2 2
baxa

Passat b7 maf senzor

Recommended Posts

Pozdrav,

da li netko ima iskustva ili možda logično objašnjenje zašto se pali žuta lampica "chek engine" (greška maf senzora) isključivo kad je toplije,

znači cijelu zimu auto ne pali grešku,čim zatopli greška se upali,poništavanjem budem miran par dana pa opet isto,kad dođu hladniji dani po nekoliko mjeseci ne javlja ništa.auto se normalno ponaša cijelo vrijeme.

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocisti sezor, zato sto nije ista gustoca zraka

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

može prijedlog čime najbolje očistit: alkohol,benzin,odmaščivać...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji bas sprej za ciscenje tog senzora. Liqui molly ga ima.

Ne benzin, ne break cleaner. Imam ga ja doma, sliknem ti kak izgleda i kako se zove.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da ga očistiš sa LIQUI MOLY sprejem koji je baš namjenjen za to. Sigurno se može pronaći i kod vas...

slika-372589-5741c1ce39869-velika.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, VW_GTD23 said:

Najbolje bi bilo da ga očistiš sa LIQUI MOLY sprejem koji je baš namjenjen za to. Sigurno se može pronaći i kod vas...

slika-372589-5741c1ce39869-velika.jpg

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, mur3633 said:

Ja sam čistio kontakt sprejom.

Misliš na onaj CONTACT CLEANER za čišćenje elektro-kontakta ili? Ako ni čišćenje ne pomogne moraće promjenuti čitav senzor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su rezultati, koliko je dugo držalo?  Možda ću probati sa njim mada i ovaj LIQUI MOLY  nije nešto pretjerano skup cijena je oko 6 evra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je koliko ces imati uspjeha sa kontakt sprejem. Taj senzor je vrlo osjetljiv i ja ga ne bi cistio nicime drugim osim sa dediciranim sredstvom za tu namjenu.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitanje je koliko ces imati uspjeha sa kontakt sprejem. Taj senzor je vrlo osjetljiv i ja ga ne bi cistio nicime drugim osim sa dediciranim sredstvom za tu namjenu.
Najbolje sa tim namijenjenim sredstvom od Liquia.

Ne znam iskreno, ja nisam osjetio nikakvu razliku poslije čišćenja. Više sam ga očistio tek onako, jer ga vjerovatno niko nije čistio 20god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga ni ja ikad čistio, mislio jesam ali rekoh, gdje nema problema, ne treba ih ni tražiti. Kod stavljanja novog filtera usisam kućište pa malo pređem i preko mreže gdje je MAF, to je sve, možda se odlučim i za njega jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ljudi,hvala na savjetima, probat ću s tim oriđiđi sprejom pa javim da li se šta promjenilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako mjenjanje filtera zraka očistim MAF senzor i ostavim da se osuši dobro nekih 30 min. i malo se osjeti da auto(G4 TDI) bolje ide i ljepše radi na leru.

Imao sam baš taj Liqui Moly Luftmassensensor-reiniger.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da bi trebalo da ima efekta tj. mirniji rad na leru. Pe eto javljaj obavezno ima li ikakvih rezultata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U opisu Liqui Moly Luftmassensensor-Reiniger piše da se može kod svake zamijene filtera koristiti ili po potrebi... Zanimljivo, pošto će zamjena ulja idući mjesec pa i filteri možda da ipak odradim čišćenje pa da vidim ima li efekta, ako ništa barem sam ga očistio kako mur3633 kaže, jer ga od ugradnje nitko dotakao nije.

Liqui-Moly Air Flow Sensor Cleaner - 158g // Supercheap Auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio ga, cijena u Tokiću 58,65 kn, za gotovinu uz njihovu karticu, idući tjedan ću ga podići.
Eto Dino, ako čitaš, a znam da ponekad baciš oko, ovo je prvi LM proizvod kojeg sam uzeo, konačno idem u smjeru da zaslužim onu tvoju LM majicu haha.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj ti nama gresku kompletnu... sto pise i onda ocitas njegove podatke i provjeris jel u tolerancama... Naravno diagnostika tipa vcds...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, <TDI> said:

Naručio ga, cijena u Tokiću 58,65 kn, za gotovinu uz njihovu karticu, idući tjedan ću ga podići.
Eto Dino, ako čitaš, a znam da ponekad baciš oko, ovo je prvi LM proizvod kojeg sam uzeo, konačno idem u smjeru da zaslužim onu tvoju LM majicu haha.

Dobro pospricati i onda je jako bitno da se dobro osusi. Koliko znam, to je sva mudrost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim to je sve, pošpricati, ne dodirivati senzor i pustiti da se osuši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je zapakirani izopropanol, koncentracije od 70%-90%... samo je u spreju...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam IPA-u i što sad, da ju nanosim putem štapića, krpicom, a boca pod tlakom je bolje rješenje... Neću propast ako uzmem, a trajat će.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da netko tko nije u mogucnosti nabaviti Liqui Moly da se moze snaci sa IPAom..


Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2