1 1
gavranovic

Autosjedala

Recommended Posts

Bok,

 

Nisam naišao na sličnu temu, ako postoji ispričavam se.

 

Imam jedno pitanje vezano za autosjedala, passat b8. Imam ergocomfort sjedalo sa xy funkcija i gluposti te alkantarom, no kako god ih namjestim nakon sat vremena vožnje mi noge i stražnjica počnu trnut, zatim bolit.  Nagib, visinu, daljinu, ne pomaze. Čudim se tome jer se i žena požalila da joj naoticu noge nakon nekog vremena, naprijed, iza ne 🤦‍♀️.  I sad sam ja malo u šoku jer u polu imamo profilirana alkantara sjedala u kojima nikad problema nisam imao. Bonn-passau u jednom šusu i sve oke. U golfu 4  sa profiliranim zagreb-split, nema problema. Uzmemo veći obiteljski auto i hoću umrijeti nakon sat vremena.  Jednostavno nevjerojatno... jedino što sam primijetio jest da su sjeda u polu kraća. 

 

Je'l ima tko slična iskustva? Ima tko kakav prijedlog ili rješenje? Moramo za hr za mjesec dana, jučer došli u DE, a noge još imaju trnce, sve me strah. 🤷‍♂️🤦‍♀️

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, kupi se limuzina da se udobnije voziš, sjedala sa hrpom opcija, a poslije vožnje u njima spreman si za posjet kod kiropraktičara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da stvar bude bolja, radim uredski posao. Mogu sjedit do prekosutra, na svu sreću bez bolova, za sad. Ali ovo je strašno. Prvih 500km sam samo razmišljao kako me bole noge i kako da se namjestim, idućih 500km sam na lijevom i desnom boku "sjedio".  Mogu izvući ispod sic još malo, probao, nakon 2 minute vratio, još je gore bilo 🤣 na suvozackom je doljni dio izrazito dug, ni ne možeš ga "skratit", baš siječe noge.

 

Put u HR sa "novim" autom je bio super, još pod dojmovima. Idemo mi na more, ženo reko, mene noge bole. Mene isto, i naoticu mi, nisam ništa htjela reć 🤦‍♀️ kratke relacije sve super. Jučer krenuli iz zagreba , u sloveniji već trnci. Uopće ne znam kako se namjestiti 🤷‍♂️ ne vozim od jučer, nisam debil 🤣

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovezo sam 2-3 sa ergoactivom. 1000+ km ko zmaj. tolko udoban i dobar sic. bas sam odusevljen bio svaki put 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocito sjedala nisu podesena kako treba te dolazi do smanjene cirkulacije, vjerojatno jer je prednji greben podesen previsoko.

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mi pada na pamet jer si spomenuo da su u Polu kraća sjedala, da su ova duža, pa da vam to ne pravi probleme, duža ili kraća noga pa u pregibu se naslanjaju na rub sjedala, ne znam što bi drugo moglo biti. Ne vjerujem da je do njih problem, već nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan1902 said:

Ocito sjedala nisu podesena kako treba te dolazi do smanjene cirkulacije, vjerojatno jer je prednji greben podesen previsoko.

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Kao nagib? Skuzio sam da ima tu foru i spustio sam na minimum. Bio je jedan potez ručice od minimuma, nije mi puno pomoglo. Suvozacki ne mogu spustiti. Cudno je koliko se jako nagnut moze, ali prema iza...to mi pak ne odgovara je'l

 

Ne znam, moram procitati upute 😁

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranim forumima čitam da nekolicina ljudi ima iste probleme sa dotičnim sicevima. Neki su se navikli, nekima se sic prilagodio, a neki imaju jastuke pod guzicom. Treća opcija mi se još čini najizglednijom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to individualno, nekome ce jedno sjedalo biti savrseno, drugi ce umirati. Mozda stvarno jastuk ispod.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/9/2020 at 10:18 PM, projektilski said:

Mislim da je to individualno, nekome ce jedno sjedalo biti savrseno, drugi ce umirati. Mozda stvarno jastuk ispod.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

A to je. Samo mi je čudno jer nikada nisam imao takvih problema. Kad sjedim točno osjetim pod straznjicom kao sarafe ili metalni okvir. Lijevo i desno. I to me siječe. Čitam na forumima da se i drugi žale baš na to, da je tkanina pretanka gore, odnosno manjak spuzve. Poslat ću VW-u mail, al očekujem odgovor tipa takav je model, ili idi doktoru ili sta god. 

Edited by gavranovic
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa, vise mi ne radi memorija autosjedala, tj. vraca zadnje spremljene postavke, medutim nisam u mogućnosti spremiti nove. Reset sjedala sa pomicanjem sjedala u svim smjerovima, zatim drzanja onog gumba jos malo ovaj put ne funkcionira...

jel ima tko kakvu ideju o čemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan1902 said:

Ekipa, vise mi ne radi memorija autosjedala, tj. vraca zadnje spremljene postavke, medutim nisam u mogućnosti spremiti nove. Reset sjedala sa pomicanjem sjedala u svim smjerovima, zatim drzanja onog gumba jos malo ovaj put ne funkcionira...

jel ima tko kakvu ideju o čemu se radi?

poglesaj radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam problem, tj. Sam se pojavio. Nakon bolova u lijevoj nozi tijekom vožnje, od sjedenja i ne kretanja sam dobio išijas, moram vježbati, ukljesten živac. Tako da su sicevi oke 😁

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1