1 1
provincijalka

Multimedija + komande na volanu

Recommended Posts

Kupila bih neku multimediju za auto (golf 6), pa me zanima isplati li se naruciti s ebay-ja (ako da, sto) ili otici u autosound (u osijeku sam) - oni u ponudi imaju:

https://autosound.hr/golf

 i imam trenutno volankoji bih mijenjala za kozni s komandama, je li to izvedivo spojiti ili su potrebni neki moduli dodatni? 

 

Hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad zbog korone ne znam kakva je situacija, ja sam uzeo na aliexpress android multimediju evo nekoliko mjeseci radi kao i prvi dan, zadovoljan sam a mnogo jeftinije sam je platio na aliexpress nego sto se inace moze kupit licno..

Hoces li Fabricku ili Android?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebas volan sa tipkama (tu ima vise vrsta), modul volana koji podrzava tipke i trebas kupiti android navigaciju od sellera koji nudi sa navigacijom i canbus adapter bas za tipke. To je onako ukratko. Zasto android? Koje funkcionalnosti ti trebaju?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim ugraditi sebi neku bolju multimediju sa navigacijom u moj mk6. Koliko sam razumio hoćeš i volan da promjeneš? Neće ti to biti jeftina investicija jer ako hoćeš da ugradiš volan sa komandama moraćeš pored volana mijenjati špulu i airbag i tek poslije izvršiti kodiranja da bi komande radile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih preporcuio android jer su spore tj sporo se bootaju. Ne znam kakve su ove najnovije al do sada je tako bilo. Puno bolja varijanta zasnovana na Windows CE, realno 50% stvari koje imas na androidu a nemas na WindowsCE neces ni koristiti. Skoro sve su sa CANBUS adapterom tako da skoro sve podrzavaju komande na volanu itd. Kod mene cak i fabricki OPS radi i to mi je nesto najbolje. Fakticki radi sve, komande na volanu, prikaz klime, tipka za telefon na volanu pokrece bluetooth na multimediji, kad radi navigacija kad je glasovno navodjenje utisa muziku...

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako Windows CE. Najgori mogući OS.

Android je zakon, ali mora da ima minimum 2gb RAM, ali minimum. 4gb je ok. Isto tako i neki dobar procesor, tipa Intel Atom i sl.

Imao sam 1gb ram i Intel atom quad core 2 din. Radila je perfektno i zvuk je imala vrh. Ali jako spora zbog 1GB RAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih uzeo Android najvjerovatnije: Octa core, 4GB RAM, 64GB ROM i OB2 interfejs :D Ima li ko da je ugradjivao zadnju kameru na mk6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto za android, bukvalno sve imas sto imas na telefonu android, meni je bas brza tj ne koci uopste evo pola godine od kako je imam, zvuk je odlican, rikverc kamera radi.

c14d6a437e19b84f33f9aba7b6be520b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ste već to poručivali jeste li plaćali carinu na multimediju i ako jeste koliko? Jer sa carinom bi me izlašlo skuplje nego da ovde kupujem :(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam placao nista osim multimedjje..:)

Mada je mene ova izasla bas jeftino 52 eura na datum 11.11. Sa vw kablom samo dzek na dzek.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nisam placao nista osim multimedjje..default_smile.png

Mada je mene ova izasla bas jeftino 52 eura na datum 11.11. Sa vw kablom samo dzek na dzek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod njih u HR je manji limit za pdv i carinu nego kod nas u CG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BiH je limit 150 evra a ja sam mislio neku malo bolju multimediju uzeti tako da je moguće da ode na carinu. Ali i ako ode jbg...  Pored carine problem je i ova situacija sa koronom jer sve pošiljke dosta kasne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj da nadjes kod nekog u prodavnicu da ne cekas i narucujes.. mozda je mala razlika u cijeni.. sad ko zna kad bi ti i stiglo..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam na olx.ba prelistao, ne mogu naći onu koja meni odgovara jer i njima kasne isporuke. Već sam poručio neke stvari preko ebay-a skoro pa 2 mjeseca prošlo i nisu još stigle :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u HR je limit 22 eura ili 160 kn za poštanske pošiljke zanemarive vrijednosti iz trećih zemalja, bez plaćanja PDV-a i carine. Do 150 eura plaća se PDV, a iznad 1000 eura plaća se PDV i carina. U praksi nekad prođe pokoja pošiljka i iznad vrijednosti od 22 eura, imao nekoliko pošiljaka iz SAD-a pa i iz Kine ali sve ovisi kod carinskog pregleda. Za sada je taj zakon kod nas još na snazi ali po najavama trebalo bi se ukinuti u siječnju 2021.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne bih preporcuio android jer su spore tj sporo se bootaju. Ne znam kakve su ove najnovije al do sada je tako bilo. Puno bolja varijanta zasnovana na Windows CE, realno 50% stvari koje imas na androidu a nemas na WindowsCE neces ni koristiti. Skoro sve su sa CANBUS adapterom tako da skoro sve podrzavaju komande na volanu itd. Kod mene cak i fabricki OPS radi i to mi je nesto najbolje. Fakticki radi sve, komande na volanu, prikaz klime, tipka za telefon na volanu pokrece bluetooth na multimediji, kad radi navigacija kad je glasovno navodjenje utisa muziku...

To mozda starije verzije. Bitno da ima što vise GB rama fastboot. Znači upališ auto ili daš kontakt i multimedija bude gore za manje od 3 sekunde.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1