1 1
DavudMehic

Lampica grijača

Recommended Posts

Pozdrav. Danas mi se dok sam vozio upalila lampica grijača i na bordu mi piše posto je na francuskom "moteur atelier" nesto tako a lampica grijača treperi. Desavalo mi se jos jednom pa sam provjerio odma da li je do sijalica na zadnjim štopama ali to nije problem. Lampica se pali tek nakon minut nakon paljenja auta. Ako se neko susrećao sa ovim vec molim da napise sta bi moglo biti, hvala unaprijed

Radi se o golfu 4. 01g 81kw dizel 

Edited by DavudMehic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si tražio našao bi... Imaš u ovoj temi što bi moglo biti, uglavnom grijač, prekidač stražnjeg stop svijetla, moguće i nešto treće ali do sada sam ovo imao. Prvo dijagnostika da se vidi što je pa onda dalje... promijeni si jezik na engleski, osim ako ti francuski bolje leži. VW Golf 4 grijači

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, <TDI> said:

Da si tražio našao bi... Imaš u ovoj temi što bi moglo biti, uglavnom grijač, prekidač stražnjeg stop svijetla, moguće i nešto treće ali do sada sam ovo imao. Prvo dijagnostika da se vidi što je pa onda dalje... promijeni si jezik na engleski, osim ako ti francuski bolje leži. VW Golf 4 grijači

Vidjet cu sutra ako mognem kod nekog na dijagnostiku da mi očita pa javim sta je bilo pokušavao sam iskopčavati ovaj prekidač štop svjetla pa nisam ništa dobio i dalje se pali sutra cu pogledat šta je na stvari 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo dijagnostika jer moguće da je i do grijača...

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, DavudMehic said:

Pozdrav. Danas mi se dok sam vozio upalila lampica grijača i na bordu mi piše posto je na francuskom "moteur atelier" nesto tako a lampica grijača treperi. Desavalo mi se jos jednom pa sam provjerio odma da li je do sijalica na zadnjim štopama ali to nije problem. Lampica se pali tek nakon minut nakon paljenja auta. Ako se neko susrećao sa ovim vec molim da napise sta bi moglo biti, hvala unaprijed

Radi se o golfu 4. 01g 81kw dizel 

"moteur atelier" - radionica motora ili odvesti auto u servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žarnica mu blinka, a "moteur atelier" je isto što i "engine workshop" na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što su ti već reki obavezno na dijagnostiku ali moguće je da je i do releja grijača ako već grijač nije problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13. 04. 2020. at 19:51, <TDI> said:

Prvo dijagnostika jer moguće da je i do grijača...

Danas bio na diagnostici izbacilo mi 2 greske

1- tempomat, prekidač štop svjetala

2- pozicija gasa previsoka nesto tako 

Eh sad pitanje pošzo sam ubacivao led zadnje štopke da li je moguce da mi se zato pali lampica jer mi pozicije na ovim štopkama sijaju u 3 reda a kada stisnem kočnicu samo se pojacaju 2 reda ledica pa ne znam da li je moguce da je to problem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo skopčaj sijalice sa starih štopki na jackove a ove LED štopke nemoj ni skidati. Ako i tada bude gorila lampica  onda mijenjaj prekidač...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, VW_GTD23 said:

Samo skopčaj sijalice sa starih štopki na jackove a ove LED štopke nemoj ni skidati. Ako i tada bude gorila lampica  onda mijenjaj prekidač...

Danas sam išo i kupio prekidač, sa starim prekidačom je prikazivalo grrešu i na starim štopama koju sad ne pokazuje međutim kada spojim nove štope opet mi izbacuje grešku istu kao prije ako neko zna riješenje ili se susretao sa sličnom situacijom nek napiše 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci taj nekerman i stavi oem orginal i miran,,,,, Kakav led kaki bakaraci....  Eto bacio si pare zbog nekerman stopki iss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema se tu šta puno uraditi, problem je u štopkama sigurno. A i te LED stopke od brendiranih proizvođača kao što je HELLA i DEPO su veoma skupe. Ne znam kakve su tvoje ali znam da u u dosta slučajeva kod jeftinih kineskih LED  štopki je bilo problema sa greškama...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam stari vw t25 doka 1.6d 90 god skoro kupio planiram neki fin projekat na ljeto itddd..   lampica grijaca mi je prestala raditi prije neki dan stavio sam nove grijace sva cetiri prije nekih 10 dana,sta bi moglo biti,kad dam kontakt ne pojavljuje se lampica nikako

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

72601.jpg

Citam da bi i ovaj senzor grijaca mogao biti,

malo prije sam palio u upalila se lampica grijaca ali je nakon 5 sekundi se ugasi pa moram 3-4 puta dati kontakt da ugriju grijaci dobro upalio je na pola kljuca

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1