0
renatq

LED zarulje

Recommended Posts

Posted (edited)

Pozdrav.

Razmisljam o ugradnji LED zarulji za kratka i duga svjelta u golfa 6 2010.god. Zanima me imate li kakve preporuke koju zarulju i koji tip? 

Nisam prevelik znalac o autima ali sam voljan nauciti. Ne znam tocno koji tip ide za duga/kratka. Citao sam da H4 moze duga i kratka zajedno ali ne znam koliko je to dobro.

Edited by renatq

Erfolg led zarulje i nemas nikakvi problema

4 hours ago, Deanlov said:

Erfolg led zarulje i nemas nikakvi problema

Tako je. Top Ledice s top cijenom. Pogotovo nemaš brige da će ti netko blicati ususret, kao što je slučaj kod nekih kineskih jeftilena. Imat ćeš dobar look, dobru vidljivost, ali spremi cca 1000 kn za par. Znaći 2Kkn za duga + kratka. Kad ih montiraš, svi happy, ludilo. Ako imaš maglenke, mogući je manji problem u razlici boje svjetla. Možda želiš i to srediti, da ti je svjetlo jednobrazno, i tu smo već na 3 Kkn. Puno jeftinije, i puno lošije se nađu na ebayu, alyju....to je jedino tvoj izbor, što i koliko možeš. Sretno :)

Koja je razlika izmedu tih razvikanih erflog led zarulja i nekih kineskih ili branda kao sto je Osram. Bas da je tolika razlika u samom led cipu i nacinu ne vjerujem, pretpostavljam da se i one isto rade u kini samo rebrandiraju

3 hours ago, tony1999 said:

Koja je razlika izmedu tih razvikanih erflog led zarulja i nekih kineskih ili branda kao sto je Osram. Bas da je tolika razlika u samom led cipu i nacinu ne vjerujem, pretpostavljam da se i one isto rade u kini samo rebrandiraju

Sve na ovom svijetu se radi u Kini, i sve što ima iti malo neko "ime" se plaća. Tako i Osram. Sad, prodaje li netko fake ili ne, to je druga priča. Cijene su različite, kao i prodavači, i tu treba biti jako oprezan da ne kupiš neko njesra. 

To da, sigurno, al ima na aliexpressu i offical storea pa sigurno se i od osrama da naci.

Mene zanima bas koja je razlika Erflog i Osram, i neke druge, pa ako netko ima Erflog H4, imam ja doma Nighteye pa ako je na podrucju ZG/VG i okolice mozemo usporediti :D. Bas me zanima kolika je i koja je razlika.

On 5/11/2020 at 12:54 PM, tony1999 said:

To da, sigurno, al ima na aliexpressu i offical storea pa sigurno se i od osrama da naci.

Mene zanima bas koja je razlika Erflog i Osram, i neke druge, pa ako netko ima Erflog H4, imam ja doma Nighteye pa ako je na podrucju ZG/VG i okolice mozemo usporediti :D. Bas me zanima kolika je i koja je razlika.

raspitao sam se o tom official store od osrama na aliexpressu. skuzio sam da oni imaju neku vrstu licence od osrama, ali samo za azijsko trziste. u komentarima ispod zarulja dosta njih se zali da krenu blicati nakon 2 3 tj tako da svakako preporuka erfolg

Posted (edited)

Ja sam sebi na 6 bio stavio neke kineske jeftine i začudo čak su dosta ok rezale snop svijetla, normalno ima malog rasipa, nije mi nitko blicao ali znam i sam da smeta malo tak da sam odmah krenuo gledat da nabavim neke xenon farove, al jbg zasad na pauzi ko zna šta sve bude zbog korone, treba štedit. Malo sam skrenuo s teme ali uglavnom kratka su H7 , duga H15 sa dnevnim svjetlom, ako misliš stavit led trebaš i adaptere ili nabavit žarulju koja več sama po sebi ima ležište kao orginalna da se samo stavi i zakrene. Dugo svijetlo ne bude nikom smetalo jer ga ionako gasiš, a sad za kratko na tvoju dušu, erfolog neznam kakav je, osram sam imao prilike vidjeti h4 na 2 auta i h7 na jednom i nije neka velika razlika između njih i kineza od 40$ isto su imali lagani rasip iznad crte, naravno ima nešto i do reflektora u faru od auta do auta. Nije sad to nešto da smeta puno ali primijeti se kad ideš u susret tim svjetlima. Znam da kažu da erfolog može proći tehnički, možda ona režu snop dobro al dal su legalna nisam siguran baš, ali sva ostala znam da imaju na ambalaži ( čak i osram ) da nisu legalna za cestu.

Edited by Golf444

10 hours ago, Golf444 said:

Ja sam sebi na 6 bio stavio neke kineske jeftine i začudo čak su dosta ok rezale snop svijetla, normalno ima malog rasipa, nije mi nitko blicao ali znam i sam da smeta malo tak da sam odmah krenuo gledat da nabavim neke xenon farove, al jbg zasad na pauzi ko zna šta sve bude zbog korone, treba štedit. Malo sam skrenuo s teme ali uglavnom kratka su H7 , duga H15 sa dnevnim svjetlom, ako misliš stavit led trebaš i adaptere ili nabavit žarulju koja več sama po sebi ima ležište kao orginalna da se samo stavi i zakrene. Dugo svijetlo ne bude nikom smetalo jer ga ionako gasiš, a sad za kratko na tvoju dušu, erfolog neznam kakav je, osram sam imao prilike vidjeti h4 na 2 auta i h7 na jednom i nije neka velika razlika između njih i kineza od 40$ isto su imali lagani rasip iznad crte, naravno ima nešto i do reflektora u faru od auta do auta. Nije sad to nešto da smeta puno ali primijeti se kad ideš u susret tim svjetlima. Znam da kažu da erfolog može proći tehnički, možda ona režu snop dobro al dal su legalna nisam siguran baš, ali sva ostala znam da imaju na ambalaži ( čak i osram ) da nisu legalna za cestu.

Koje si tačno kineske stavio ako može link? Jer sam čuo iako je na nekima H7 pisalo canbus prijavljivale su grešku i dalje na golfu 6.

Nezz više točno koje su ima 1god kak sam ih bio naručio a kad kliknem na link baca mi neke slične ali nisu skroz iste ko moje https://www.aliexpress.com/item/33003414250.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dACmZDW, svijetlile su baš jako i bez greške i ometanja radia imale su malo rasipa pa sam isprobao i neke slične ovima baš za golf 6 koje samo staviš i okreneš https://www.aliexpress.com/item/32960190828.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dR7d0vO one su puno ljepše rezale s jako malo rasipa iznad linije rezanja ali ometaju radio i javlja grešku osim ako ne upališ kontakt dok je šalter za svjetla okrenut na kratka da se odma upale pa ju onda prepozna i nema greške, i nisu svjetlile tako jako kao ove prve. Po suhome je još to sve podnošljivo ali na mokroj cesti vidiš sve uokolo kako bliješti od asfalta, bolje ih ne stavljat jer u reflektor faru one če uvijek malo smetat jer teško možeš postić pravi snop kao s halogenom, u projektoru može proč ali ove u reflektorima bi trebali više kontrolirati na cesti i ja sam sam kriv u tome, al jbg učiš dok si mlad :)

Koje ti je Golf godište? Imaju i ove koje se samo okrenu ali piše da ne odgovaraju na 2009 i 2010 godište... Ako ove što ne javljaju grešku nisu one što se okrenu kako si ih spojio u faru jer na slici nemaju to fabričko ležište gdje se samo ubace i okrenu?

https://www.aliexpress.com/item/32979620592.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2cfc4d8dLorz0y&algo_pvid=7d5bfcde-71c4-443d-b9a4-12a0c0e4c011&algo_expid=7d5bfcde-71c4-443d-b9a4-12a0c0e4c011-1&btsid=0ab50f4915901862067784366ed702&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edited by VW_GTD23

3 hours ago, Golf444 said:

Nezz više točno koje su ima 1god kak sam ih bio naručio a kad kliknem na link baca mi neke slične ali nisu skroz iste ko moje https://www.aliexpress.com/item/33003414250.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dACmZDW, svijetlile su baš jako i bez greške i ometanja radia imale su malo rasipa pa sam isprobao i neke slične ovima baš za golf 6 koje samo staviš i okreneš https://www.aliexpress.com/item/32960190828.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dR7d0vO one su puno ljepše rezale s jako malo rasipa iznad linije rezanja ali ometaju radio i javlja grešku osim ako ne upališ kontakt dok je šalter za svjetla okrenut na kratka da se odma upale pa ju onda prepozna i nema greške, i nisu svjetlile tako jako kao ove prve. Po suhome je još to sve podnošljivo ali na mokroj cesti vidiš sve uokolo kako bliješti od asfalta, bolje ih ne stavljat jer u reflektor faru one če uvijek malo smetat jer teško možeš postić pravi snop kao s halogenom, u projektoru može proč ali ove u reflektorima bi trebali više kontrolirati na cesti i ja sam sam kriv u tome, al jbg učiš dok si mlad :)

Taj problem je izgleda samo kod Golfa 6 2009 i 2010 godište. Kako si ih uspio ubaciti kada ne odgovaraju u fabričko kućište? Stavio si adaptere?

Edited by VW_GTD23

2009, da za ove sam stavio adaptere a ove druge je bilo pisalo da su za golfa 6 i 7 šta se samo okrenu

Edited by Golf444

4 hours ago, Golf444 said:

2009, da za ove sam stavio adaptere a ove druge je bilo pisalo da su za golfa 6 i 7 šta se samo okrenu

Ja da ugrađujem uzimao bih samo te što idu direktno bez adaptera, ne bih se petlajo sa adapterima i dodatnim učvršćivanjima. Što se greške tiče to bi se moglo kodirati preko VCDS-a a za ometanje radia stvarno ne znam.  Nigdje nisam vidio da se neko žalio zbog toga kod mk7 i novih mk6 izgleda da je to samo problem kod mk6 2009-2010 godište. Ja sam mislio sebi ugrađivati te H7 LED ali sve više posustajem i misim da bi pametnije bilo da kupim nešto ovako jer su brendirane LED CANBUS veoma skupe :(

Kad već pričamo o svjetlima, šta si stavio u maglenke i na pozicije?

OSRAM-H7-12V-55W-5000K-62210CBA-PX26d-CO

Edited by VW_GTD23

0