2 2
remaker

Veliki servis

Recommended Posts

Planiram uzeti set zupčastog sa vodenom pumpom i svim ostalim SKF za cca 700kn na auto kreši..da li da odmah uzmem set kanalnog koji je oko 600 kn komplet sa onim španerom itd...marke INA? Te koliko se često mijenja set kanalnog te koji je najveći kvar ako on pukne..da li preko njega ide vodena pumpa? Golf plus 2006. 1.9 tdi 77kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam vodena je preko zubcastog
A kanalni mislim volan,kompresor klime..
Vec kad minjas minjaj sve,sva remenja i sve sta ide uz to,ne stedi na tome


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam kupio dva seta od Continentala ...1400 kn sa popustom dobrim me ispalo ( bez malog servisa).Slikam ti pa ti pošaljem ako ti šta znači.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komplet si uzmi..sve mjenjaj..nemoj kod velikog servisa šparat..to ti je bitna stvar.INA ti je kvalitetna dosta.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzet cu sve kompletno za zupcasti i kanalni..ali me zanima ako.mi netko.moze rec od cega je ta "remenica"sto se vidi na slici (gore u linku)..da li je to od klime ili? Da li je to stvarno potrebno mijenjati ako mi radi sve dobro kod kompresora? Znam da svi kazu mijenjaj sve ali sa druge strane zasto i bacit vise novaca ako to valja? Jer vidim da negdje daju  pod "komplet"kanalnog sve osim te remenice a negdje ubacuju i remenicu

Edited by remaker
Nadopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzet cu sve kompletno za zupcasti i kanalni..ali me zanima ako.mi netko.moze rec od cega je ta "remenica"sto se vidi na slici (gore u linku)..da li je to od klime ili? Da li je to stvarno potrebno mijenjati ako mi radi sve dobro kod kompresora? Znam da svi kazu mijenjaj sve ali sa druge strane zasto i bacit vise novaca ako to valja? Jer vidim da negdje daju  pod "komplet"kanalnog sve osim te remenice a negdje ubacuju i remenicu
Radi ti i sad sve pa mjenjaš pumpu vode i sva ostala remenja jel tako?Mjenjaš da ti nebi napravilo dar mar...samo više štete ti može napraviti.Naravno na tebi je hoćeš li to napraviti ili ne,moj ti je savijet da mjenjaš...na tebi je da odlučiš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam sve..eto samo.sam pitao zbog te remenice jer sam vidio da dosta ljudi promijeni samo spaner i remen..a mislim da kod mene to nikad nije rađeno..imam racun od prije gdje je naveden samo remen i spaner

Edited by remaker
Nadopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno..nek ti ne bude žao.Dobro si napravio.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako..narucio sam sve...kod kanqlnog seta otvorim kutiju gdje je remenica alternatora a unutra nema onaj poklopac sto dode na remenicu..receno mi je da je to tako..set je INA..da li je problem ako ga nema..logicki bi trebao biti da ne ulazi prljavstina itd...da li se kod drugih proizvodaca to dobije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel misliš na plastiku zaštitnu od remena?

Slikaj na šta misliš.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako..narucio sam sve...kod kanqlnog seta otvorim kutiju gdje je remenica alternatora a unutra nema onaj poklopac sto dode na remenicu..receno mi je da je to tako..set je INA..da li je problem ako ga nema..logicki bi trebao biti da ne ulazi prljavstina itd...da li se kod drugih proizvodaca to dobije?

 

 

Evo ovako https://www.google.com/search?q=remenica+alternatora&oq=remenocq&aqs=chrome.3.69i57j0l4.4584j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=MwaOEq24ULFBHM

Vidim da na mom.autu ima taj cep pa da li on inace osgovara i na sruge remenice neovisno o proizvodacu..te da li jqko smeta ako ga nema..znam da je logicno da se ne nakuplja prasina i sve ostalo ali lezaj je zasticen koliko vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2