0
Golf444

Golf 6 parking senzori

Recommended Posts

Jel zna netko kako iskodirat (prošo sve u vcds-u ništa nisam našao da se to može ditrat) ili maknut bočne senzore za park assist s prednjeg branika, stavljao sam R branik i na njemu su 4 senzora u maskama, nisam ga htio bušit i stavljat jer ionako ne koristim da se sam sparkira, a šteta branik bušit, mislio sam da njih dva koristi samo dok uključiš baš autoparking a kod normalnog da koristi samo 4 ali očito nije:) jel ima koja druga opcija osim drugog modula s 4 senzora a ne 6 ili vuč instalaciju nekamo sastrane i stavit nekamo da ništa ne hvata?kakav on signal uopče šalje nazad da pokaže da nema ničega ispred njega?

Edited by Golf444

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking senzori ti sada ne rade nikako? Mislim da je promjena modula jedino riješenje.  Parking senzori rade na principu zvučnih talasa tako da ne možeš ništa pespojiti da zavaraš modul niti premjesiti instalaciju da ne 'hvata' ništa. A što se tiče kodiranja preko VCDS-a koliko ja znam tu ne postoji opcija za gašenje pojedinačnog senzora jer modul ne može raditi ako ne šalje/prima zvučne talase sa svih senzora...

s-l640.jpg

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade oni al čim ih upališ za ova 2 pišti ko lud jer su zašelnati ispod branika i onda nemreš ništa znat disi nego jedino ekran pogledat one crtice, a tak sam i mislio al sam pitao da nije ko šta slučjno radio.Pod instalaciju sam mislio da ju produžim dosta da mogu stacit senzor nekamo van da gleda nekud gdje nebude odmah svirao, ali i to mi se čini da ga nemam baš gdje stavit, eh sad jel šalje svaki senzor iste signale dok nema ničega ispred njega ako šalje prespajanje signalne žice s senzora do ovoga bi trebalo raditi, al jbg to vjerojatno bez osciloskopa nemožeš izmjerit, može se samo probati :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejde s drugog senzora dobar signal  na kraju sam izbusio rupu u plastici iza resetke i stavio ga ispod bocnih senzora okrenuo malo bolje u lijevo od ovih iznad i radi ok taman i hvata cestu na najdaljoj crtici tak da bude i rubnik osjetio jos samo moram slozit nesto da ga malo prekrije da ljepse izgleda https://ibb.co/gyHPGq5

Edited by Golf444

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ipak si morao izbušiti branik, nije baš najbolje estetski ispalo ali jbg. Jesi li probavao Park Assist? Kako radi? Da bi on radio normalno trebali bi svi senzori biti na istom mjestu kao i prije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije branik to je ova plastika iza, poklopac mogu lako promijeniti budem vidio jel budem nabavio neki poklopac da bude to ljepse ili budem to nekako drugacije rijesio, nisam probao park aisist ali sumnjam da bude jer su ti 2 inace okrenuti bas bocno, budem ja to rijesio estetski vec nije nis strasno

Edited by Golf444

Share this post


Link to post
Share on other sites
0