2 2
dzoni

Greska za EGR

Recommended Posts

Ima već 60 tisuća na updateu 🤷‍♂️ 140k na satu. mislim da 2.0 ima pasivnu regeneraciju dpfa, 1.6 nema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorio sam o aktivnoj regeneraciji kada skoče obrtaji i auto malo podigne potrošnju. A što se tiče pasivne toga i nema puno kod mene jer ne vozi se često na duge relacije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, gavranovic said:

Ima već 60 tisuća na updateu 🤷‍♂️ 140k na satu. mislim da 2.0 ima pasivnu regeneraciju dpfa, 1.6 nema. 

Mislim da nema, ja ponistim sat od zadnje regeneracije..a zadnji put kad sam krenuo na put od cca 150km bilo je 200km od zadnje regen..da ima pasivnu nebi mi digao rpm na 1000 jer 150km na autoputu za regen mu je sasvim dovoljno

Edited by mvukos00

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 nema pasivnu regeneraciju? O tome pričate? Mislim meni je to malo smiješno, što nema. Svog pola naspanam autocestom koliko ide, egr zatvoren, napuni se dpf. Stanem na semafor u gradu, on pokrene regeneraciju. U 90% slučajeva mi u gradu pokrene regeneraciju. Ne vidim svrhu svega toga, skuplja čestice u dpfu i onda umjesto na autocestu, on ih u gradu izbaci 🤦‍♂️

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je kada dođem kući smoren fino parkiram auto i tek kada otkopčam pojas vidim da je regeneracija uključenja :( Ja nisam takve sreće da mi upali na semaforu hahah :P

  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najgore je kada dođem kući smoren fino parkiram auto i tek kada otkopčam pojas vidim da je regeneracija uključenja Ja nisam takve sreće da mi upali na semaforu hahah

Kad sam kupio auto prije 4 godine te regeneracije me izluđivale i stalna gradska vožnja malo malo pa regeneracija pa vozi pa gluposti i živciranje a od kako putujem na posao van Zg cca 38km svaki dan u jednom pravcu ne brinem o regeneraciji i ako ju upali pred zgradom ugasim ga bez imalo grižnje savjesti jer drugi dan opet u pogonu obilaznica do posla tempomat 130kmh i nek regenerira nek si je.e ma.u

Ti auti nisu za kratke relacije i to je to kraj priče

 

Mada je i moj podigao potrošnju za cca 1+ litru a grešaka na Vcds nema Bog zna što mu došlo dali Egr ne zatvara ili što neznam radi normalno zasada a budem baš ovih dana mjenjao filter goriva (mjenjan prije 20 000km) pa ću spojiti ga da odradi na LM Purge možda sre dizne očiste ili raspadnu

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da ti kažem ni sa benzincima se nećeš puno usrećiti jer svi noviji imaju EGR ventil i GPF filter. Jbg, na zapadu je zakon takav i šta se tu može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaju neki benzinci egr odavno.. 

no što se tiče novijih benzinaca, najveći je problem skupljanje ugljičnog taloga na usisnim ventilima zbog direktnog ubrizgavanja.. 

do sad su egr sustave uglavnom imala američka i istočnjačka vozila na benzin, europski proizvođači nisu puno marili za benzince jer su dizele prodavali kao kruh.. benzinci su bili na margini zadnjih 20 godina dok npr. toyota i na benzincima odavno ima egr..   https://www.samarins.com/glossary/egr.html

i novi GPF radi za sada samo pasivno u euro 6 normi, znači čađe ima puno manje u golom ispuhu novog benzinca u odnosu na dizel i ona sagori odmah, pasivno..

moguće ima dodatno ubrizgavanje da podugne temperaturu ispuha ali ne treba 600 stupnjeva kao dizelskoj čađi, mislim da sam negdje pročitao 300 stupnjeva..

On 09. 09. 2020. at 16:24, polic na kvadrat said:

Shvati da svi*
krše zakone pa i ti sam a sad tu trubiš sa cijelim esejima o zagađenom zraku i dpf
Svatko odgovara za sebe a o čistom zraku drži predavanje Pripuzu i ekipi jer svi šute ko P a cijeli ZG je bio u smradu danima... Di je tu zakon?
Može sada kraj?
emoji2958.png


Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

*ne baš svi

da, žalosno je u državama poput hrvatske, bosne, somalije, turkmenistana, sirije i sličnih svatko odgovara za sebe o čistom zraku. nema kolektivne svijesti, hej pa ja tebe ne želim trovati.. 

čisti zrak je pravo svakog čovjeka pored ceste, zato auti imaju toliko sustava pročišćavnja..

svatko ima pravo na čistu vodu pa jel izlijevaš staro ulje u čist potok? kako ne, pa to svi rade, iako je protuzakonito (ako te uhvate)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerujem da će se i ovde uvesti takav zakon kad tad. Dok u Srbiji su najavili da se uvodi sledeće godine i ako se uvede izazvaće ogrooomnu pometnju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna kada se softverski ukine EGR da li treba i blokirati crijevo prema EGR-u? Neki kazu da treba, neki da ne treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam trebaju se uraditi prepravke da bi sve bilo bez problema :) Ovaj komplet KIT sa slike bi se trebao ugraditi!

DSD5227_-_Darkside_2.0_TDI_Common_Rail_E

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
da li neko zna kada se softverski ukine EGR da li treba i blokirati crijevo prema EGR-u? Neki kazu da treba, neki da ne treba...
Ako neces skidati hladnjak egr, samo stavi plocicu kod klapne gasa.

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pločicu na usisu možeš staviti samo ako nema nikakvih problema sa klapnom i hladnjakom. Ako se klapna počne otvarati (nije ispravna) a EGR je softwerski ugašen može doći do ozbiljnih problema. A ovako sa ovim kitom nećeš 100% imati nikakvih problema ako si već odlučio da trajno ugasiš EGR.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako neces skidati hladnjak egr, samo stavi plocicu kod klapne gasa.

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

Ima tko na lageru tih pločica

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti može napraviti bilo koji majstor što radi bravariju a može se i kupiti gotovo :)

fmegr19__78393.1449614274.jpg?c=2

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% ovih tunera nista mehanicki ne blokira samo softverski. 10% tunera pored softerskog blokira i  crijevo koje ide u EGR, ne znam da li pricamo o istome tj klapni gasa. Jos nisam odlucio sta cu jer check engine se sama ugasila (za sada) a greska se pojavljuje samo preko dijagnostike.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod nas većina tako radi ali to nije uvijek trajno riješenje. Ako je problem sa hladnjakom tu softwerska blokada ne pomaže ništa :( Ne znam eto pogledaj malo strane VW i Audi forume oni većinom ugrađuju ove KIT-ove  jer žele trajno da ugase EGR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi bas jasno sta pricas, ja i  govorim o trajnom gasenju EGR-a samo sto ga velika veina ugasi samo softverski a samo neki softverski + mehanicki. Sta znaci "alo je problem sa hladnjakom"? Mislis ako curi antifriz na njemu ili sta? Ako curi antifriz onda se mora mehanicki rijesit premostit, tako su mi rekli majstori. Ali EGR se fizicki ne skida, ostaje gdje jeste samo se odjavi tj nema svoju funkciju.

Edited by dzoni
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbt ako ga samo ugasiš softwerski i ne skineš ga fizički to nije trajno jer ponovo možeš vratiti staru mapu i raditi sa njim šta god hoćeš. Pogledaj malo strane VW i Audi forume oni većinom kada gase vade sve komplet sa hladnjakom i ugrađuju onaj gore KIT što sam ja postavio sliku. Ima tu još mongo stvari i prednosti kada se ugradi taj KIT samo mi se sada ne udubljuje u to jer mi to sada nije ni bitno. U nekim slučajevina ne pomaže samo softwersko gašenje EGR-a. Govorio si da ti je auto trošilo vodu zbog EGR-a pa moguće je da neki problem sa hladnjakom EGR-a.

Eto toliko od mene a ova tema je i mene dosta smorila a moj problem je riješen tako da mi se više ne udubljuje u ovaj problem niti hoću da se smaram sa ovim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije mi bas jasno sta pricas, ja i  govorim o trajnom gasenju EGR-a samo sto ga velika veina ugasi samo softverski a samo neki softverski + mehanicki. Sta znaci "alo je problem sa hladnjakom"? Mislis ako curi antifriz na njemu ili sta? Ako curi antifriz onda se mora mehanicki rijesit premostit, tako su mi rekli majstori. Ali EGR se fizicki ne skida, ostaje gdje jeste samo se odjavi tj nema svoju funkciju.
Ako pusta hladnjak egr onda napravis premosnicu kako si i rekao. Kad softweski ugasis egr nema potrebe ga cupati van, jedino zbog svog mira mozes staviti plocicu koju su ti vec naveli na slikama i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dižem temu iz mrtvih, lokacija Međimurska/Varaždinska županija za EGR off na jednom VW-u, ako ima tko kakav info ko odrađuje navedeno na tom području. 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, u zadnje vrijeme mi je greska bukvalno "nestala", nema je ni na dijagnostici ni check engine. Kako i sta, ne znam, nisam nista dirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da vratim temu, nakon godinu i par mjeseci opet mi se upalila spuirala i auto gubi snagu, ali sada se pali svaki dan.  Greška na dijagnostici je egr.  Pošto svugdje citam da zamjenski nevaljaju, a i moj majstor kaže da od zamjenskih jedino valja pieburg, neznam dali da kupim taj pieburg (1500kn) ili da idem na orginal?  Blokirat ga necu.  sada auto ima 225.000km, tako da je dosta i izdržao taj egr, pošto sam čitao da ode puno prije.

Edited by stom

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2