1 1
DnK.11

Passat B8 - Zamjena dijelova na ovjesu?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Vozim Passat B8 2017. godiste. Sad ima 130.000 km. Auto sam kupio preko firme, a do tad je bio vožen HR/SLO/BIH.

Gume su 215/55/17, a sjedala u njemu su ErgoComfort. Ovjes je obični.

Ono što me muči je udobnost tj. neudobnost automobila prilikom vožnje u gradu.

Prilikom vožnje osjetim svaku neravninu, rupu na cesti (potone cijela strana u nju prilikom prijelaza), a kad prelazim prugu auto se doslovno cijeli razdrma.

Bio sam u ovlaštenom (Štasni), gdje sam im rekao za to + za zvuk koji je dolazio iz ovjesa prilikom prijelaza preko ležećega.

Gledali su auto i nisu pronašli ništa, osim što su "podmazali" dijelove ovjesa nekom pastom. Time su riješili ovaj drugi problem, barem za sad.

Raspitao sam se malo i netko mi je rekao da obavezno promjenim amortizere (nisu bili mijenjani dosad).

Pa vas molim za komentar/savjet/mišljenje oko navedenog problema. 

Jel bi bilo dobro zamijeniti samo amortizere ili kad već to radim da napravim još nešto?

Također, savjet gdje odraditi navedeni servis bi dobrodošao?

I još jedna stvar, na zamjeni guma mi je vulkanizer savjetovao da napravim špur, jer mi se gume previše troše sa unutarnje strane. 

Jel to može biti povezano sa time?

Hvala svima na komentarima! Isprike na dužem postu i na hrpi informacija (novi sam u ovome svemu :)

PS: nije mi problem promjeniti sve što treba, ali samo bih volio biti siguran da će servis pomoći u rješavanju toga :)

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo, to je tako na tom vozilu da je posebno neudoban prilikom prelaska sina. Vjjerovanto je osjecaj subjektivan, nekome manje smeta nekome vise. Na modelima 4motion toga nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1