0
Jovan97

Passat b6 instrumental tabla

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, vec neko vreme se razmisljam da zamenim tablu u autu ali me zanima da li posle zamene treba kodiranje opet kljuca? Neko kaze da neko kaze ne.Naleteo sam na neki yt video gde covek bukvlano samo izvadi staru i ubaci novu bez nekog prilagodjavanja ili kodiiranja u vdcs...Da auto je 2005, pretpostavljam da bi morao i noviji Gateway...Ima li neko da je menjao vec,da znam sta me ceka :D

 

**zaboravio sam da kazem da drug ima km sat od Passata CC(2014 god),i kaze da bi moglo u ovaj upasti, ali nije siguran za kodiranje kljuca ....A gateaay sam nasao 

                      3C0 907 530C
                      3C0 907 530E
                      3C0 907 530Q
                      3C0 907 530L

Pa pretpostavljam da je ovaj L poslednji i da bi se uklopio

Edited by Jovan97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora kodiranje i sve ide preko VCDS

Taj što je samo zamijenio table uradio je Immo off, što je po meni glupost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš upariti ključ s tablom. YT video 

Ostaje poslije i prikaz broja prijeđenih km, jer sigurno nisu isti na staroj i novoj tabli.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne treba kod passata b6 se kodirati pri izmjeni sata. Samo plug and play sat od b6 a od b7 ili cc samo adapter i tjt

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko i ja znam mora se uraditi kodiranje ako hoćes da ti i imobilizer radi.  Ja lično nikada ne bih ugasio imobilizer iako on ne predstavlja neku ogromnu zastitu. Ali ipak moze otežati proces krađe i obijanja vozila...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguran da ti imobilizer već nije isključen? Je li se kilometraža promjenula kada si ubacio novi sat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod decka ko radi to, mora se kodirati kljuc...zbog immo, proverili smo zapravo,tj on je...tako da izgleda ima posla :D a i ovaj adapter od 36 na 32 pina ne mogu da nadjem ovde izg samo neki sa ebay(ili kako se to zove zapravo)....a taman pomisli da mogu ovaj sat od cc da uglavim bez mnogo gluposti.....a za km je reko da je lako da se stavi koja je sad na ovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo i ja mislim tako i to se odnosi na sva vozila iz VAG grupe.  Jedini način da zaobiđeš kodiranje je gašenje imobilizera ali nemoj to raditi ni u ludilu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kodiranje da ali ne zbog kljuceva. U Passat B6 IMMO NIJE U TABLI. 100% jer sam ja mjenjao full fis red cluster sa full fis color tablom iz Passat CC bez ikakvog kodiranja kljuceva/imobilizera. Sve sto sam trebao je adapter jer su konektori drugaciji. Kodiranje sam odradio zbog novog volana i RNS-510 da mi se pojave si izbornici ali i bez toga tabla radi potpuno normalno. Naravno to kodiranje se radi sa VCDS i nije potrbno nista vise od toga. Kilometraza je drugi par rukava i tu sam iscitao EEPROM sata, mjenjao ga i vracao da ustimam kilometrazu da pokaze ispravnu.
Kljucevi i IMMO se nalaze u posebnom modulu koji se nalazi iza suvozacevog pretinca. Adresa 25. Kod mene je to kataloski broj 3C0 959 799 (ujedno je i KESSY modul).
Njega ako mjenjas trebas kodirati kljuceve i znati SKC ili samo prefleshati firmware ako ga mozes iscitati sa starog modula. Sve potpuno nebitno ako mijenjas samo sat. 

Ovo je tabla (ovaj kataloski je premium color iz Passat CC):

Address 17: Instruments (J285)       Labels:| 3C8-920-xxx-17.clb-SRI1
   Part No SW: 3C8 920 880 G    HW: 3C8 920 880 G
   Component: KOMBI         H03 0132  
   Serial number: 00000000000000
   Coding: 160F00
   Shop #: WSC 05314 115 12345
   ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04052
   ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_004_VW32.rod
   VCID: 30CE00D0C09DE7A4BC-8064

Ovo je posebno IMOBILIZER

Address 25: Immobilizer        Labels: 3C0-959-433-25.clb
   Part No SW: 3C0 959 799     HW: 3C0 959 799 
   Component:    IMMO         067 0364  
   Revision: 00067000    Serial number: VWZCZ000000000
   Shop #: WSC 131071 1023 2097151
   VCID: 76087C0220F3039EEC-8022

   Subsystem 1 - Part No: 3C0 905 861 C
   Component:    ELV          023 0350
   3C0905861C     ELV          023 0350 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da imobilizer kod  B6-ice nije na tabli. A kad vec spomenu tu kilometražu koliko ja znam ona se ne može mijenjati preko VCDS-a. Kako si pristupio EEPROM-u sa sata? Morao si skinuti čip ili preko obd2 porta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko VCDS-a bi trebalo da mozes promijeniti km ali samo jednom! Vrijedi pokusati

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam preko VCDS-a uopšte se ne može kilometraža mijenjati nikako. Evo jedan video da ilustrujemo to. Obavezno pogledati video do kraja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam znao da imobilizer kod  B6-ice nije na tabli. A kad vec spomenu tu kilometražu koliko ja znam ona se ne može mijenjati preko VCDS-a. Kako si pristupio EEPROM-u sa sata? Morao si skinuti čip ili preko obd2 porta?

Da, immo nije u satu.

Kupio jeftini eeprom reader, kablic sa stipaljkom, rastavio sat, ocitao eeprom (bez da sam ga odlemio) i poslao ga na jedan forum da mi podignu km. Ne znam da li bi ih smanjili, povecanje rade. Kasnije sam vratio taj modificirani eeprom i gotovo.

 

Sa VCDS se moze prepravit km samo na virgin satu kojem kilometraza nije presla 30km ako se ne varam.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da bi ga smanjili čaki da ti je to bila prava kilometraža :D  Znači morao si rastavljati sat i direktno pristupiti čipu to me je interesovalo... A to za virgin sat ne znam niti sam imao priliku da probam, vjerovatno se samo može vratiti na 0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je meni ovaj decko pogresno reko, ili pa ja nisam ukapirao da mora zbog adaptera da se kodira u vcds :D bilo kako bilo, nema gde da nadjem adapter pa je ostalo na tome da ako nesto ispadne njemu on meni javi itd :D a bas mi se posvidjao ovaj sat iz CC...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još samo kada ubaciš sat podesi kilometražu sa starog sata i sve će biti tip-top...

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Jovan97 said:

Onda je meni ovaj decko pogresno reko, ili pa ja nisam ukapirao da mora zbog adaptera da se kodira u vcds :D bilo kako bilo, nema gde da nadjem adapter pa je ostalo na tome da ako nesto ispadne njemu on meni javi itd :D a bas mi se posvidjao ovaj sat iz CC...

Ma ne zbog adaptera, sam sat je plug & play kad nabavis adapter. Ja sam kodirao RNS510 odnosno prebacio ga u BAP protokol kako bi RNS znao komunicirati sa novim satom koji prica BAP jer bez toga su mi falila dva izbornika (NAVIGATION i AUDIO ako se dobro sjecam).  Ako nemas RNS mislim da to ni ne moras odradiit.

Nego da li je taj sat iz Passat CC 2014 godina benzinac ili dizel? Nisam siguran da sat od benzinca pase u dizela i obrnuto pa to si provjeri.
Isto tako treba ti druga blenda.

Sto se tice adaptera, ovaj ti treba:
https://www.aliexpress.com/item/33013207834.html

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
0