1 1
ToMaGTI

Golf 5 gti ed30 generalka

Recommended Posts

Hrvoje is Vaga mi je maloprije vratio revo stage 1 mapu 300ks, auto i dalje ide slabo, vuce tek na 4-5k rpm...znaci nije problem u mapi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, projektilski said:

Mozda i je. Nemres znati.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Moes molim te obrazlozit ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gore nije tvornicka mapa nego neka aftermarket genericka mapa. Dakle auto nije u stock stanju nego je modificiran. Ne mozes nikako znati da mozda nije do mape. Ne kazem da je mapa kriva nego da ne mozes eliminirati i tu mogucnost.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, projektilski said:

Pa gore nije tvornicka mapa nego neka aftermarket genericka mapa. Dakle auto nije u stock stanju nego je modificiran. Ne mozes nikako znati da mozda nije do mape. Ne kazem da je mapa kriva nego da ne mozes eliminirati i tu mogucnost.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Jesi procitao da je mapa danas vracena na 300ks i mapa je revo ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, ToMaGTI said:

Jesi procitao da je mapa danas vracena na 300ks i mapa je revo ? 

Pa procitao je covjek. Ali ti kaze da je možda do revo mape. Sta nisi auto vratio u serijsko stanje pa vidio sta se dogada.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, ljubobj said:

Pa procitao je covjek. Ali ti kaze da je možd da revo mape. Sta nisi auto vratio u serijsko stanje pa vidio sta se dogada.

Aha kuzim sta ocete rec, auto je prije slaganja bio na mapi i radio je odlicno, nakon slaganja se sam vratio na serijsjke postavke i vukao je katastrofa, danas je vracen na revo mapu na kojoj je bio i vuce isto lose... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ToMaGTI said:

Aha kuzim sta ocete rec, auto je prije slaganja bio na mapi i radio je odlicno, nakon slaganja se sam vratio na serijsjke postavke i vukao je katastrofa, danas je vracen na revo mapu na kojoj je bio i vuce isto lose... 

Uf...da nije onda do motora turba nesto? Trazi dobrog mehanicara i da vidi sta je.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ljubobj said:

Uf...da nije onda do motora turba nesto? Trazi dobrog mehanicara i da vidi sta je.

Jedino turbo ili neko crijevo, moje majstorcine nemaju pojma sta je, mada oni kazu da je turbina odlicna -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel imas koga sa VCDSom ? 

 

da se baci log i iscitaju mozebitne greske

moguce da neki senzor nije spojen

vakum negdje pusta

crijevo pusta / to bi ipak se culo

maf krivo okrenut ? 

N75 pravilno spojen

 

jel si goli motor stavljo? ili je imao remenje gore? da nije fulana faza???

Edited by Dario_7R

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Dario_7R said:

jel imas koga sa VCDSom ? 

 

da se baci log i iscitaju mozebitne greske

moguce da neki senzor nije spojen

vakum negdje pusta

crijevo pusta / to bi ipak se culo

maf krivo okrenut ? 

N75 pravilno spojen

 

jel si goli motor stavljo? ili je imao remenje gore? da nije fulana faza???

Pojma nemam sta je VCDS -.-

Maf moguce da su majstori okrenuli krivo, ili nesto slicno sto su mogli krivo okrenut ( ja ne znam praksu najbolje)

Da, goli motor stavljan, faze su provjeravane i sve su dobre kako oni kazu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vcds je diagnostika za VAG 

znaci nije stelano po kompu :/, nije alat garancija 100% faziranja.

daj ti to nekome ko se kuzi u VW, tu nesto nije dobro ili spojeno ili fazirano, jer mora to radit ko prije

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ToMaGTI said:

Jesi procitao da je mapa danas vracena na 300ks i mapa je revo ? 

Jesam no vidim da se nismo dobro skuzili i da je sad jasnije da sam usporedjivao stock sa revo mapom. Da li je bilo tko od tih majstora spajao na dijagnostiku? Ok, ti ne moras znati za VCDS i tonu drugih programa ali oni bi trebali.

Gle, ako sam dobro skuzio, dosta toga je promjenjeno i drugi je motor nutra. Moze biti tonu toga, ali ja bi taj auto prvo probao na stock mapi da vidim kako se ponasa.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, projektilski said:

Jesam no vidim da se nismo dobro skuzili i da je sad jasnije da sam usporedjivao stock sa revo mapom. Da li je bilo tko od tih majstora spajao na dijagnostiku? Ok, ti ne moras znati za VCDS i tonu drugih programa ali oni bi trebali.

Gle, ako sam dobro skuzio, dosta toga je promjenjeno i drugi je motor nutra. Moze biti tonu toga, ali ja bi taj auto prvo probao na stock mapi da vidim kako se ponasa.

kad se maknu kleme tj napajanje

 

auto je STOCK postavke, znaci sve je stock od boosta goriva svega. nesto je neispravno, jel citas i sam da je napisao da je sve prije radilo kako spada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revo mapa na stock postavkama je klon VW stock mape i identicne su?

EDIT: Evo isao sam ponovno procitati temu. Dakle covjek je trazio motor od 169kw (230KS) a jasno je dao do znanja da je mapa vracena na 300KS. Dakle to NIJE stock mapa. Ni blizu!
VW STOCK MAPA ǂ REVO STOCK MAPA

Ne tvrdim da je Revo mapa problem ali da mi srce bude na mjestu probao bi sa VW stock mapom, dakle ne sa Revo mapom na stock postavkama nego bas sa VW mapom. I ne smatram to nelogicnim savjetom, a koliko vidim i mehanicari mu to preporucaju.

I dobro je autofreak napisao, jebene su to mape koje se zblesiraju sa gubitkom napona i za koje moras ici kod tunera nazad da ti je popravi. Kaj ak tuner ne moze, ne zeli, ne radi vise? Kaj kad imamo ovakve zabrane kretanja?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edited by projektilski
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, projektilski said:

Revo mapa na stock postavkama je klon VW stock mape i identicne su?

EDIT: Evo isao sam ponovno procitati temu. Dakle covjek je trazio motor od 169kw (230KS) a jasno je dao do znanja da je mapa vracena na 300KS. Dakle to NIJE stock mapa. Ni blizu!
VW STOCK MAPA ǂ REVO STOCK MAPA

Ne tvrdim da je Revo mapa problem ali da mi srce bude na mjestu probao bi sa VW stock mapom, dakle ne sa Revo mapom na stock postavkama nego bas sa VW mapom. I ne smatram to nelogicnim savjetom, a koliko vidim i mehanicari mu to preporucaju.

I dobro je autofreak napisao, jebene su to mape koje se zblesiraju sa gubitkom napona i za koje moras ici kod tunera nazad da ti je popravi. Kaj ak tuner ne moze, ne zeli, ne radi vise? Kaj kad imamo ovakve zabrane kretanja?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

zato uz taj tip ecu-a imas za uzet SPS uredaj di sam slazes gorivo95/98/100+ oktana i anti theft opciju, prouci malo

a paramteri VW STOCK i REVO STOCK postavki su isti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da su stock postavke Revo mape identicne stock mapi i da bi dale isti graf kao i stock mapa.
I ne hvala, necu placati dodatni uredjaj zato jer im se mape resetiraju. Neka naprave mapu koja se ne resetira kao kod svakog normalnog tunera. 

Edited by projektilski
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, projektilski said:

Cisto sumnjam da su stock postavke Revo mape identicne stock mapi i da bi dale isti graf kao i stock mapa.
I ne hvala, necu placati dodatni uredjaj zato jer im se mape resetiraju. Neka naprave mapu koja se ne resetira kao kod svakog normalnog tunera. 

Bas to sto kazes

Stavis mapu masno ju platis ne znas koliko ks imas i jos se mapa obrise kad auto ostane bez struje. Smiješno da je to strasno.

Ne bi da mi ju daju besplatno

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, projektilski said:

Cisto sumnjam da su stock postavke Revo mape identicne stock mapi i da bi dale isti graf kao i stock mapa.
I ne hvala, necu placati dodatni uredjaj zato jer im se mape resetiraju. Neka naprave mapu koja se ne resetira kao kod svakog normalnog tunera. 

opet ti gledas samo ono sto tebi odgovara, imas drugih tunera odes njima

 

znaju ljudi zasto stavljaju revo napu na TFSI i zasto ima sluzi sps uredaj

neko doda wmi ili nesto drugo klikne postavke 

 

dodaj to na drugom, a da ti ne naplati barem 100 eura "peglanje" radi mape ili duplu cijenu multimape. na niti jednom drugom ECU se ne resetiraju postavke osim na 2.0 TFSI mk5 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sps uredjaj je besplatan. I da, odgovara mi da se mapa ne resetira. Bas imam cudne zahtjeve default_smile.png

 

Ako zelim dodatne mogucnosti nemam problema da se plati ekstra ali da mi se mapa resetira ne hvala.

 

I jos uvijek zaparavo ne znamo da li je revo stock mapa identicna (ne samo da ima neke iste parametre) kao i vw stock mapa.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira na sve, ja ne znam kome da dam auto da mi to riješi jer ovi moji su ocito nesposobni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi za pocetak vratio stock mapu a onda trazio majstora ako i dalje ne stima. Ne znam koga sad preporucit jer mislim da nitko ni ne radi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez razmišljanja bih i ja išao na fabričku VW mapu. Prvo to i dijagnostika, pa onda majstori i mehanički dio.

Prava je glupost da se mapa resetuje gubitkom napona. Presmiješno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

diagnostikom se treba znat sluzit, a ne kakva je mapa unutra. sve se moze procitat di je problem bio auto serijski st1 ili st5. ali jebiga bitno da je kupljen vcds sa aliexpressa i da moze obrisat check engine kad se upali 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25. 03. 2020. at 20:55, projektilski said:

Revo mapa na stock postavkama je klon VW stock mape i identicne su?

EDIT: Evo isao sam ponovno procitati temu. Dakle covjek je trazio motor od 169kw (230KS) a jasno je dao do znanja da je mapa vracena na 300KS. Dakle to NIJE stock mapa. Ni blizu!
VW STOCK MAPA ǂ REVO STOCK MAPA

Ne tvrdim da je Revo mapa problem ali da mi srce bude na mjestu probao bi sa VW stock mapom, dakle ne sa Revo mapom na stock postavkama nego bas sa VW mapom. I ne smatram to nelogicnim savjetom, a koliko vidim i mehanicari mu to preporucaju.

I dobro je autofreak napisao, jebene su to mape koje se zblesiraju sa gubitkom napona i za koje moras ici kod tunera nazad da ti je popravi. Kaj ak tuner ne moze, ne zeli, ne radi vise? Kaj kad imamo ovakve zabrane kretanja?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Je*iga ja "serem" dok se drugi pre*eravaju a i nedrze se pravil foruma npr. Boli me ud za pozadinu jer ako se prsis da si najbolji onda jos moras musteriji uvalit i uređaj... a zasto bi se musterija uopce zahebavala s icim i zasto nebi otisla k drugom maperu koji daje trajnu opciju....

Drugo je navođenje stelanja faze putem komp-a..... zaniomlivo... a taj motor prvo treba spec alat za eto fazu bregastih a za remen netreba jer je to jos oldskul shema... i onda da nije u fazi vrlo vjerovatno bi se pojavila i greškica koja upucuje na neispravnost senzora pozicije odredjenih vratila... 

 Ako auto neide vrati se mestru i on to treb rjesit naravno sad ako se zna da je mapa ok pa i da je stock vraceno dok auto neprovoza kako spada. Okretanje maf senzora je jako zanimljiv podatak jer isti nespada u radove na motoru i on se nalazi il na kutiji f zraka il eto ako je neki spešl usis na samoj cijevi i on se nedemontira... plus i tasj mestar koji je sastavljao motor bi ocitao neke podatke koji upucuju na odredjeni zajeb.

 Lako je pricat preko tipkovnice lajk oljvejz.

Moj savjet je da vratis mestru ako si mu doveo ispravan i vozljiv automobil.... Ako nezna onda se s njim dogovori da sudjeluje u rjesavanju problema ako se uspostavi njegova krivica za nesto...  Eto ako ti je muha dobr veza onda on isti moze ustekat tvoj auto na komp i odrolat ga i dobit potrebne podatke o cijelom rezimu rada motora... i kroz svoje iskustvo ti savjetovat sto je moguci problem te kako ga rijesit....    

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1