1 1
dzoni

VCDS iskljucivanje start stop

Recommended Posts

pozdrav,

na youtube sam nasao da se start/stop moze iskljuciti al potpuno, tako da se u kodiranju za start stop promijeni napon za 7 na 12.1V. U pitanju je CC 2012. Medjutim, da li ima mogucnost da defaultnu bude iskljucen kada se pali vozilo a da ga po potrebi ukljucim na dugme? Ovako je pravo smor, svaki put kad palim vozilo moram rucno iskljucti start stop. Jos jedna stvar, moze li se iskodirati automatsko sklapanje retrovizora kada se auto zakljuca ali bez da se drzi dvije sekune na kljucu, vec cim zakljuca (jednim dodirom na dugme na kljucu) da odmah digne prozore i zaklopi retrovizore.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dzoni said:

 

Edited by Roby ZD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavaras napon i tjt... SS ti netreba i zasto bi ga ukljucivao :)  Ugl kad se zavara napon onda kod nekih autiju iz grupacije imas info na radiju pa imas poruku da ss nije aktiv. jer vozilo zahtjeva vise energije....

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, AUTOFREAK said:

Zavaras napon i tjt... SS ti netreba i zasto bi ga ukljucivao :)  Ugl kad se zavara napon onda kod nekih autiju iz grupacije imas info na radiju pa imas poruku da ss nije aktiv. jer vozilo zahtjeva vise energije....

 

da li to utice negativno na ostale komponente/sisteme kada se zavara napon? Zar onda nije lakse iskljuciti fizicki kabal sa baterije za SS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije lakse jer SOC se prati preko njega. sto daje signal alternatoru treba li punit jace ili slabije

 

taj CC je PQ platforma kodiranja, kod njega nema opcije za voltazom ako se dobro sjecam. treba ti Start/Stop modul. oko 50€ i moze se programirat kako ti zelis da radi 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dario_7R said:

nije lakse jer SOC se prati preko njega. sto daje signal alternatoru treba li punit jace ili slabije

 

taj CC je PQ platforma kodiranja, kod njega nema opcije za voltazom ako se dobro sjecam. treba ti Start/Stop modul. oko 50€ i moze se programirat kako ti zelis da radi 

ojj zajebancije... barem da mogu to iskodirati nisam znao da ne moze na CC. A neki trik da se iskodira temperatura ? Gledao sam i to na youtube...

 

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f197/disable-stop-start-vcds-tweak-94276.html

 

ili na yt:

 

Edited by dzoni
yt

Share this post


Link to post
Share on other sites

na YT je pokazan za MQB sasije. to se moze. PQ nema tih opcija, barem nisam nikada vidio da se moze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam promjenio temp. I stalno je aktivan ali ne gasi motor jer nikada ne zadovolji uvjete! :) ne prijavljuje nikakvu grešku. Radi se o Passatu 2013 tdi.
Kada budem mijenjao akumulator da li mora biti za SS ili moze obicni?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, opri said:

Ja sam promjenio temp. I stalno je aktivan ali ne gasi motor jer nikada ne zadovolji uvjete! :) ne prijavljuje nikakvu grešku. Radi se o Passatu 2013 tdi.
Kada budem mijenjao akumulator da li mora biti za SS ili moze obicni?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Mora biti AGM ili bar EFB.

Nema to veze što si isključio SS, auto ima hrpu drugih potrošača.

A mislim da ima veze i sa strujom punjenja akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je... struja punjenja zna bit jaca i bilo je napuhanih obicnih akumulatora ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, znaci AGM ali ne mora biti original. Alo sta onda sa onim bar kodom na akumulatoru? Cemu on sluzi?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, opri said:

Ok, znaci AGM ali ne mora biti original. Alo sta onda sa onim bar kodom na akumulatoru? Cemu on sluzi?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kod zamjene akumulatora unosis novi kod u komp od auta, tako ce znati da si ga zamjenio i imat ce pravilnu struju punjenja i sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si promjenio velicinu akumulatora. Ako je iste snage ne mora se kodirati

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod zamjene akumulatora unosis novi kod u komp od auta, tako ce znati da si ga zamjenio i imat ce pravilnu struju punjenja i sve ostalo.
To mi je jasno za orginal, ali sta ako se stavlja neki zamjenski ne orginal ali istih karakteristika, da li ga treba i kako kodirati?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/24/2020 at 8:32 PM, opri said:

To mi je jasno za orginal, ali sta ako se stavlja neki zamjenski ne orginal ali istih karakteristika, da li ga treba i kako kodirati?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Meni su u drugom mjesecu u servisu mijenjali akumulator, ugradili su orginal ali ovaj je bio 70Ah a stari 68Ah i rekli su mi da nema potrebe kodirati novi aku.

Sve radi kao i sa starim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni su u drugom mjesecu u servisu mijenjali akumulator, ugradili su orginal ali ovaj je bio 70Ah a stari 68Ah i rekli su mi da nema potrebe kodirati novi aku.
Sve radi kao i sa starim.
Ok super info!!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, goran sdi said:

Meni su u drugom mjesecu u servisu mijenjali akumulator, ugradili su orginal ali ovaj je bio 70Ah a stari 68Ah i rekli su mi da nema potrebe kodirati novi aku.

Sve radi kao i sa starim.

Nisam ni ja kodirao nista kad sam stavio novi jer kazu u servisu da sustav sam prepozna novi akumulator i njegovu jacinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a je li neko skontao nacin da se iskodira da se retrvozirori sklapaju jednim pritiskom zakljucavanja na kljucu, a ne drzati dvije sekunde? Ne mogu da shvatim da VW sve zivo zakomplikuje da fabricki nisu tako stavili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba prorošpat comfort modul. mislim da ima opcija, ali nisam siguran

 

imas vcds? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam, pregledao sam citav YT i Net al nisam nasao kako to izvesti, ali vidio sam na YT da su neki uradili ali ne znam kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27. 04. 2020. at 9:35, gbx said:

Nisam ni ja kodirao nista kad sam stavio novi jer kazu u servisu da sustav sam prepozna novi akumulator i njegovu jacinu.

To su rekli da te skinu s rasporeda. Sustav je glup... tj radi onako kako je kodiran... koliko je u kodu toliko on i vidi. Ako je druga vrijednost onda se unese novi bem kod i tjt. Zamjenski akumulatori i bem kod... pitajte kod kupovine... trgovci bi vam morali znat objasniot gdje ga nac 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, AUTOFREAK said:

To su rekli da te skinu s rasporeda. Sustav je glup... tj radi onako kako je kodiran... koliko je u kodu toliko on i vidi. Ako je druga vrijednost onda se unese novi bem kod i tjt. Zamjenski akumulatori i bem kod... pitajte kod kupovine... trgovci bi vam morali znat objasniot gdje ga nac 

Slažem se s tobom. Ja sam kupio orginal akumulator, imam bem kod.

Imam VCDS, da li je kasno da sad kodiram akumulator? Aku je kupljen u drugom mjesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis da se sistem sam prilagodio :)   ?

 Nikad nije kasno..... kucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1