1 1
mur3633

Zamjena kočionog ulja Golf 4 TDI 6 brzina

Recommended Posts

Mislio sam da zamijenim kočiono ulje sam, na onaj tradicionalni način sa dvije osobe, gdje jedna pumpa, a druga odšarafljuje sisicu na kliještima.

Međutim u 99% slučajeva majstori ne mijenjaju ulje u kvačilu, već to rade samo kad stavljaju novi set, mislio sam da i to zamijenim. Ne znam gdje se nalazi sisica za ozračavanje kvačila na 02M mjenjaču sa 6 brzina i tu trebam pomoć.

 

E sad, koliko kočionog ulja mi treba za sve to? 1L, 1.25L, 2L?

 

Znam da ima opcija preko VCDS (ABS Bleeding ili tako nešto) gdje na svakim kliještima i kvačilu izbaci tačno 0.25L, tako da po mojim proračunima sa kvačilom bi trebalo 1.25L ulja. Problem je što ja nemam pumpu za ozračavanje koja stvara pritisak od 2 Bara.

 

Ulje koje koristim od početka jeste VW B000750M3 DOT4, a sa kvačilom bih trebao onda i B000750M1. Ili možda i 2x1L, tako da ima i za flush.

B000750M3-9246-1-800.jpg

20190603_154022_600x600.jpg

 

Takođe sam mislio i posudu da operem iznutra ako je moguće jer se nivo ulja bukvalno ne vidi spolja, ima mnogo crnih naslaga od ulja na zidovima posude.

 

 

Svaki komentar i pomoć su dobrodošli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista pumpanje... ta procedura moze samo napravit nepotrebne troskove.

Ako nemas nista od alata onda sl9bodan pad... Iz posude pocuclaj tekucinu... imaju 2 pregrade.. pa iz obje pocuclaj.

Skidanje posude moze bit sex jer onda moze puknit posuda il se ostetit gumica na kocionom.

Nalij novo ulje i odvrni prednje odzracnike i da ti iskapi cca 2 deca po kotacu... naravno doljevat novu tekucinu.

Tekucina mozes 1l il orginal il Ate Sl6 jer su one dovoljne za 24mjeseca pa opet izmjenu.

Odzracnik za kvacilo imas na samom crijevu koje ide na potisni lezaj. 

Ako imas vakum pumpicu procedura moze ici brze... il jos bolje ako imas posudu pod tlakom...

Bleeding nije potreban za izmjenu tekucine... bitno da nema zraka u sistemu.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima. Moraću se baciti na posao ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto napomena da to nije ulje nego tekucina.
Moram malo :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/10/2020 at 8:52 PM, projektilski said:

Cisto napomena da to nije ulje nego tekucina.
Moram malo :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Bravo i tako treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1