1 1
Nikola Stepušin

Golf 1 problem sa paljenjem

Recommended Posts

U pitanju je golf 1 1.6 d (nema niti 200 tisuca) znaci zamjenjeni su grijaci, filter goriva i stavljen je nepovratni ventil na povrat. Prvo paljenje dok rade grijaci auto pali ko mina, a nakon kratkog rada kad ih vise ne pali treba mu dosta duze (oko 4 sec) da upali.

I jel mozda neko zna neradi mi kazaljka za gorivo, a od temperature se nekad digne do malo manje od pola i onda se spusti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano uz kazaljku za gorivo treba pogledati plovak u rezervoaru..davno sam vozio vw passata, i izgubi kontakt na plovku od taloga, prljavstine ili zice popucaju, ekstremno su tanke..uz to ako nije do plovka, moguce da kilometar sat pravi probleme..pocnu spojevi, tj. lemovi popustati i gubi kontakt unutra..to vrijedi i za temperaturu isto..ili je senzor rashladne u komi pa pokazuje krive podatke..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

Btw. neznam bas na kojem principu golf 1 funkcionira, moguce da ga i senzor temp. rashladne tekucine zeza pa teze pali..neznam dal ima komp ili sta vec..kod mene je bio problem na passatu kad je otisao senzor da nikad temp nije pokazivao kako spada, i pravio probleme kod paljenja jer nije kompjuteru slao ispravne podatke o temperaturi motora..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mezzo paljenje je problem godina i okretaja dok se gorivo samozapali. Tu se rjesi sa par caka... Jedna je nac davac i zavidat ga na dio motora koji je relativno uvijek hladan tako da ces imat grijace na svako davanj kontakta. I s obzirom na godine to je ok.... I mir u kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na racvi vode... 1zilni kabel tj stopica ide na njega.... Imas 2. jedan je davac temp za kontrolnu tablu drugi daje signal za relej grijaca....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1