2 2
godra

golf 6 tdi 2,0 tvrdo kvačilo

Recommended Posts

Pozdrav,

Promijenio sam novi set kvačila i papučica je ostala iste tvrdoće kao i prije zamjene novog seta.  Nije da je nešto strašno pretjerano tvrda ali  trebala bi biti kud i kamo mekša, zaboli taban kada je u pitanju vožnja po gradu. (vozio sam od kolege pasata sa istim motorom 2,0 i pedala znatno je mekša). Volio bih čuti mišljenja ako je netko imao ovakvih problema.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj promjeniti kocionu tekucinu i na cilindru kvacila odzracit da naide nova tekucina. Ako nebude bolje trazit problem dalje. Ali ovo je jeftino za probat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si već promjeno kvačilo, Koje si stavio i koliko te je izašlo? Pitam jer i ja imam mk6 pa me zanima... Jbg, set kvačila nije jeftina investicija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekaj ne stima sa cilindrima jer mora bit ko putar..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17. 08. 2020. at 20:48, VW_GTD23 said:

Kada si već promjeno kvačilo, Koje si stavio i koliko te je izašlo? Pitam jer i ja imam mk6 pa me zanima... Jbg, set kvačila nije jeftina investicija...

Ovisi koje imas gore kvacilo..tako da njegov auto nije mjerilo. Ima verzija s jednomasenim i dvomasenim. A time je i cijena daleko razlicita.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, ljubobj said:

Ovisi koje imas gore kvacilo..tako da njegov auto nije mjerilo. Ima verzija s jednomasenim i dvomasenim. A time je i cijena daleko razlicita.

Druže ne znam o čemu pričaš, nigdje nisam napisao da ne znam koje kvačilo imam. A cijena njegovog kvačila je baš mjera koja me zanima. Fiksni (jednomaseni) zamajac ne postoji za 2.0 TDI motor i ne znam žašto ga spominješ. A cijena seta kvačila sa plivajućim zamajcem za 2.0 TDI motore koji nemaju START/STOP sistem je tu negdje zavisno od provođača LUK ili SACHS i trebala bi biti oko 500 evra. Baš zbog toga ga pitam koji je uzeo LUK ili SACHS i koliko ga je izašlo sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ljubobj said:

Drug ako znas koje imas onda lako saznas i cijenu novoga 

Pusa 

Bok 🙂

Prethodno pitanje se nije odnosilo na tebe i tvoj odgovor nema veze sa istim i ne treba mi pomoć oko identifikacije moga kvačila. Eto čovjek je kupio nov set kvačila i opet problemi. Iako znaš koje kvačilo imaš pitanje je gdje ga kupiti jer puno je tržište fuš robe... Baš zbog toga sam ga i pitao gdje je uzeo i koliko ga je sve izašlo...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ljubobj said:

Kupis lukovo koje je prva ugradnja s dobrim rabatom za 2800kn u trgovini ili na ebay.de

U "trgovini" 🤣 veoma širok pojam... Samo je pitanje u kojoj a da nije falš pa zbog toga sam njega i pitao gdje je kupio a ne tebe. Mnogi su kupovali kvačila sa plivajućim zamajcima koja nisu mogla izdržati ni 2 godine bez problema a predstavljena su kao famozni LUK ili SACHS. A i ovo njegovo je skoro ugrađeno i odmah problem. Ma kakav crni ebay, još mi samo fali da mi na cijenu od 400-500 evra još na carini naplate carinu i PDV pa da me izađe duplo skuplje nego ovde. Tako da ovo što ti pričaš druže moj ne pije vode nimalo :(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas pojma

Iz njemacke kod nas nema carine jer je eu. A tako si jedino siguran da nije fake kako ti kazes iako za to prvi put cujem ali dobro.

Nije ni za svakog majstora da to ugraduje cim ne moze dugo izdrzat...hahaha

 

Kod vas jos malo budu i fake kineski kondomi se prodavali hahahah

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš ti pojma, svi odgovori i savjeti koje si mi dao nemaju veze sa vezom. A sam si mi ih dao, ja te ništa nisam pitao. U BiH ima carine na robu iz EU tako da je neisplativo poručivati sa ebay.de i ne znam što mi govoriš da naručim. Nije problem u majstoru nego u kvačilu. Svugdje u svijetu se prodaju replike SACHS i LUK kvačila čak i na eBay i to nije ništa novo. Pogledaj malo strane VW i Audi forume i iskustva ljudi prije nego što počneš pričati gluposti.

https://www.audi-sport.net/xf/threads/clutch-dmf-flywheel-from-ebay-co-uk.315405/

https://mtaeta.info/thread/3077/fake-luk-clutches-hit-uk?page=1

https://www.volkswagenforum.co.uk/showthread.php?t=24578

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi se ne isplati ništa direktno naručivati iz EU-a jer na sve moraš platiti PDV-u, a i carinu ako je veći iznos. Tako je i kod nas ako se kupuje direktno iz SAD-a ili iz trećih zemalja poput Kine, pa ti je jeftinije uzeti negdje u provjerenoj trgovini sa auto dijelovima.

Pronađi nekog trgovca koji uvozi SACHS ili Luk direktno iz EU-a, za kojeg se zna da ne mulja sa nekakvim Kineskim kopijama, neki drugi savjet nemam. Za početak ako se pokretač teme javi imaš podatak gdje je on uzimao i što.

Prije 2. godine uzeo sam kompletan set dvomasenog od Anđelka, znaju ga svi ovdje sa foruma i godinama radi sa auto dijelovima i ima fer cijene. Dodatno sam kontaktirao SACHS u Njemačkoj jer je kod mene on bio prva ugradnja radi nekih savjeta, pa sam ujedno i provjerio po broju šarže i sve je štimalo. Inače se SACHS zamašnjaci  rade u Slovačkoj u Trnavi i u Levicama. SACHS je u ZF grupi, zajedno sa Lemforderom i TRW-om.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E upravo tako baš zbog toga me su me zanimale informacije od pokretača teme :) Kod mene je još fabrički set kvačila i nije on još toliko loš ali moraću ga promjenuti sigurno za koju godinu. A cijena novog OEM dijela sa ugradnjom bi trebala biti cca 550 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo što se pokretač teme ne javlja, a kad će, ne zna se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, kada bi mi rekao cijenu seta i gdje ga je kupio znao bih da li je replika ili OEM. Najžalostnije je što većina autodijelova u BiH prodaje replike i svi oni govore da prodaju OEM dijelove :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17. 08. 2020. at 20:48, VW_GTD23 said:

Kada si već promjeno kvačilo, Koje si stavio i koliko te je izašlo? Pitam jer i ja imam mk6 pa me zanima... Jbg, set kvačila nije jeftina investicija...

Evo sa velikim zakašnjenjem odgovora.

Set kvačila je SACHS, a cjena sa ugradnjom 750 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, VW_GTD23 said:

Gdje je kupljeno i u kom servisu je izvršena ugradnja? Koliko je samo kvačilo?

U Mostaru je rađena ugradnja u privatnom servisu.

ZAMAJAC    cca 400 eura   832 KM

SET                cca 260 eura    547 KM

CILINDAR U MJENJAČU    cca 45 eura   89 KM

ruke 50 eura  100 KM

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2