0
remaker

Abgas werstatt

Recommended Posts

Golf plus 2006., 1.9tdi, pd filter...upalila se lampica motora i izbaci abgas werkstatt..ne mogu prije vikenda na dijagnostiku a citam da moze biti svasta..erg,senzor ispusnih plinova,pd..itd...ako je erg koliko se krecu cijene te da li se moze ocistiti? Inace ne dimi i radi normalno, ne znam bas da je zagusen jer ga ja uredno proteram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je EGR cca 100€+/-  za taj model. Uzmi zamjenski  kod Tokića, Cak, Intercars itd.......

Ciscenje ne pomaže, jedino remap + mehaničko blindiranje istog.

Do tog modela je još ok, naredni modeli imaju trošak zamjene 3000-4000kn ( jer je u sklopu egr-a i hladnjak ispušnih plinova ) ili remap - blindiranje.

 

Dijagnostika će pokazat, ovako samo ''nabadanje'' na pamet.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 P2080 EGT Sensor Circ Performance Bank 1 Sensor 1 

kolika je cijena inace tih senzora

 

Edited by remaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio nesto mijenjat pa majstor usput stavio dijagnostiku..grijac drugog i treceg cilindra( za jedan pise da je trajna greska) te senzor temperature ispusnih plinova(isto trajno pise)..tocnije pise krug senzora temperature ispusnih plinova blok 1 senzor 1tak nesto...ponistio je i sad se ne javlja greska..cudi nas da ako je trajna greska da je uspio obrisat..da li je moguce da se trebala pokrenuti regeneracija pa je zbog grijaca automatski izbacilo i taj senzor a da u biti senzor valja? Ne bacaju mi se novci na senzor ako valja pa cu prvo zamijenit oba grijaca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako netko zna, kod narucivanja dijelova sam dobio upit da li je to ispred,iza dpf-a ili prije turbine senzor?

Edited by remaker

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, projektilski said:

Imas zanimljive greske no mislim da ti tu jedino autofreak moze dati koristan savjet.

@AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da trebalo bi znat koji je točno, ali evo neke cijene što sam gledao  SWAG: 587kn ispred dpf, 568kn ispred turba, 550kn iza dpf;  VDO: 820kn iza dpf , 738k ispred dpf, 783kn ispred turba; HOFFER: 600kn ispred turba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se onda po kodu greske moze tocno znati koji je , ako netko zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim da je sve u redu..greske se ne javljaju jedino mi je jedan dan samo lampica grijaca blinkala iako su ispitani i valjaju..kaze majstor da mi je losa ona armatura za grijace za napajanje..pocela je pucati i vjerovatno ona zeza i javi takve greske...navodno je dosta skupa pa me zanima ako netko ima ideju gdje naruciti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0