMaGTI said:

Upravo mi je Muha reko da moram otic u revo da ga oni vrate  na serijsku mapu  jer on nemre na njihovom softweru radit (zakljucano) al bude ga on pregledao prije nego odem kod njih, to bih trebao ići u RSPerformance jelda ?

 

13 hours ago, ljubobj said:

Pa muha ti prede preko te mape njihove sa svojom sta ne?

Pitaj ga

Rekao mu je već što treba napraviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, <TDI> said:

 

Rekao mu je već što treba napraviti...

Hvala kolega

Nekako sam preskocio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, ToMaGTI said:

Zato što je auto u problemu, a ja se u globalu ne raumijem bas najbolje u to sve.. i receno mi je da moram provjerit šta je sa mapom, a kako mi je muha od dobrog prijatelja prijatelj volio bi da mi on to rijesi.. Te sam dobio naputak da moram prvo ici u revo da se mapa makne da bi netko drugi radio novu..

@Dario_7R predlazes mi nesto drugo ili ?

 

mapa se pregazi sa bilokojom drugom najnormalnije, cudi me da muha nemoze to napraviti

 

javi se ti deckima u VAG perfomance i vratit ce postavke i logirat auto i vidit ces sve, nema potrebe placat mapu kad vec imas samo treba logirat i postavke ustimat 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dario_7R said:

 

mapa se pregazi sa bilokojom drugom najnormalnije, cudi me da muha nemoze to napraviti

 

javi se ti deckima u VAG perfomance i vratit ce postavke i logirat auto i vidit ces sve, nema potrebe placat mapu kad vec imas samo treba logirat i postavke ustimat 

Kaze Muha da ne moze, ne znam kako ni zasto.

 

Javio sam se Vagu cekam odgovor, hvala na info ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisaam 100% siguran al mislim da neke mape mogu zakljucati tako da drugi tuner ne moze raditi po njoj, dakle po tom bi ju trebalo otkljucati prije. Al kao sto je netko rekao mislim da Vag to moze rijesiti

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1