2 2
godra

golf 6 tdi 2,0 veliki servis

Recommended Posts

Pozdrav,

Ako netko zna bilo što o velikom servisu za golfa 6 tdi 2,0  140 ks... na koliko se kilometara radi, što se sve mijenja, koliko vremena traje garancija i koliko kilometara? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ti je auto prešlo? Set zupčastog remena sa pumpom za vodu, španerom i šarafima je obavezan za veliki servis svakih 130 000km ili 5 godina. Taj set košta cca 350KM zavisno od proizvođača do proizvođača. Naravno ima tu još dosta stvari koje bi se mogle uraditi na velikom servisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta proizvođača pa cijena varira, kod mene je stavljen Continental i on je jedan od najboljih...

komplet-zupcastog-remena-continental-03l

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi set koji stavljas se vozi 90000km max a vi kako hocete. 

Mjenja se vodena, glavni remen, spaner,rolice,sarafi, natezac, te kanalni remen i njegov spaner, antifriz, i po potrebi semering i termostat.  Garancije nema osim.ako ne misliš ici u ovlasteni servis. A i na sta bi ti garanciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad ti je rađen veliki servis? Otiđi kod nekoga da ti pregleda set zupčastog jer neke se stvari mogu odmah i vizuelno uočiti. A što se tiče intervala zamjene to varira od proizvođača do proizvođača. A 90 000km mi je stvarno prerano jer postoje setovi koji mogu dosta više izdržati... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi setovi koji nisu tvornicka ugradnja idu do 90000

Iznad je vas rizik i sparanje na najbitnijem. A taj kontinental je postao cista kina...bolji je dayco remen a vecini je prva ugradnja. I uzet ina set sa vodenom i spanerima

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nikome nisam čuo da je pukao zupčasti ili preskočio nakon 130 000km a neki setovi se mijenjaju i na 180 000km. A i kada preskoči uzrok je loš španer ili ulje na njemu, zato i kažem poželjno je uvijek pregledati zupčasti radi prevencije...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, VW_GTD23 said:

Još nikome nisam čuo da je pukao zupčasti ili preskočio nakon 130 000km a neki setovi se mijenjaju i na 180 000km. A i kada preskoči uzrok je loš španer ili ulje na njemu, zato i kažem poželjno je uvijek pregledati zupčasti radi prevencije...

Pa nije prva ugradnja, ne citas sta pisem.

Ali zamjenski remen koji kupis u ducanu nije prva ugradnja i nemoze izdrzat toliko puno km. Ali dobro vozite ga dokle ide pa ces vidjeti...hahah

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovašteni servis meni na 1.6 Tdi motoru daje garanciju 210 tkm na zamjenu remena u akciji 4+. Tako da idem u subotu najvjerovatnije na zamjenu sad je na satu 206 tkm

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovašteni servis meni na 1.6 Tdi motoru daje garanciju 210 tkm na zamjenu remena u akciji 4+. Tako da idem u subotu najvjerovatnije na zamjenu sad je na satu 206 tkm
Svakome na izbor....
Osobno 100 000max

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Original'' ide i i više od 200k km, u 99% slučajeva prije procuri pumpa. Havarija s remenom se rijetko  kad događa....

Rađe OEM u startu što se tiče zupčastog i popratnih dijelova ,  nego da nekakve ''žnj'' dijelovi mjenjam svakih 100k km ili slično.... Jer nema tu nikakve uštede onda......( ako netko na to cilja ).

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na 130000km propisala pumpa, remen bio ko nov!! Pumpa je kritična:(

A prema vw zamjena tek na 210000km default_smile.png

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15. 07. 2020. at 10:14, ljubobj said:

Zato jer ugraduje originalne dijelove i dayco remen

Ide konti... Dayco je cak stvarao probleme n mk7 dizelima.. 

Proizvodjac kaze 210tkm uz redovnu kontrolu...  Slobod no 9 godina i 200tkm nist mu nece bit uz kontrolu remenja remenica...

Svasta sam procitao al contitech se pokazao odlican i on je u tvornickoj ugradnju u puno slucajeva... a na dizelima iz mk7 generacije je bilo kojekakvih zvukova dok je motor hladan i proizvodjac je dao tpi da se pogleda proizvodjac i ako je dayco da se isti mjenja a mjenja se sa kontijem... no to su sve tvornicke igre... i sad ima tpi da se nedira nista neg se koristi sprej taj i taj i sprica se kajis...

 Ja sam osobno sam za kontinental set plus mikro remen a vanjski natezac moze ina il snr kao i remenica alternatora koju vidim ovdje svi zaboravljaju... a i ovlasteni je nestavlja u ponudu jer je u njih oko 800kn dok ej ovako u slobodnoj prodaji isti proizvodjac oko 200kn...  

Tako da set konti.. vanjski kais konti.. natezac remenica ina il snr... a vodena pumpa ako je u setu ok ako nije onda tipa hepu dolz metelli tj salieri grupa...    Antifriz ako mozwe orginal il basf-ov  https://www.basf.com/global/en/products/segments/industrial_solutions/performance_chemicals/business/fuel-and-lubricant-solutions/innovation/coolants-for-innovative-technologies.html

 

Semeringe nebig dirao... pokazali su se jako trajni ako nema stranih tijela...

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/17/2020 at 11:06 PM, AUTOFREAK said:

Ide konti... Dayco je cak stvarao probleme n mk7 dizelima.. 

Proizvodjac kaze 210tkm uz redovnu kontrolu...  Slobod no 9 godina i 200tkm nist mu nece bit uz kontrolu remenja remenica...

Svasta sam procitao al contitech se pokazao odlican i on je u tvornickoj ugradnju u puno slucajeva... a na dizelima iz mk7 generacije je bilo kojekakvih zvukova dok je motor hladan i proizvodjac je dao tpi da se pogleda proizvodjac i ako je dayco da se isti mjenja a mjenja se sa kontijem... no to su sve tvornicke igre... i sad ima tpi da se nedira nista neg se koristi sprej taj i taj i sprica se kajis...

 Ja sam osobno sam za kontinental set plus mikro remen a vanjski natezac moze ina il snr kao i remenica alternatora koju vidim ovdje svi zaboravljaju... a i ovlasteni je nestavlja u ponudu jer je u njih oko 800kn dok ej ovako u slobodnoj prodaji isti proizvodjac oko 200kn...  

Tako da set konti.. vanjski kais konti.. natezac remenica ina il snr... a vodena pumpa ako je u setu ok ako nije onda tipa hepu dolz metelli tj salieri grupa...    Antifriz ako mozwe orginal il basf-ov  https://www.basf.com/global/en/products/segments/industrial_solutions/performance_chemicals/business/fuel-and-lubricant-solutions/innovation/coolants-for-innovative-technologies.html

 

Semeringe nebig dirao... pokazali su se jako trajni ako nema stranih tijela...

Pretpostavljam da ovo vrijedi i za 1.6 CR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jucer uraden servis na 1.6 tdi motoru naredni servis na 415 tkm. Orginal set u ovlastenom servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, VW_GTD23 said:

Koliko te je izašlo sve ukupno i gdje si radio servis u NV-u?

Servis radio u ACS Školjić set zupcastog remena i pk remena sa spanerom bez remenice alternatora sa zamjenom kompletnog antifriza po cijeni od 768 KM

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na svojem stavio continental set na 160 000... auto je 2011. godina..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20. 07. 2020. at 9:57, ljubobj said:

Moja sva tri golfa su prvi remen original imali dayco.

Ti su nam se najvise vracali u mk 7 i b8pasatima.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, AUTOFREAK said:

Ti su nam se najvise vracali u mk 7 i b8pasatima.... 

Biš mi pliz odgovorio da li ova preporuka odozgo za conitental set i ostalo važi i za 1.6 CR?

Evo moj nema puno km (106tkm), ali mu je ovo 9-a godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, AUTOFREAK said:

Ti su nam se najvise vracali u mk 7 i b8pasatima.... 

Hmm

Svi auti uvoz njemacka nikad na njima nikakvog kvara. Jer to nema veze s autima koji su napravljeni za balkan. Hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2