3 3
<TDI>

Izmjena ulja Golf 4 PD motor u vlastitom aranžmanu

Recommended Posts

namakanje filtera... aaaaa prcin ti issa...

Ugl sasvim nepotrebna stvar i nista se nece dogodit sa suhim filterom tj uloskom kad se metne u motor i odradi standardna procedura.  

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj mehanicar par puta doda kontakt, par puta zavergla i auto upali. Kune se da mu se nista ne moze desiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo dobro kaže, ako se ulije 1L kroz kućište, a dolje je nepovratni ventil koji ne propušta ulje u karter i nakon toga se stavi filter, kakve razlike ima namakao se on u boci ili u kućištu, a posao fino odrađen bez kompliciranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio kapu za filter ulja i špricu od 150ml sa 1M crijevom, dosta za izvući ostatak iz kućišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i taj, nije mi se svidio ovaj zavaren nastavak za gedoru pa sam uzeo aluminijski, nekako mi se činio kompaktniji cijeli odljevak i sličnije je originalnom, mada će i jedan i drugi poslužiti svrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je, jak, zavaren sa CO2 vrlo dobro. Prije je bi se filter 10 puta raspao nego pukao taj alat. I ja sam mislio da je lose ali na preporuku frenda uzeo i ispada da je vrlo dobar proizvod za 5$..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijene su super za takav alat naspram ovih gdje gule kožu za komad aluminija ili štancanog lima.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al sam ga cekao 2 mjeseca. Dosao prije 2 tjedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ni meni ne gine manje, al tko čeka taj i dočeka haha.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, <TDI> said:

Naručio kapu za filter ulja i špricu od 150ml sa 1M crijevom, dosta za izvući ostatak iz kućišta.

Imam iz lidla onu el pumpu... top za ovu tematiku... Samo za izcuclat iz kucista...  Cjevcica se ubode skroz dolje u hladnjak ulja...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam tražio po aliju naišao sam na manualnu vakuumsku pumpu i na te elektro što ne bi bilo loše jer sa tom pumpom se može lakše i bolje izvući, šprica je više prva pomoć ali za sada će poslužiti. Ivo, koliko si platio tu pumpu iz Lidla, samo da usporedim sa ovim kineskim cijenama?

hefe8vklw.jpg

hb1ao9kuh.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican dizajn,... nekih 80ak kuna ako ne i manje... Uzeo 3komada... Jednu sam ja zahebao sa benzinom a druga evo cucla toplo ulje i kocionu tekucinu... plus sto je na kisi i suncu jer se cijedi....  S njom necuclam ulje iz motora... samo iz kucista f ulja od auta kojima je odozgora i ostane u njemu....  

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi trebao biti ova od Ultimat Speed, odlična cijena, bolja nego na aliju koje se kreću od 16-23 eura, onda je bolje uzeti iz Lidla, budem pratio njihov katalog pa ga uzmem. Hvala Ivo!

OIL PUMP 12V UOP 12 C1 TESTING REVIEW

 

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio pitati o resetu servisnog intervala (SRI), da li je ovo ispravna procedura, rade li tako i u ovlaštenom?

SRI Resetting with VCDS by Ross Tech

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i tako, a možeš i na instrument tabli. Ja tako odradim, lakše mi je nego VCDS da pokrećem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na ovo...

Inspektion zurücksetzen beim VW Golf 4 + Passat 3B + 3BG / VW Service Reset

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, lakše nego spajat kabel i sve, a po ovome bi trebao ponovno staviti na 365 dana ili 15.000 tkm, ovisno kako je namješten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi ključ od filtera ulja, nekih mjesec i dva tjedna sveukupno je trajala dostava, malo duže nego inače ali ipak sve uredno dođe. Ključ paše odlično, ima malo lufta, nekih 2-3mm, mislim da je to normalno. Izmjena ulja idući mjesec jer sam sada zauzet sa drugim poslom...

dsc_0004a3kl0.jpg

dsc_0005qskvk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije izolirka Friče, to se kod mene ne koristi, nego samovulkanizirajuća traka. :) Stavio ju jer poklopac motora ima gumu koja tare po njoj, pa ju cijelu zacrni, a pošto je stavljena nova rekoh idem ju omotat pa neka preko nje struže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno vrijeme ih je bilo i u Lidlu, mislim da je Powerfix imao u ponudi i to za smiješnu cijenu, nekih 8-9 kn ako se ne varam, odlična traka dobre kvalitete ali sad već duže vrijeme ih nisam vidio. Sada sam si preko AliExpressa naručio silikonsku za nekih 2 eura pa ću vidjeti kakva je, uglavnom, uvijek ju trebam negdje.

813jape1wwl._ac_sl150qaj4b.jpg

41e51w4qnll._ac_qpkxp.jpg

Edited by <TDI>
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3