1 1
IgorVW

Golf VII Variant lupkanje u ovjesu

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, prvo isprika ako nisam pogodio temu (a vjerojatno nisam)!

Kupio sam nedavno Golf VII Variant (2016.g, 2.0TDI), odmah sam primjetio lupkanje u zadnjem dijelu ovjesa. Čitao sam po netu i vidio da je greška u zadnjim amortizerima. Provjerio sam i stvarno je.

Uglavnom pitanje je gdje bi mogao kupiti zadnje amortizera Bilstein B4 za taj auto  - zvao nekoliko trgovina ali nažalost neuspješno. Još bi uzeo i prednje ležajeve amortizera. Eto, svaka preporuka dobro došla...

Inače sam iz Gorskog kotara pa bi svakako trebala i dostava.

Hvala, pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sachs je sada gore orginal ja mislim pa nisam o tome baš razmišljao. Auto je sve serijski i nemam u planu spuštanja itd., znači htio bi najsličnije serijskome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj Anđelka, dosta nas sa foruma kod njega uzima dijelove i to godinama jer ima fer cijene, a i dosta se razumije u ovu tematiku pa ti može predložiti što bi bilo najbolje ili najbliže OEM verziji, za dostavu ne brini ima preko GLS-a. Predložio bih ti da napraviš upit u najbliži ovlašteni servis po serijskom broju vozila i neka naprave ponudu, pa onda usporedi što ti je prihvatljivije. Ja bih ostao na Sachs...

Lageros-auto-moto, Velika Gorica

Anđelko Nizek
Mob.: +385 91 545 6312
Tel:   01/6221-223
Fax:   01/626-0010

email: lageros1@lageros.hr

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, hvala na pomoći. Budem ga kontaktirao onda pa probao riješiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, ali sam čitao da normalno u servisu stave orginal kod kojih opet nije to lupkanje riješeno i da se u većini slučajeva nakon nekog vremena vrati. Ne znam, mislim imat taj auto duže i rado bi napravio da sam bez brige duže vrijeme.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne lupka amortizer nego gore nosac. ima nova revizija, ovlasteni i besplatno ce promjeniti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pod garancijom samo u ovlašteni, ne bih se uopće zamarao sa kupovinom novog o svom trošku, a kad prođe onda traži ako se i dalje pojavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je iz uvoza, to nema veze vezano za garanciju ili...? 

Ne znam dal je problem u amortizeru ili nosaču, zvuk dolazi baš iz amortizera. Našao sam na netu i neki video baš sa istim problemom, istim zvukom i problem je bio u amortizeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio taj video da, ima ih par na njegovom kanalu. Ista situacija i kod mene...

Usput, zvao sam Anđelka i mislim stvarno, da je takvih više bilo bi nam puno lakše. Sve pohvale u svakom slučaju.

Čekam da mi pošalje ponudu  i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo nadovežem, mozda mi možete dati savjet. Meni, ali na Passatu B7 na rupama lupka pogotovo desno sve vise, ali na prednjem ovjesu. Auto bio u servisu i po njima nema luftova na prednjem ovjesu, kao sve je ok, da li bi to mogli biti ležaji amortizera??

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, a ne mogu baš nać točno pa... Znači golf 7 2.0 tdi, koje ulje je najbolje staviti unutra. Gledam na auto krešo je vikend akcija pa bi uzeo al nisam siguran?! Trebabiti ulje za aute a dpf-om, to jedino znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, IgorVW said:

Da ne otvaram novu temu, a ne mogu baš nać točno pa... Znači golf 7 2.0 tdi, koje ulje je najbolje staviti unutra. Gledam na auto krešo je vikend akcija pa bi uzeo al nisam siguran?! Trebabiti ulje za aute a dpf-om, to jedino znam...

Shell,castrol, aral

Bitna je norma 507.00 5w30

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba ti okruglo 5l i kad ih nalijes na sipci ce ulje biti na max oznaci...   Filter ulja mann mahle hengst...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novu temu, da li može ovo ulje u Golf 7 2.0 tdi (2016. god. 110kw) - ne vidim da pišu one norme pa zato pitam...

https://www.silux.hr/proizvodi/dodatna-oprema/motorna-ulja/4488242/motorno-ulje-shell-helix-ultra-ect-c3-5w30-1l

Hvala.

Pa piše ti malo niže:

 

Standardi: SAE 5W30, API SN, ACEA C3, MB 229.51/229.31, BMW LL-04, GM Dexos 2, Chrysler MS-11106.

 

 

Cudno, ima MB normu a nema VW, obicno su kompatibilne...

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim od VW normu da pa zato pitam jer se baš ne razumijem... Znači ako ima tu MB onda može ili...?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, nemoj se sa tim zafrkavati, postoji Shell sa VW 507 normom, samo ga treba naci...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1