1 1
ToMaGTI

Golf 5 gti ed30 generalka

Recommended Posts

22 hours ago, AUTOFREAK said:

Je*iga ja "serem" dok se drugi pre*eravaju a i nedrze se pravil foruma npr. Boli me ud za pozadinu jer ako se prsis da si najbolji onda jos moras musteriji uvalit i uređaj... a zasto bi se musterija uopce zahebavala s icim i zasto nebi otisla k drugom maperu koji daje trajnu opciju....

Drugo je navođenje stelanja faze putem komp-a..... zaniomlivo... a taj motor prvo treba spec alat za eto fazu bregastih a za remen netreba jer je to jos oldskul shema... i onda da nije u fazi vrlo vjerovatno bi se pojavila i greškica koja upucuje na neispravnost senzora pozicije odredjenih vratila... 

 Ako auto neide vrati se mestru i on to treb rjesit naravno sad ako se zna da je mapa ok pa i da je stock vraceno dok auto neprovoza kako spada. Okretanje maf senzora je jako zanimljiv podatak jer isti nespada u radove na motoru i on se nalazi il na kutiji f zraka il eto ako je neki spešl usis na samoj cijevi i on se nedemontira... plus i tasj mestar koji je sastavljao motor bi ocitao neke podatke koji upucuju na odredjeni zajeb.

 Lako je pricat preko tipkovnice lajk oljvejz.

Moj savjet je da vratis mestru ako si mu doveo ispravan i vozljiv automobil.... Ako nezna onda se s njim dogovori da sudjeluje u rjesavanju problema ako se uspostavi njegova krivica za nesto...  Eto ako ti je muha dobr veza onda on isti moze ustekat tvoj auto na komp i odrolat ga i dobit potrebne podatke o cijelom rezimu rada motora... i kroz svoje iskustvo ti savjetovat sto je moguci problem te kako ga rijesit....    

Kužim sve, ali da je bar to sve jednostavno.. Majstori koji su mi slagali auto tvrde da nije nista mehanicki i da su oni odradili sve kako treba nego da je do mape i mapa se "rijesila", oni jednsotavno ne znaju sta je i vidim da mi time daju do znanja u vise navrata da im se po tome neda vise prckat, ali zato sam naso drugog decka (poznanika) koji se vise manje kuzi u te masine i stvarno si daje truda da se auto slozi... SAMO SE NADAM da cu nac nesto da su ovi zajebali i da je njihova greska, onda idem lagano po pravdu.

Ovaj mi cak kaze da je moguce da je do kompresije jer ovi nisu cak ni testirali, cak sam i filter sam zamjenio jucer.

Ako u nekom slucaju je sranje u samom motoru onda motor vracam od kud sam ga i dovuko i povrat novca, pa cemo se zajebavat na mom.

Budem update napisao sta se napravilo/testiralo sutra i prekosutra.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ideje i sva mišljenja su bila kriva...Auto sam dao jednom poznaniku da ga malo pogleda pa se covjek sjetio da pogleda kompresiju motora, a ovi prvi nisu to napravili.

Ispostavilo se da auto nije isao kako treba i da lose pali zbog kompresije.. Svaki cilindar oko 6 bara... Cekam da mi se javi firma koja mi je prodala motor kako oni kazu koji je dobar i koji je vozio prije nego je izvaden iz auta za povrat novca ili zamjenu motora.

Eto nazalost to bi bilo to.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ToMaGTI said:

Sve ideje i sva mišljenja su bila kriva...Auto sam dao jednom poznaniku da ga malo pogleda pa se covjek sjetio da pogleda kompresiju motora, a ovi prvi nisu to napravili.

Ispostavilo se da auto nije isao kako treba i da lose pali zbog kompresije.. Svaki cilindar oko 6 bara... Cekam da mi se javi firma koja mi je prodala motor kako oni kazu koji je dobar i koji je vozio prije nego je izvaden iz auta za povrat novca ili zamjenu motora.

Eto nazalost to bi bilo to.

Strasno

Daj ime fime  ovdje. Oni su to trebali provjeriti prije prodaje pod "ispravno"

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ToMaGTI said:

Sve ideje i sva mišljenja su bila kriva...Auto sam dao jednom poznaniku da ga malo pogleda pa se covjek sjetio da pogleda kompresiju motora, a ovi prvi nisu to napravili.

Ispostavilo se da auto nije isao kako treba i da lose pali zbog kompresije.. Svaki cilindar oko 6 bara... Cekam da mi se javi firma koja mi je prodala motor kako oni kazu koji je dobar i koji je vozio prije nego je izvaden iz auta za povrat novca ili zamjenu motora.

Eto nazalost to bi bilo to.

steta ? dupli posao, ali bitno da su pametnjakovici svi odma napali da je mapa problem i ne znam kaj. a ti prvi majstori koji su ti radili stvarno ih treba zaobic u sirem luku 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazda ce mehanicar rec da je mapa problem.. pogotovo ako je isti samo ugradio nesto sto je dobio... a to nazalost svakog od nas moze zapast.....

6bari kompresija jbt malo pre cudno i jos da je svaki jednak... al ajde...  Ugl sad tko ce namirit troskove.. dali ce ta firma koja je prodala motor sve namirit... ?

Sto se tice takvih... pa svi to kupe il udareno il tko znas koji razlog i nemaju pojma kakvo je auto bilo neg ide pod odlican....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/4/2020 at 10:23 PM, Dario_7R said:
steta  dupli posao, ali bitno da su pametnjakovici svi odma napali da je mapa problem i ne znam kaj. a ti prvi majstori koji su ti radili stvarno ih treba zaobic u sirem luku 

Nitko ovdje nije rekao da je sigurno mapa problem nego da bi to pogledali ako mehanicari kazu da je mehanicki sve ispravno. No izgleda da nije. Da li smo ispravan savjet na temelju informacija koje smo imali.
Sve sto smo govorili o mapama je tocno. Hebes mapu koja se resetira i za koju moras jos dodatne uredjaje kupovati.

Ja cu ti sad kvotati djelove u kojima sam eksplicitno napisao da ne tvrdim kako je mapa problem.

On 3/25/2020 at 1:19 PM, projektilski said:

Ne kazem da je mapa kriva nego da ne mozes eliminirati i tu mogucnost.

 

On 3/25/2020 at 7:55 PM, projektilski said:

Moze biti tonu toga, ali ja bi taj auto prvo probao na stock mapi da vidim kako se ponasa.

 

On 3/25/2020 at 8:55 PM, projektilski said:

Ne tvrdim da je Revo mapa problem ali da mi srce bude na mjestu probao bi sa VW stock mapom, dakle ne sa Revo mapom na stock postavkama nego bas sa VW mapom

 

On 3/28/2020 at 8:23 AM, mur3633 said:

Bez razmišljanja bih i ja išao na fabričku VW mapu. Prvo to i dijagnostika, pa onda majstori i mehanički dio.

Prava je glupost da se mapa resetuje gubitkom napona. Presmiješno.

Tko je tvrdio da je do mape? Mozes nam navesti te pametnjakovice?
Aha, mislio si na mehanicare, nikoga ovdje na forumu? ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1