1 1
Toby

Check engine contakt

Recommended Posts

Dakle, nisam siguran da li bi se trebao brinuti ili ne. Unazad par dana svaki puta kada u mom golfu dam contakt prije paljenja, kao i normalno upale se neke lampice i brzo se ugase dok check engine ostane sve dok ne upalim auto. Cim upalim auto nestane a ni putno racunalo nista ne prikazuje da je u kvaru niti da moram na pregled serviseru. Zanima me da li se trebam brinuti i odnjeti auto na servis za svaki slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si 100% siguran da to nije bilo tako i prije? Spojiti na dijagnostiku i provjeriti ali mislim da je to u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko me pamcenje sluzi, da. 
Do prije par dana sve mi se na konzoli pogasi prije nego ga upalim. 
Da onda odem na servis samo da ga spoje na dijagnostiku? samo da budem siguran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje otiđi na dijgnostiku i vidi ima li ikakvih grešaka. Kod mene check-engine lampica svijetli malo duže od ostalih tj. zadnja se ugasi ali tako je bilo i prije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hajde ostavit cu malo duze contakt bas da vidim hoce li se sam maknuti, ako se ne makne odnjet cu auto na dijagnostiku. Hvala vam ljudi! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi vam rekao kako je kod mene ali meni se check engine lampica ne gasi vec dvije godine :D
Istekana mi je regulacijska klapna jer se mastila i znala zapeti u zatvorenom polozaju. Promjenio sam turbinu u medjuvremenu ali moram jos jedno skihuti crijeva i ocistiti ih pa cu ustekati klapnu nazad. Ako bude srece, uskoro. No po sjecanju, meni taj engine check stoji upaljen sve dok ne ugasim auto. No sad evo vise nisam siguran u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, samo što se kod mene ona uvijek zadnja ugasi a i nikakvu grešku ne pokazuje na dijagnostici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalna stvar, takoder cijelo vrijeme upaljena kad je upaljen kontakt..ako se ugasi kad upalis auto nemas brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako je na svakome VWu vec godinama

 

ako je ispravno ugasi se nakon sto motor se upali 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda super. Ja sam se uplasio da nesto nije u redu. :D
Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kec dizel da trebas cekat 10sec dok grijaci neodrade kad je motor hladan.  Necekaj gasenje lampica..... pali odmah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam samo lampicu grijaca da se ugasi iako po ljetnim temperaturama nije potrebo ali smatram to korisnom navikom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1