2 2
Duje mk2

Golf 2 gljiva

Recommended Posts

Nece mu skodit al nista s njom ne dobijas,osim nekog dubljeg upadljivog zvuka motora,nema efekt nikakav


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znan samo mali bolji zvuk proca san ali neki kazu da mu je to previse zraka da puno uzme da mogu izgorit ventili i da se sjebe turbina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ti gljiva skoro nikakvog efekta na bilo kojem dizelu da je benzinac osjetila bi se razlika sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala al neki mi kazu da sa gljivon uzima previse  zaraka da mogu izgorit ventili i sjebat se turbina jel to istina 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti problema jer kada staviš gljivu ona će uvlačiti topal vazduh od motora a motoru više odgovara hladan vazduh zbog boljeg sagorijevanja, Tako da je veoma bitno gdje ćeš tačno ugraditi gljivu gledaj da je postaviš što bliže da može uvlačiti ledan vazduh!

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
Može biti problema jer kada staviš gljivu ona će uvlačiti topal vazduh od motora a motoru više odgovara hladan vazduh zbog boljeg sagorijevanja, Tako da je veoma bitno gdje ćeš tačno ugraditi gljivu gledaj da je postaviš što bliže da može uvlačiti ledan vazduh!

 

Upravo to.

 

Nikad nisam kapirao ljude koji stave gljivu, pogotovo na dizela.

 

Neki su na G4 dobijali daleko bolje rezultate sa DSG usisom, nego sa gljivom. Zapravo su se dobijali lošiji rezultati sa gljivom, nego sa fabričkim usisom na Golf 4 TDI.

 

 

 

Znan to i rjesia san taj problem samo neznan oce bit problem ovo sta san predhodno navea gori 

 

 

Tebi drug najbolje rješenje da uzmeš alu crijevo fi80 i da ga sa filtera vazduha izvučeš negdje u branik gdje će direktno da usisava hladan vazduh. Samo pazi da ti ga voda ne dohvati i ne usisa vodu u motor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično sam se uvjerio u to da gljiva skoro pa nema nikakvog efekta na dizelu zvuk ostaje skoro isti, za benzince je druga priča. Ja je nikada ne bih ugradio na bilo kojeg dizela...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2