0
dzoni

Laufenn LW31 zimske gume

Recommended Posts

Citao sam o ovim zimskim gumama Laufenn LW31 i ADAC je dao najnizu ocjenu. S druge strane korisnici kazu da je OK guma, pa da li je neko imao iskustva? Moram naci neke zimske gumu za CC  na kojima su vec dosle 2 Laufenn kad sam kupovao pa moram uzeti jos 2, pa sam se dvoumim da li iste da uzmem ili druge. Problem je sto je fabricka dimenzija 235/45/17 i vrlo je mali izbog proizvodjaca ove dimenzije za zimske gume. Ima sepmerit, continental i hankook ali su preskupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hankook moj glas..jbt vozis cc a htio bi neke gume sumnjivoga porijekla i kvalitete. Svasta.

Ljudi stedite na krivim stvarima

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam Laufenn pripada Hankook grupacija što i ne znači da je velika razlika u kvalitetu. Ne bih uzimao te gume a i cijena ti sve govori. Uzeo bih najprije Continental :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripadaju i tigar michelinu pa su drek. Hankook je top guma

Imam ju u 19" i zimskim 16"

Bolja od nekih top brendova. Novi rs6 dolazi na hankooku

Edited by ljubobj
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ljubobj said:

Hankook moj glas..jbt vozis cc a htio bi neke gume sumnjivoga porijekla i kvalitete. Svasta.

Ljudi stedite na krivim stvarima

Ljetne imam Continental, al sad sam u takvoj situaciji da su mi ove Laufenn dvije dosle na vozilu a nove a ja ih nikad ne bih uzimao da biram sve 4. Zato sam dvoumici, da li da uzmem dvije ove iste ili nesto drugo

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim razlog zašto bih posebno isticao Hankook pored Michelin, Continental, Pirelli guma itd... Bugatti Chiron dolazi na Michelin gumama :D

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, VW_GTD23 said:

Ne vidim razlog zašto bih posebno isticao Hankook pored Michelin, Continental, Pirelli guma itd... Bugatti Chiron dolazi na Michelin gumama :D

Zato sto su malo povoljnije a apsolutno sigurne jer imaju super vozne karakteristike i po mokorm i po suhom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim kineske gume na autu tipa passat cc mi je ono 

 

ne razumijem stednju, ali svakome po svome 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dario_7R said:

mislim kineske gume na autu tipa passat cc mi je ono 

 

ne razumijem stednju, ali svakome po svome 

nisam znao da su kineske Laufenn zato i pitam zato sam i otvorio temu da vidim kakve su jer korisnici ih hvale a ADAC dao najlosiju ocjenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije China nego Indonesia ali ipak nije velika razlika hahah ?  Ako možeš prodaj nekom te dvije ili zamjeni ih jer ipak voziš CC-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su gume kad se prodaje auto da nekome mozes rec, odrzavan auto sa novim gumama :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa misljenja sam da je ipak bitno da su gume nove, kakve god da su osim teskog smeca (protect i sl.) , nevezano sad za ovu temu tj. konkretnu za gume iz teme. Uz vozilo su dosle i dvije Semperit 2013. proizvodnja koje sam odmah bacio. Ali opet bolje je i Tigar nov nego Continental star 4-5 godina bez obzira na saru. Nije uopce stvar u stednji nikada nisam stedio na vozilu, ali nisam ni glup ni kurcevit da tek tako bacam stvari. Konkretno me zanima ova guma ne znam nista o njoj a vec sam napisao sto sam nasao. Po odogovrima ocigledno da je ne bi niko stavio tako da cu vjerovatno pokusati da ih prodam. BTW, Sava je i jefitnija od Laufenn  guma a mnogi je hvale, za taj odnos cijene/kvalitete i ne govore da je smece. Cijena nije uvijek pokazatelj kvalitete narocito u autoindustriji, ne treba biti posebno pametan i kupiti Continental, Pirelli, Michelin, Nokian i sl. jer eto oni su naskuplji. pa automatski i najbolji. Nervira me ako neko nesto popljuva, a pojma nema o tome. I pojedine Michelin imaju lose ADAC teskove, a medju najskupljim su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si. Sve gume preko 10 godina su smeće ali na našim putevima koriste se i dosta starije gume ? Većina ljudi pljuje po Savi i Tigru iako te gume nisu toliko loše za tu cijenu. Za toliko para ne može se bolja guma kupiti sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra guma glavu čuva. Svakako je nova guma najbolja guma :)

Ja trebam na passatu prednje zamijenit jer su stare koliko i auto, iza mogu jos sezonu. Mislio sam nexen jer sam se u polu svakako vozio i nikad problema nisam imao. BTW-VW Centar mi je dao passata sa pirelli gumama koje su proizvedene u rumunjskoj 😄 al neki bi rekli kak je pirelli, pirelli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negdje pise da su laufenn lose gume,negdje da dobre,sta covjek da mislim,mislim da su ovo najtacniji podatci,ispravi te me ako grijesim

Screenshot-2021-09-20-at-12.24.39.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam te iste podatke, kao sto vidis Hankook-a koga dosta njih ovde gotivi nema ni na mapi kao ni Save, Tigra i ovih jeftinijih guma te klase.  Cijena sve govori, ove prve tri ne mozes naci ispod 100evra po komadu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tacno dunlop je skup 115km po komadu to mi je malo previse love jer i auto necu dugo zadrzati,mislio sam uzeti laufenn jer gledajuci ovu tabelu fino se pokazao ako je tacna,gledao sam gume srednje klase,jer ne pravim puno km po zimi to je sve voznja po gradu

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tim testovima ja bas nesto i ne dajem vaznosti. Po kojim kriterijima jedna guma ima 1.9, druga 2.0? Kakva je to razlika, kolika je populacija testirana, koja vozila, koja dimenzija, kako su se testovi vrtili, koliko su stare, napuhane gume bile, jesu li bili isti automobili, iste tezine, istih potrosenosti kocnica, amortizera..
Mislim, ovako samo izbaciti rezultate iz guzice je smijesno. Uzmite bilo koji znanstveni clanak ikad objavljen pa cete vidjeti razliku u detaljima ako je neki graf naveden.

Osobno znam da me Michelin nikada nije iznevjerio, tako da ja recimo ostajem pri njemu do daljnjega. Skupe jesu, ali na apsolutno svakom vozilu ikad na kojem sam imao Michelin (ili kod obitelji), nikad problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, to je jedna od najskupljih guma. Ali sve vise i vise novijih auta vidjam sa Savi, Tigru,Kelly, Hifly itd... Mislim da je kupovina te prve klase guma na starijim autima samo bacanje para. U svemu tome je starost gume najbitnija, bolje je imati savu staru 2-3 godine nego Michelin 5 i vise godina :(

Edited by VW_GTD23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako imas 2je laufen.... nemoras imat sve 4 istog proizvodjaca....    Neznam kakav je tu Barum al eto u nizoj klasi izgleda dobra kupnja... pa i sava eskimo s2 npr.....  a svak ce nac neku zamjerku a skupima nitko jer su papreno plaćene 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, VW_GTD23 said:

Jbg, to je jedna od najskupljih guma. Ali sve vise i vise novijih auta vidjam sa Savi, Tigru,Kelly, Hifly itd... Mislim da je kupovina te prve klase guma na starijim autima samo bacanje para. U svemu tome je starost gume najbitnija, bolje je imati savu staru 2-3 godine nego Michelin 5 i vise godina :(

E ovo je tacno,sve je vise novijih auta sa tim gumama i to si upravu,ali i ta Sava i Tigar su 90 km po komadu pa je mala razlika u odnosu na Miselin ili Dunlop,pa ko voli nek izvoli sto bi se reklo

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto Bild je napravio veliki test zimskih guma. Ovdje imaju svi podaci: https://www.tyrereviews.com/Article/2021-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm

Nema popularnih Eskimo S3 ali ima Eskimo HP2 i ima Laufenn i-Fit+.
Vozio sam Golfa 7 s Tigar zimskim gumama (ne znam model) i Sava Eskimo S3. Tigar gume su užasne po mokrom, kočenje nikakvo, proklizava stalno, ne bih ih preporučio nikome. Eskimo S3 su bile dosta dobre, ako nema drugog izbora onda su skroz ok, pogotovo na manjim automobilima tipa UP ili starija generacija Pola, Golf 4...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cijeni Tigar, Sava, Sportiva, Hifly, Kelly su tu negdje a ovo prve tri su mnoogo skuplje. Kao sto vidis i Sava Eskimo HP2 je na dnu ljestvice, veooma lose se pokazala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0