0
Ruks

Čišćenje unutrašnjosti parnim čistačem

Recommended Posts

Pozdrav, 

Da li je možda netko pokušao očistiti tapicirunge i nebo parnim čitačem? Brine me da li ostane puno vlage... 

P. S. Isprike ako sam fulao kategoriju sa ovom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nedavno rađeno kemijsko i jos s parom tako da nema brige, samo sibaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav, 
Da li je možda netko pokušao očistiti tapicirunge i nebo parnim čitačem? Brine me da li ostane puno vlage... 
P. S. Isprike ako sam fulao kategoriju sa ovom temom
Za nebo bi se bojao malo da ne otopi ljepilo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi se nebo trebalo odlijepiti ako je novije auto u pitanju. Dok kod stariji veoma lako ljepilo popusti zbog vlage...

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, VW_GTD23 said:

Ne bi se nebo trebalo odlijepiti ako je novije auto u pitanju. Dok kod stariji veoma lako ljepilo popusti zbog vlage...

Passat B8 je u pitanju 2015. g

Hvala na info, sutra onda ide na generalku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ne bi trebalo ali nemoj to raditi često. Kod starijih auta se to treba izbjegavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne bi se nebo trebalo odlijepiti ako je novije auto u pitanju. Dok kod stariji veoma lako ljepilo popusti zbog vlage...
Na G4 sam čistio nebo sa Sonax pjenom za tapacire. Ispalo je kao novo i nije se odlijepilo skroz iako je kod suncobrana već i prije toga bilo načeto. Naravno, skinuo sam ga, nikako ga prati dok je na krovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je dosta i kakav je materijal na nebu a i količina pjene što se nanosi. Čistio sam i ja sebi prije par godina ali materijal je bio puput neke kože i nije upijao vlagu nimalo a ni meni ne nije ništa odlijepilo. Dok neki spužvasti materjali ( osjeti se prstom kada ga pritisneš) su dosta osjetljiviji i upijaju mnogo više vlage. Oni su se znali lako odljepljivati na njih sam i mislio. A i nebo se treba čistiti jednom u 5 godina jer osjetljivo je dosta a i ne prlja se mnogo. Ja ga nikada ne bih ni čistio da se nije baš upraljalo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod G4 je to dosta osjetljivo, na isti je način rađeno nebo kao i oplate od vrata koje se skoro na svakom odlijepe. Tanka spužva se lijepi na tkaninu, a onda sve zajedno na podlogu i sa vremenom se spužva pretvori u prašinu i sve se odlijepi, zato treba pripaziti i po mogućnosti izbjegavati pranja sa nekim parnim čistačima, pojedine fleke ručno da.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0