4 4
godra

golf 6 TDI 2,0 KS 140

Recommended Posts

Pozdrav,

Auto se strese kad ga ugasim, nisu nosači motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamasnjak??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvog zveckanja ni lupanja, normalno vuče jedino bi možda trebalo kvačilo biti malo mekše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako znaš da nisu nosači? Zamajac i nosači su najčešći uzroci trešenja pri gašenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti trese samo kad gasi pogledaj klapnu gasenja..vjerojatno je treba cistit.

S tim da je ne cistis na nacin da prskas unutar nje nego je skini fizicki s motora, natopi je egr cleanerom i iscetkaj je dobro iznutra, ja sam svoju sa cetkicom za zube..

Sada mi gasi ko beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se zna zatresti kad ga gasim... ne svaki put, ponekad.. Čak mi je prije i bacao check engine lampicu (na dijagnostici je i bilo greška vezana za senzor klapne gasa), tako da vjerovatno isto to me muči!! očistiti to i nadam se da bude beba!! :D

 

Godra, svakako probaj, javi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas tu gresku onda je to 100%, ocisti i miran si, ali skini fizicki i iscetkaj da unutra bude ko nova..montiraj nazad, izbrisi gresku i peglaj :)

Edited by mvukos00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš možda neku sliku ili nešto, gdje se točno nalazi ta klapna? dali je na pristupačnom mjestu ili mi treba poseban alat (duge gedore, bla, bla)

 

Hvala unaprijed!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ide torx kljuc al nisam siguran..ja sam otisa u lokalnog mestra samo da mi je skine i sam je ocistio..poslje mu je vratio ociscenu i on mi je zavidao nazad... Platis mu pivu i dobro je..doslovno 3 vijka..klapna ti je spojena na usisnu granu, metalni dio na bocnoj strani nemozes je falit..pogledaj moj post vezano za klapnu, imas tamo slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao klapnu gasa ni pogledati a počela da se pali i gasi lampica grijača, motor gubi snagu. Nekako došao do kuće, ugasio pa upalio auto par puta kad se upalila i lampica motora. Mogao sam samo na kratko da ga upalim uz vrlo nemiran rad motora. Vučna služba i pravac na dijagnostiku i evo sad majstor javlja EGER ventil trebam zamijenit (originalni oko 500 eura +ruke, zamjenski 320 eura +ruke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto traži da ga mapiraš.

Edited by venom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da skiners dpf filter, stavis metalnu blendu na egr ventil i softverski ga ugasis u svim rezimima rada. Vec kad si to napravio podignes malo snagu motora iliti chipitas na cca 165-170 ks da ne dimi ni trunku. Mozes i na 184 ks ali onda malo baca crni dim. Na tehnickom prodes, ako ti je softver dobro podesen. Pazi tko ti to radi na napravi da se vidi razlika tlakova prije i poslije dpf filtera. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znaci da skiners dpf filter, stavis metalnu blendu na egr ventil i softverski ga ugasis u svim rezimima rada. Vec kad si to napravio podignes malo snagu motora iliti chipitas na cca 165-170 ks da ne dimi ni trunku. Mozes i na 184 ks ali onda malo baca crni dim. Na tehnickom prodes, ako ti je softver dobro podesen. Pazi tko ti to radi na napravi da se vidi razlika tlakova prije i poslije dpf filtera. 
I to bude išlo na tehničkom bez beda?
U posljednje vrijeme baš se ćuneri ne kunu u sve da će auto bez Dpf proći tehnički kao što su prije 2 godine bili sigurni

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam razmišljao o tome ali zasad DPF i EGR neću da diram jer mi rade bez problema. U EU je to zabranjeno. Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj ali u Srbiji se uvodi zakon da vozila sa skinutim DPF-om neće moći proći tehnički. Šta će biti sa BiH to stvarno ne znam...

https://pink.rs/drustvo/168352/vlasnici-vozila-sa-evro-3-motorom-na-mukama-problemi-za-one-sa-plinom-i-bez-dpf-filtera-od-2021-godine-milion-vozila-nece-proci-tehnicki

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2020 at 12:39 PM, mvukos00 said:

Mislim da ide torx kljuc al nisam siguran..ja sam otisa u lokalnog mestra samo da mi je skine i sam je ocistio..poslje mu je vratio ociscenu i on mi je zavidao nazad... Platis mu pivu i dobro je..doslovno 3 vijka..klapna ti je spojena na usisnu granu, metalni dio na bocnoj strani nemozes je falit..pogledaj moj post vezano za klapnu, imas tamo slike

Jučer napravio demontažu, čišćenje (bilo je čađe dosta), montažu.

Auto mi se čini agilniji i gašenje je mirno!! Naravno nema više ni greške!

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema na cemu :)

Od sprejanja nista nema, te naslage budu toliko tvrde da se jedva i iscetkaju kad se klapna skine..probao sam samo sa sprejem prskati unutra i problem je nestao samo na par dana..jedino rjesenje je skinut s motora i uglancat je sa cetkicom i egr sprejom..ili eventualno natopiti klapnu u benzin pa onda ide lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4