1 1
remaker

Ispiranje grijaca kabine

Recommended Posts

Skinio bih ona 2 crijeva sto ulaze u kabinu u grijac kabine..pa me zanima ako iscuri antifriz na tim crijevima da li ga mogu slobodno samo vratiti u posudu ili se mora paziti na nekakvo odzracivanje itd..grije ali slabije desna strana a vidio sam na internetu da znaju prikopcati vodu sa strane motora i isprat ga da izade sva prljavstina van..prvo bih to probao ako ga bas ne moram skidat i mijenjat

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/15/2020 at 4:03 PM, remaker said:

Skinio bih ona 2 crijeva sto ulaze u kabinu u grijac kabine..pa me zanima ako iscuri antifriz na tim crijevima da li ga mogu slobodno samo vratiti u posudu ili se mora paziti na nekakvo odzracivanje itd..grije ali slabije desna strana a vidio sam na internetu da znaju prikopcati vodu sa strane motora i isprat ga da izade sva prljavstina van..prvo bih to probao ako ga bas ne moram skidat i mijenjat

I ja to isto planiram ali me iskreno strah, jer sam čuo da zna hladnjak procuriti onda idu još veći radovi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isperes ga vodom a onda usipaj antifriz dok svu vodu ne istiska iz njega van i onda vratis sva crijeva nazad od sistema hladenja..a prilikom pustanja vode u njega ne stvarati veliki pritisak..mene samo zanima da li se treba sta paziti na odzracivanje prilikom vracanja crijeva na hladnjak i sipanja antifriza nazad ako iscuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ste procitali u mk7 gdje su se zacepljavali zbog loseg antifriza  :)

Mozete probat al ako ima nesto opet nece sve izac bez nekog sredstva za ciscenje.... al ajde...

Nakon njegove izmjene nema posebne procedure odzracivanja sem eto ako je rijec od  a4 il 3b seriji passata pa i skode superb.... 1 gen + facelift

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je poceo malo grijat ali nije to to jos..sipao sam za ciscenje sistema i onda je majstor nakon toga stavio novi antifriz pa je krenio malo grijat..meni je bio problem suvozaceva strana dok je vozaceva grijala savrseno..kolega je ispirao i proradilo mu je..ali je skidao dole i to na nekom pasatu.ma mijenjat cu ga vjerovatno ali ne jos..nije skup..nekih 200 kn ali je svima muka jer govore da se mora sve nqprijed rastavljat a u biti ne mora nego se moze sve sa vozaceve strane obavit a da se ne skida sve naprijed..inace golf plus je u pitanju 2006 sto se tice onog sto si napisao za odzracivanje, znaci samo sipam.nazad i zatvorim posudu

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i onda kontrola kad otvori termoatat i nadolijes razliku. Ako uzimas novi nek bude Valeo il Nissens

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1