0
Blazenko1991

Golf 6 1.6 tdi 2011 variant

Recommended Posts

Pozdrav svima

Imam golf 6 1.6.tdi 77kw variant. 268tkm

Skuzio sam da mi auto digne obrtaje na 1000rpm i piše error start stop.Bio sam kod mehanicara i rekao je da je termostat. (kupio, zamijenio). Sad je na 90 uvijek. Ali sad se desava da mi je u voznji(s pretjecanjima) temperatura ulja oko 103-110 stupnjeva. Pored svega toga bio je razgovor da je dpf radi predregeneraciju, te da zato diže obrtaje.(spojili na komp, kaže 0.1g od 70g).(napravio mu je prisilnu regeneraciju, i kaže da nije uspio jer temp dpf-a nije mogla proći 300stup.(a treba 600)

I klima mi se u svoj toj strci zbrci ispraznila.a radila do prije tj dana prefekt.sad dal je i to moguće da ima veze i s klimom..mada ju ugasim skroz i opet sve isto..

Dal je moguće da zeza za obrtaje zbog temp ulja. 

Molim za mišljenje... 

Obišao 3 mehanicara, koji slove za dosta dobre majstore(skupe) al dobre.. Svatko veli drugačije... A ići nešto mjenjati šta nije problem i jos da ti naplati posao, je čisto bezveze.. 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Blazenko1991 said:

Pozdrav svima

Imam golf 6 1.6.tdi 77kw variant. 268tkm

Skuzio sam da mi auto digne obrtaje na 1000rpm i piše error start stop.Bio sam kod mehanicara i rekao je da je termostat. (kupio, zamijenio). Sad je na 90 uvijek. Ali sad se desava da mi je u voznji(s pretjecanjima) temperatura ulja oko 103-110 stupnjeva. Pored svega toga bio je razgovor da je dpf radi predregeneraciju, te da zato diže obrtaje.(spojili na komp, kaže 0.1g od 70g).(napravio mu je prisilnu regeneraciju, i kaže da nije uspio jer temp dpf-a nije mogla proći 300stup.(a treba 600)

I klima mi se u svoj toj strci zbrci ispraznila.a radila do prije tj dana prefekt.sad dal je i to moguće da ima veze i s klimom..mada ju ugasim skroz i opet sve isto..

Dal je moguće da zeza za obrtaje zbog temp ulja. 

Molim za mišljenje... 

Obišao 3 mehanicara, koji slove za dosta dobre majstore(skupe) al dobre.. Svatko veli drugačije... A ići nešto mjenjati šta nije problem i jos da ti naplati posao, je čisto bezveze.. 

 

Najvjerojatnije pokusava uradit regen dpfa. Mozda i ne, al najvjerojatnije.

Ono sto bih ja uradio: 1. vratio predieselgate verziju softa, 2.eventualno ocistio dpf ako je razlika pritiska prije i poslije njega prevelika. Ne vjerujem da temp ulja moze imat utjecaja na obrtaje.

Temperatura ulja po mom nekom osjecaju: 80-85C ako vozis kao bakica lagano po hladnom vremenu, 90-95C normalne gradske vozne, 95-100C polu-agresivna voznja, 105-110 prilicno agresivna voznja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam rentao Golf 7 1.6 TDI iznenadio sam se kad sam na putnom racunalu vidio da mi je na autocesti temp ulja obicno oko 100°C, ako bih vozio malo duze 160 km/h (autobahn) onda ode i do 110°C. Tako da bih rekao da temp ulja nema veze s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i temp motora nije 90 nego je u realnosti i ona oko 100 al zbog mira vozacu je namjerno sriktano da drzi na 90.

 Eror start stop mora imat neka greska u motornom elektrici... nemoze tek tako bit error i tjt.

Sto se tice temp za regen.... e pa tu ima vise uvjeta i osjetnika... pa treba uc u blokove mj vrijednosti i gledat temperature.. pojedinih senzora.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0