0
Garrett_

Passat Variant 2011 b7 2.0 tdi 103kw dsg

Recommended Posts

Vrijeme je da i ja predstavim od nedavno novog clana obitelji.

Kao sto stoji u naslovu, Passat Variant 2011 b7 2.0 tdi 103kw dsg - Comfortline je novi ljubimac. Stigao na labudici iz Njemacke. Imao samo jednu vlasnicu dosad, presao 219 000.
Zahvaljujuci nevjerojatno iskrenom i dobrom prijatelju koji je otisao vidjeti auto, dogovorio deal, nasao labudicu i poslao ga,  sve sto sam ja trebao je platiti ga.

Primarno mi je cilj bio uzeti mehanicki sto ispravnije vozilo, a od opreme sta bude - bude. No, jednom u zivotu sam imao srece pa sam naletio na stvarno odlican primjerak. Iznutra je auto kao nov. Znam da se mnogi razbacuju tim izrazom, al kod mene je stvarno to slucaj. Sigurno je bio na dubinskom ciscenju prije prodaje, ali i pored toga nema nikakvih znakova korištenja koji se pojavljuju na standardnim mjestima kod auta s tolikom kilometrazom.

Evo nekoliko slika dok se preuzimao:

p.jpeg

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

Komentari: 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/97871-passat-variant-2011-b7-20-tdi-103kw-dsg/

 

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon prvog veceg puta, provjeravo sam potrosnju. Ne, nije nizbrdica : )

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

Onda ide i naravno opcenito slikavanje sa 100 kuteva i nacina, ali evo samo cu jednu stavit:

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

Ovaj ruzniji je Audi A5 2010 2.0 105kw :) 

Odmah mu je isao mali servis:

- Aral-ovo ulje, filteri ulja, goriva, zraka, kabine.

U knjizici pise da je posljednji servis radjen na 190k, na kojem nije mijenjan remen.

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

I sta mi je drugo, nego odmah i to mijenjat:

- remen, mirko remen, spaner, vodena pumpa i sve druge sitnice koje standardno idu pod velikim servisom

 

Komentari: 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/97871-passat-variant-2011-b7-20-tdi-103kw-dsg/

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolaze toplija vremena, pa su stigle i 4 nove gume.
205/55/R16 Michelin Primacy 4. Michelinke smatram premium gumom, a uvijek su drugim u obitelji bile dobre pa nema razloga da prelazim na nesto lijevo.
Proizvodnja 49 tjedan 2019, pa su stoga nesto malo jeftinije bile.

Na prvih nekoliko kratkih voznji su se pokazale odlicne. 

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

Sjedala zasticena autopresvlakama. Nisu nesto skupe bile, ali su sjele prilicno lijepo uz crnu boju. (Sto se ne vidi na ovoj slici :) )

Sljedece sto trebam je zamijenit unutarnje osvjetljenje s LEDicama : (

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

Uz Passat je dosao i papir da je uradjena mjera 23R7.

Svi malo iskusniji ce vjerojatno znati o cemu je rijec. Jedva sam spavao s pomisli da je na njemu ta smece mapa.

Na svu srecu imam dobrog prijatelja koji mi je mapu vratio na staru. Sa 9979 na 9973 ako me sjecanje dobro sluzi. Provjerit cu pa ispravit.

 

Nabavih karte za RNS 315. Ako nekom treba dump kartice, nek se javi u pp pa cu mu poslat :)

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

 

Komentari: 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/97871-passat-variant-2011-b7-20-tdi-103kw-dsg/

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkad je stigao, nije mi dovoljno brzo dizao temperaturu na 90. Doslo bi to na nekih 60, ali jako tesko na vise osim ako ga ne cuvam u 3 brzini na nekih 2000 ili ako je ritam stani-kreni stalno. 

Citao sam po forumima tisucu prica kako je to jako tesko kod modernih CR motora, te da nece ni dignuti lako pogotovo na hladnijem vremenu i da je sve to sasvim normalno.

Majstor mi rece drugacije. Ovaj mali termostat je bio problem.

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

Sada nevjerojatno brzo zakuca na 90.

Kada je vec nekoliko puta bio na dizalici, vidjelo se da su amortizeri dali svoje.

Uzeo sam TRW-ove sa odbojnicima. Proizvode hrpu drugih dobrih dijelova za VW pa im je valjda vjerovat da znaju i amortizer napravit.

p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5

Sutra vjerojatno ide zamjena.

 

Komentari: 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/97871-passat-variant-2011-b7-20-tdi-103kw-dsg/

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok mi admini ne budu dali prava da uredim linkove u postovima iznad, evo ovdje redom slika:
9476flldkxxrob26g.jpg

9ixdbks9acfp3886g.jpg

1n1aol81tl2ab5w6g.jpg

jc9j6877w61b3vm6g.jpg

v2hm1j4hpudo9536g.jpg

to3gyj9qgk19bh56g.jpg

wsh2dj8wyrsaxde6g.jpg

zw1r0w8twpbp6mx6g.jpg

redp1200ah9y1vv6g.jpg

5kax73c08n98z636g.jpg

og2pt6hwo0ndjhv6g.jpg

qpp683z91caeoyz6g.jpg

lkt3pwduu5mia2w6g.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0