2 2
dzoni

Greska za EGR

Recommended Posts

Sve to gadno steti pogotovo u gradovima, pjesacima, djeci itd..
Tehnologija je omogucila da sva motorna vozila koja voze kroz gradove i guzve pjesaka, biciklista i vozaca ne steti njihovom zdravlju ali ima bisera koji otpile 90% te tehnologije za zastitu okoline da bi se jeftino vozili ili zato sto jednostavno nemaju novaca za popravak. Kakav šabanluk.
Tko vozi 2.0 ili 3.0 tdi mora imati novaca i za skupe dijelove koji umogucuju da motori pokretani na lako plinsko ulje uopce prometaju kroz naseljena mjesta.
Takvi vozaci i vlasnici vozila uopce nemaju savjesti ni osjecaja za druge ljude, djecu, alergicare, asmaticare nego samo za sebe.
Mene ne da bi me bilo sram nego bi mi bilo muka rezati ispuh. nije to 1985. i golf 2 koji nije imao nista osim praznih lonaca. Upravo to naprave od modernog zdravog dizela. Otrovno govno. Za prešu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primjera 2.0 TDI CR motora sa izvađenim DPF-om i EGR-om. Kada čuješ zvuk hladnog motora sve ti je jasno a i vidi se kako čadi kada mu dadne malo jači gas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto nek ste vas dvojica moralne vertikale foruma pa i sire. Kakva ti je to glupa spika tko nema novca za odrzavanje 2.0tdi, znaci ako ne kupis novi dpf nemas novca za odrzavanje, e pa vidis necu da dam određene novce za nesto sto smatram da ili ne vrijedi toliko ili mi nije nuzno potrebno. Uostalom ne vozimo ni ferrarije ni aston martin da bi ti procjenjivao tko ima ili nema love za odrzavanje. Npr moj dpf je bio cist ko suza, al sam ga izvadija ipak. Servisiran svakih 10tkm, ne vozim na starim gumama, na potrosenim kocnicama i sl, ne svijetli ni jedna lampica, motor radi ko urica i ti pricas tko moze odrzavat svoj auto. Aj sinko popij pivu i lezi na lezaljku, opusti se.

Da se nadovezem na ovaj zadnji video, autoru pogledaj sto je vlasnik napisa u komentare kako je dobio taj zvuk, znaci poskida je sve i stavija samo cijev do kraja. Ahhh da, treba citati

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta ja sada trebam uraditi nakon ovih tvojih savjeta? Rasjeći svoj ispravan DPF filter i navariti cijev i još ugasiti EGR kao i ti i tješiti sam sebe kako tu nema nikakve razlike. Drugi dio videa gdje je izvađen zadnji lonac nisam ni spomenuo jer je EGR i DPF ugasio i kada je stari lonac bio na autu. Samo je u prvom dijelu umjesto DPF-a navarena obična cijev a auto puši, smrdi i ima drugačiji zvuk a ti upravo tvrdiš da toga nema nimalo. I ako već voliš čitati ne znam kako nisi pročitao o mirisu izduvnih gasova. A ako ti se već čita mnogo ovoga možeš pročitati na stranim VW i Audi forumima.

A ova tema je otvorena u svrhu tumačenja greške EGR-a tako da ako nemaš šta pametno reći nisi se trebao ni javljati. Ja to sve već vrlo dobro znam i od ovih tvojih silnih komentara i ubjeđivanja nemam apsolutno ništa druže moj. Najmanji je problem promjenuti mapu sasjeći DPF i svesti normu Euro 5 na Euro 0 i samo goniti ali ne znam dokle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti ga. Cim sam procitao da ga je "izvadija", odmah znam koji je mentalni sklop u glavi..
Da se sprovodi zakon ovdje, svaki takav auto bi isao pod presu.
Ali posto postoje rupe u zakonu, ljudi ga izvrdavaju. Uvijek je tak bilo i bit ce.
Najgore od sveg je sto njegovu mikro čađu udisu svi oko njega i sad i djeca prvašici na putu do skole. Bljak, daj se ubij..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek ga ti nisi "izvadio" pa je tvoj mentalni sklop na vrhuncu. Koji zakljucak jbt. Veca sam ja budala s kim se uopce raspravljam. Natrkeljite dpf i uzivajte momci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. U normalnom svijetu ljudi voze sa komponentama ispuha a ne vade ih.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi se nikako trebao ni javiti a što se mene tiče ne moraš se više ni javljati meni tvoji komentari i savjeti ne trebaju. Ja sam pričao o gašenju EGR-a, DPF-a i promjeni mape prije nego što si ti počeo iznositi svoju filozofiju a meni ništa novo nisi otkrio, sve što si rekao ja već znam.

Uglavnom da se mi vratimo na temu, auto bi danas trebalo da bude završeno. Našao sam kompletan OEM EGR sistem sa Škode koja je bila slupana i prešla samo 120 000km tako da dijelovi nisu problem ako uopšte budu i potrebni. Zaklopka je već očišćena i izduvana bilo je čađi i prljavštine u njoj a šta je sa EGR-om to će se vidjeti danas.  Uglavnom javljam rezultate :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sa drugog auta treba dobro procistiti prije ugradnje...
Inace novi Pierburg je 1700 kn..
Ima i jeftinijih.. al nebi to..
Mozda prodjes samo sa ciscenjem..
Na komplicirano mjesto su ga stavili. Na starom tdi-ju si ga skinuo za 15 minuta..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tako je. U normalnom svijetu ljudi voze sa komponentama ispuha a ne vade ih.
Ljudi skužili imaš Dpf i znamo da si rođak od Grete
Svatko radi što hoće tako da tupiti neku svoju teoriju nema smisla
Ali nabacite još koji post nek se zna da nije uredu vaditi komponente

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uraditi EGR OFF, DPF OFF i zavariti cijev na izduvnom sistemu može svako to nije nikakv problem bio niti će biti. Tako da je poenta priče to sve sačuvati koliko je god moguće. Ja na svom autu ne štedim kao neki tako da neću ni na ovome jer ga radim za sebe i neću ga prodavati. A Stage 1 mogu uraditi uvijek tako da to nema nikakve veze sa gašenjem EGR-a i DPF-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj javi kako si ocistio taj polovni EGR  i jesi li rijesio problem. Koliko sam vidio, treba uraditi adaptaciju poslije zamjene...

Share this post


Link to post
Share on other sites




Svatko radi što hoće tako da tupiti neku svoju teoriju nema smisla



Nije to moja teorija, to je propisao zakon. Sve ostalo su teorije..
Svaki covjek ima pravo na cist zrak a piljenje ispuha na dizelu i voznja po gradu je direktno trovanje okoline.
Tko ima pravo skidati ekoloske sustave sa auta i trovati prolaznike? Jesi svjestan kaj pises?
Pa nije dpf necija zajebancija nego sustav prociscivanja ispuha.
Da zivis blizu tvornice koja lozi na mazut, i kojesta (npr neka cementara) bi li ti bilo svejedno imaju li na dimnjaku filtere ili ne?
Da ti susjed pali smeceu dvoristu i dim ti ide u sobu bi li ti bilo svejedno?
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites





Nije to moja teorija, to je propisao zakon. Sve ostalo su teorije..
Svaki covjek ima pravo na cist zrak a piljenje ispuha na dizelu i voznja po gradu je direktno trovanje okoline.
Tko ima pravo skidati ekoloske sustave sa auta i trovati prolaznike? Jesi svjestan kaj pises?
Pa nije dpf necija zajebancija nego sustav prociscivanja ispuha.
Da zivis blizu tvornice koja lozi na mazut, i kojesta (npr neka cementara) bi li ti bilo svejedno imaju li na dimnjaku filtere ili ne?
Da ti susjed pali smeceu dvoristu i dim ti ide u sobu bi li ti bilo svejedno?
Shvati da svi*
krše zakone pa i ti sam a sad tu trubiš sa cijelim esejima o zagađenom zraku i dpf
Svatko odgovara za sebe a o čistom zraku drži predavanje Pripuzu i ekipi jer svi šute ko P a cijeli ZG je bio u smradu danima... Di je tu zakon?
Može sada kraj?



Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uraditi EGR OFF, DPF OFF i zavariti cijev na izduvnom sistemu može svako to nije nikakv problem bio niti će biti. Tako da je poenta priče to sve sačuvati koliko je god moguće. Ja na svom autu ne štedim kao neki tako da neću ni na ovome jer ga radim za sebe i neću ga prodavati. A Stage 1 mogu uraditi uvijek tako da to nema nikakve veze sa gašenjem EGR-a i DPF-a...

I ne valja da stedis, jer kaze ti kolega da tko nema novaca za odrzavat 2.0tdi da ga ne treba ni kupovati, a ti kupujes polovne djelove ipak pa ono... Radije kupi novo pa si miran

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što tebe nisam pitao šta treba da uradim da mi daš još svojih savjeta... Znam ja vrlo dobro šta radim i tvoj savjeti mi ne trebaju ne znam koliko puta treba da ti to ponovim. Kupujem OEM polovan koji je skinut sa auta koje je prešlo originalnih 117 000km i na autu je sve bilo ispravno samo što je auto slupano i zbog toga ide u dijelove. Ne bih ga ni kupovao da nisam naletio na dobar polovan EGR. Bolje je kupiti i polovan OEM dio da je u dobrom stanju nego kupovati neki nov zamjenski. Bio sam na licu mjesta i još gledao neke dijelove koje ću sebi uzeti i vidi se da je auto stvarno malo voženo i da su skoro svi dijelovi sa njega u TOP stanju... A za ruke neću potrošiti ništa jer se sve radi kod kolege u radionici tako da će ovo biti itekako isplativo :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se danas check engine ugasila sama od sebe, doduse jesam ga danas sprzio jer sam zurio ne znam je li to razlog. Na dijagnostici sam obrisao ali opt se pojavila, ali ne i check engine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta se onda pojavilo lampica grijača? Evo samo da javim auto je maloprije sastavljeno, jeste da sam čitav dan u žurbi jer smo mijenjali još neke dijelove koji su se našli usput. Test vožnju nisam stigao večeras da odradim jer sam slomljen ali sutra idem na malo dužu test vožnju pa javljam rezultate i utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, greške su iste a meni se check engine nije nikada palio već samo lampica grijača. I lampica se skoro uvijek gasila kada ugasim pa ponovo upalim auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim problem je riješen i u to sam ubijeđen 99,99% nakon malo duže test vožnje. Na tabli ništa ne gori niti dijagnostika baca ikakvu grešku! Čak sam primjetio da auto sada još bolje vuče  a i regeneraciju odradi brže nego prije. Uglavnom iako su me mnogi nagovarali da uradim EGR OFF i DPF OFF od toga sam odustao i ne kajem se makar znam i da pooštre mjere na tehničkom da ću ih proći bez ikakvih problema. Sa ovim EGR-om koji je bukvalno kao nov miran najmanje 50 000km a možda i mnogo više.

Na kraju kada skontam pravo sam dobro prošao čak i jeftinije nego da sam plaćao nekoga da mi mijenja mape, izbija saći iz DPF-a i ponovo vari. i još stavlja adaptere na EGR. A čovjek mi je dao popust jer sam još dijelova kupio od njega...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta je napisano u ovoj temi, ali ima nešto bitno za spomenuti.  Nadam se da se nećete ljutiti ako se uključim.

Kao prvo kad se radi EGR OFF, obvezno se i radi DPF OFF. Isključivanju EGR i DPF prethode neki mehanički zahvati prije samog software-skog

isključenja, a to definitivno nije piljenje DPF-a sa auta i varenje cijevi. Za takve majstore nemam komentara. Kad se DPF i EGR mehanički i softwerski isključe,

fizički se na auto ne može uočiti razlika. Prolazak na tehničkom u HR za sada nije problem jer se gleda samo zacrnjenje koje na novijim autima uz trenutno gorivo sa smanjenom količinom sumpora je uvijek u granicama. Pa Golf II sa solidnim motorom prolazi tehnički, odnosno eko test bez problema.

Najveći problem je prodaja takvog auto, odnosno opasnost da vas novi vlasnik tuži jer je on kupio auto Euro 6, a ne Euro 1 i to je gubitak suda zagarantiran jer ste ga svjesno prevarili osim ako možete dokazati da je to odradio netko prije vas.

Odluci da li će se ići na zamjenu neispravnog EGR-a ili na isključenje prethode neke činjenice: koliko je auto star, stanje auta, najbitnije kilometraža, zapunjenost pepelom DPF-a (iako se isti može očistiti poprilično solidno danas). Nakon tih podataka vlasnik odlučuje što mu je isplativije.

Čišćenje EGR-a , gubljenje vremena.


Na svom TDI-u ne bih na 200 000km, sigurno isključivao ništa već kupio orginalni EGR. Orginalni jer je praksa pokazala da zamjenski su kratkog vijeka jer su lošije kvalitete i sam motor je lošijeg stanja nego je bio sa  0 km, pa više čađe izlazi van.

Tu ste spominjali cijene, kao prvo 100 Eura je malo za kvalitetno isključenje EGR-a i DPF-a, to košta nešto više, a i fizički radovi na EGR-u i DPF nisu jeftini, pogotovo na ovima gdje je DPF iza motora kod zida. Uglavnom kad se to odradi kako treba, na autu se ništa ne vidi, a ide bolje i manje troši.

Čuveni 1.2 TDI, 1.4 TDI i 1.6TDI EGR ne može izdržati 100 000km u 80% slučajeva. 2,0 TDI većina preko 300 000, a i to ima svoje razloge.

Osobno smatram da stavljanje rabljenog koji je bio 100 000km na autu nije baš neko rješenje, osim ako je besplatan on ili ugradnja.

Vidim da vas brine zemljin omotač i zagađenje što je i u redu, a koliko vas je isključilo Start/Stop, samo da znate CO2 sa COC dokumenta na osnovu kojeg ste platili uvoz vam je vezan i za tu komponentu ekologije? I uz put automobili nisu na vrhu ljestvice zagađivača. 

Nisam pobornik ugradnje nečeg što nije orginal na autima, ali niti skidanja nečeg što je stavljeno. Svatko za sebe odlučuje što mu je prihvatljivije. 

Edited by Audi
edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam i ranije pričao o izmjeni mape nakon fizičkih zahvata a trebao si još malo unazad da prelistaš temu. I to je obavezno jer vozilo uopšte ne bi moglo normalno funkcionisati ako se mapa ne bi promjenula. Već sam napisao da me ugradnja nije ništa koštala. A što se tiče vijeka EGR-a mnogo toga utiče na to. Auto odakle je skinut polovan komplet EGR sistem je prešlo 117 000km i 90% te kilometraže je pređeno na auto-putu tako da je to bila prilika koja se ne propušta. Eto ja ne znam šta drugo sam mogao da uradim i najbitnije je da je problem riješen i to bi bilo to od mene :)

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2