0
renatq

GOLF VI 1.6 TDI tesko pali

Recommended Posts

Pozdrav.

Imam problema sa golfom vi, 1.6tdi 2010.godina. Vecinom ujutro nakon stajanja tijekom noci auto teze upali i nakon par sekundi se ugasi. Kazaljka skace oko 1000 okr. i onda se ugasi. Citali smo da je najvjerovatnije EGR te smo ga odlucili softverski ugasiti umjesto zamjene novoga. Cini se da nije nista pomoglo jer auto ima iste probleme. Covjek koji nam je gasio EGR je predlozio da se ugasi i DPF te izvadi iz auta ali posto nismo imali dogovoreno za to onda nismo to napravili.

Jel imo/ima neko slicnih problema i kako ste ih rjesili(ako ste uspjeli)?

Bilo je dosta sličnih tema pored EGR-a može biti do pumpe goriva i do dizni a u najgorem slučaju može biti i do glave motora.  Ša kaže dijagnostika? Prijavljuje li ikakvu grešku?

Posted (edited)
24 minutes ago, VW_GTD23 said:

Bilo je dosta sličnih tema pored EGR-a može biti do pumpe goriva i do dizni a u najgorem slučaju može biti i do glave motora.  Ša kaže dijagnostika? Prijavljuje li ikakvu grešku?

Nista, nikakve greske ne baca na dijagnostici.

Edit: kad mu par puta dam kontakt i pumpa par puta odradi onda je veca sansa da upali iz prve. Kad ga palim na prvi kontakt onda zeza. Nekada se osjeti smrad plinova iza auta kad upali.

Edited by renatq

Onda ne razumijem što ste galisi EGR, da je on bio problem dijagnostika bi pokazivala grešku EGR ventila a i lampica bi se trebala uključiti.  Kad već spominješ taj DPF jeste li gledali njegovu začepljenost na dijagnostici? Mislim da nije bilo potrebno gasiti EGR.

52 minutes ago, VW_GTD23 said:

Onda ne razumijem što ste galisi EGR, da je on bio problem dijagnostika bi pokazivala grešku EGR ventila a i lampica bi se trebala uključiti.  Kad već spominješ taj DPF jeste li gledali njegovu začepljenost na dijagnostici? Mislim da nije bilo potrebno gasiti EGR.

Citali smo i gledali po youtubeu iste probleme i za sve je bio kriv EGR. Mehanicar je rekao da ako ne zabiljezi X broj gresaka u 1 min da se smatra ispravnim a kad on upali na par sekundi vjerovatno ne moze zabiljeziti pogresku.

Pa je li skidao EGR ventil i kakav je bio ako ga je uopste skidao? Nisi mi nista odgovorio za začepljenost DPF-a. Jeste li to gledali?

3 hours ago, VW_GTD23 said:

Pa je li skidao EGR ventil i kakav je bio ako ga je uopste skidao? Nisi mi nista odgovorio za začepljenost DPF-a. Jeste li to gledali?

Nije skidan, samo je ugasen. Ne znamo ni za DPF filter nije vaden iz auta. U auspuhu ima dosta čađi kad se prode prstom.

Jel ti se palila lampica za regeneraciju? Može se začepljenost DPF-a provjeriti i preko dijagnostike uopšte nije nužno skidanje...

Posted (edited)
2 hours ago, VW_GTD23 said:

Jel ti se palila lampica za regeneraciju? Može se začepljenost DPF-a provjeriti i preko dijagnostike uopšte nije nužno skidanje...

Nije se palila, nisam zamjetio

Edit : auto u leru ponekad sam povecava okretaje na vise i onda se vrati na neku normalu

Edited by renatq

7 hours ago, renatq said:

Citali smo i gledali po youtubeu iste probleme i za sve je bio kriv EGR. Mehanicar je rekao da ako ne zabiljezi X broj gresaka u 1 min da se smatra ispravnim a kad on upali na par sekundi vjerovatno ne moze zabiljeziti pogresku.

To su blago receno izmisljotine :(

• Like 1

Upravo o tome i ja pričam. EGR prvo treba skinuti ako uopšte dijagnostika prijavljuje grešku pa pregledati i tek onda zaključiti  da li ga gasiti ili ne.  U tom njegovom slučaju nije bilo potrebe za gašenjem sigurno...

• Like 1

Imam potpuno isti problem s svojim motorom 1,6 CAYC.

Problem imam samo na temperaturama manjim od  10-12 stupnjeva C. Rijetko se zna desiti i u ljetnim mjesecima.

Motor starta , nakon nekoliko sekundi se ugasi.

Ponavljam startanje nekoliko ,pa čak ponekad i do deset puta,kada počne raditi,ali neujednačeno dvije tri minute poslije čega  normalno radi.

To se dešava sam pri prvom startu, svaki sljedeći pali na prvi zub.

Inače na cesti apsolutno nikakvih problema nema, kada stisnem gas lijepi me za sijedalo. 

Bio u ovlaštenom VW servisu, dijagnostika ne pokazuje nije registrirala nikavu grešku. Nemaju pojma što bi mogli biti.

Išao u jedan od najboljih specijilaziranih servisa u HR, sve skidali i provjeravali od rezervoara,injektora,PVP, izvršili dijagnostiku na specijalnim uređajima za utu namjenu.

Pokazalo se da PVP nije u optimalnim vrijednostima, injektori imaju neka manja ostupanja ali kažu da u globalu valjaju.

Zamjenili- stavili novu PVP pumpu.

Problem ostao isti.

Ne znam više što da radim.

Dijagnostika pokazuje da je EGR  i DPF- u redu. DPF- na 22 % začepljenosti.

Jednom samo mi izbacio MAF senzor grešku koju sam poništio i nikad se više nije upalila lampica.

Ima li netko ideju što još može biti . I kud ići.

Koliko ti je prešao Golf? Ako si sve ovo radio jedino još preostaje da glava motora ne valja. Barem meni ništa više ne pada na pamet :( Pretraži malo forum bilo je slučajeva sa istim simptomima i glava motora je bila problem...

49 minutes ago, VW_GTD23 said:

Koliko ti je prešao Golf? Ako si sve ovo radio jedino još preostaje da glava motora ne valja. Barem meni ništa više ne pada na pamet :( Pretraži malo forum bilo je slučajeva sa istim simptomima i glava motora je bila problem...

210t km prosao.

Danas isto u leru auto nemirno radi, cuje se po zvuku da podize okretaje i smanjuje a nekad se zna desit da crkne i tada.

Prethodni  post se odmosio na 1Željko.  Već smo imali takav slučaj ovde na forumu samo kod Golfa IV i problem je bio u glavi motora... A već sam napisao šta još može biti uzrok u drugom postu.

Evo danas sam snimio kako to izgleda.

Auto je normalno iz prve upalio, krenuo sam ga uvesti u garazu ali ne prima gas. Ugasio se 2 puta. Onda sam snimio u leru dodavanje gasa.

https://youtu.be/dBOZGl3YzRs

VW_GTD23

Moj problem nije niti sličan onome koji si objavio u videu, ali niti na videu od renataq.
Moj starta na prvi zub, ali nakon toga nemirno par sekundi radi i ugasi se.

Kad napokon "uhvati" radi nemirno 2-3 min i onda se smiri.Dalje sve normalno radi i svaki sljedeći start bez ikakvih problema.

prilog  video:

1 hour ago, 1Željko said:

VW_GTD23

Moj problem nije niti sličan onome koji si objavio u videu, ali niti na videu od renataq.
Moj starta na prvi zub, ali nakon toga nemirno par sekundi radi i ugasi se.

Kad napokon "uhvati" radi nemirno 2-3 min i onda se smiri.Dalje sve normalno radi i svaki sljedeći start bez ikakvih problema.

prilog  video:

Isto to je i meni bilo pri nizim temperaturama vani. Upali na prvu ali radi par sekundi i ugasi se. Sada isto pali na prvu,ne gasi se sam od sebe ali ne prima gas kako treba, moram ga turirat prije nego krenem.

Ubacio sam aditiv u auto prije pol mj. i od tad vise ne crkava prvi prvom paljenju ali jos uvijek postoji neki problem.

Molim ,koji aditiv i kad se to stavlja,koliko, da pokušam  tim?

Posted (edited)
1 hour ago, 1Željko said:

Molim ,koji aditiv i kad se to stavlja,koliko, da pokušam  tim?

Preporucam Liqui Moly Super Diesel Aditiv, cijena oko 50kn na Ina pumpama. Ako nemaju bas tu, samo trazi aditiv za dizel, plava bocica sa crnim cepom.

Edit : Na bocici pise svakih 4800km. Stavi na 3/4 tanka i ispusi auto malo na vecim okretajima. Meni je trebalo dan-dva da pocne djelovat i palit iz prve.

Edited by renatq

Trebalo bi sa diagnostikom pratit odredjene parametre pa da se vidi jel se ugasi zbog padanja tlaka goriva il nesto dalje.......

Posted (edited)
1 hour ago, AUTOFREAK said:

Trebalo bi sa diagnostikom pratit odredjene parametre pa da se vidi jel se ugasi zbog padanja tlaka goriva il nesto dalje.......

Zna se desiti da prilikom tog početka rada- hladnog starta, uspješnog ili neuspješnog, nešto kao da pukne - kucne ,ne znam kako to objasniti ( u smislu kratke intezivne eksplozije ). Mislim da sam negdje pročitao da se to zna desiti kod neispravnog/ih  injektora. Napominjem to se dešava samo kod startanja hladnog motora ( prvog starta u tijeku dana).

Inače,kad se motor zagrije, vuče kao formula 1, lijepi za sic. Imaš osjećaj da voziš mlazni avion, a ne auto. Ne možeš vjerovat kako tako mala kubikaža od 1,6 TDI može povuć. Pa mislim ako su to injektori ne bi valjd tako dobro radio motor ili se varam.

Druga napomena, kod parkiranja u garaži osjetim ponekad neki čudan, oštar miris ispušnih gasova. Peče za nos.

Mislim kad bi bio u zatvorenom prostoru s takvim zrakom da bi za dvije minute povraćao,ako ne nešto gore.

Edited by 1Željko

A vidi po pitanju oštrog mirisa ispušnih plinova, obrati pažnju kad to osjetiš da li auto radi regeneraciju DPF-a.

Jos uvijek je isti problem. Auto sad cak i pali iz prve ali nakon gasenje i stajanja neko vrijeme kad upali ne prima gas. Doslovno moram ga prisilno ugasit par puta da on moze krenut

0