2 2
Nikola Stepušin

Golf 4 prvo paljenje

Recommended Posts

Golf 4 1.6 Sr 101 ks plin.

Znaci nakon kaj auto malo stoji tesko pali treba mu min 4 sekunde da upali, a nakon kaj upali tad je sve normalno i normalno pali. I opet kad odstoji bar pol sata isti slucaj dugo vergla.

Zamjenjene su svijecice i filter goriva.

 

Edited by Nikola Stepušin

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Nikola Stepušin said:

Golf 4 1.6 Sr 101 ks plin.

Znaci nakon kaj auto malo stoji tesko pali treba mu min 4 sekunde da upali, a nakon kaj upali tad je sve normalno i normalno pali. I opet kad odstoji bar pol sata isti slucaj dugo vergla.

Zamjenjene su svijecice i filter goriva.

 

Moj Golf je 1.6 16v sa Stag 200 sekvent plinom. Isti slučaj imam, ako ga ne vozim 4, 5 dana malo se muči ali onda normalno upali, i sledeće paljenje bude na pola ključa. Jedan majstor mi je rekao da je do pumpe za gorivo ili nešto (ne sećam se tačno) oko pumpe.

5 hours ago, mur3633 said:

Zamijeni i filter plina

Kolega Mur, ne mora da znači da je do filtera plina jer ako ima sekvent plin onda mu pali na benzin pa tek kada zagreje prebacije automatski na plin. 

Edited by Golfic
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, vwpassat35i said:

Kako pali kad odlezi citavu noc, znaci prvo paljenje ujutro? Bez problema ili mu duze treba?

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
 

Danas je cak upalio bez problema (rijetkost) i stajao je vani oko pola sata i opet je dugo verglao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da je problem sa plinom jer i ja imam sekvent plin i benz je prvi kod paljenja pa tek onda ide plin na odredenoj temperaturi..jesi gledao kojim slucajem da ti ne vuce zrak u dovodne cijevi od pumpe benz do motora? provjeri nepovratni ventil na pumpi benz..on kad ode kad ga ugasis, vrati gorivo iz sistema natrag u rezervar, pa mu treba duze da nabije gorivo do motora kod paljenja..ja sam na svom zamjenio crijevo goriva ono crno sa prozirnim da ga mogu promatrati jer sam imao isti problem sa paljenjem..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje je moguće i da je problem alternator. Negde "vuče struju" pa oslabi akumulator, auto jedva upali, onda ga dopuni tokom rada motora pa ponovo isti slučaj kada auto stoji. Taj problem sam imao na mom Golfu, rešen zamenom alternatora. Pa ako to nije, onda je kao što sam gore naveo, problem negde oko pumpe za gorivo. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta kaže senzor temperature... Dakle blok mj vrijednosti i pratit sta dava od tih jutarnjih temp pa do radne temp i nakon te stajanke od pola ure uru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerite si isparivač plina. Pricam iz iskustva. Kada membrane na isparivacu plina prepuste,a zna se dogoditi nakon nekih 50 000 tisuca al nije pravilo,onda nakon gasenja auta membrane prepuste malu kolicinu plina,pa kod paljenja benzin mora najprije potjerat taj plin da bi upalio. Tak meni objasnjeno i bio takav slucaj. Nakon promjene isparivaca plina auto palio ko novi.
Eto,probajte se vozit samo na benzin,iskljucite plin,pa probajte sa paljenjem nakon pola sata kako ste sada imali slucaj i znali budete odmah.
Kod mene bio BRC sistem plina.
Isti slucaj i identicni simptomi kao kod vas.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema ako je to u pitanju. Slobodno pitajte kaj vas zanima,imo sam par godina auto na plin pa znam neke stvari.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2