1 1
Dzani

Golf 5 2.0 103kw Potrosnja

Recommended Posts

Momci ne znam, nisam vise pametan da li je ok potrosnja za ovaj motor od 11-12 litara grada(zadnji put kada sam mjerio) . Sa punim rezervarom sam zadnji put presao jedva 500km. Do duse volim ga nagaziti ali mi je neshvatljivo da toliko popije. Nemam board pa mi ne pise potrosnja pa sam par puta sipao do cepa prelazio 100km pa opet do cepa, otprilike svaki put od 10-13 litara, znaci nekada 11,nekad 12... U to vrijeme kada sam mjerio zima je bila i klima skoro nikako nije radila. Sada kada krene ljeto da valja i kada se bez klime ne bude moglo voziti vjerujem da ce potrosnja jos skociti. Znam da mi je egr i klapna ispod egr-a problem, al to cu sada preko vikenda zavrsiti, al ne vjerujem da to toliko utice na potrosnju. Dizne su provjeravane samo vizualno i maistor kaze da su ok. Imam diagnostiku al nisam toliko upucen oko tih stvari da preko nje provjerim dizne i ostale stvari cezane za potrosnju. Ako ima ko raspolozen za pomoc bio bih mu jako zahvalan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno dijagnostika...puno ćeš biti pametniji kad nju odradiš,mjerenja dizni koliko bacaju tojest odstupanja.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ari0306 said:

Obavezno dijagnostika...puno ćeš biti pametniji kad nju odradiš,mjerenja dizni koliko bacaju tojest odstupanja.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Mozes li mi reci gdje tacno to da pogledam ako ti nije frka? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Ari0306 said:

 

 


Probaj ovako


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

 

I mogu li onda ovde postaviti da ti to pogledas i da mi kazes da li je u redu ili ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U videu ti piše kolika ti smiju odstupanja biti..ako prelazi preko odstupanja onda kod majstora, ili zamoli nekoga sa foruma ko je blizu tebe da ti to očita..plati mu cugu ili kako se dogovorite.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1