0
zvone1707

VW Passat b8 check engine lampica, problem!

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, molio bi pomoć. Malo će biti duži post, pokušat ću što detaljnije objasniti svoj problem, ako je netko imao slična iskustva da pomogne.. 

 

VW Passat b8 variant 1.6 tdi 88kw, 2016 godište.,160 tkm. Nakon odrađenog  servisa u ovlaštenom(ak ćirić sl brod) , upalila mi se lampica motora, check engine. Vratio se u servis, oni naravno nisu ništa skrivili, slučajnost je, itd itd,nakon dijagnostike kažu ošao mi senzor kvalitete zraka i zbog tog ne želi odradit regeneraciju?!? Naravno da nisam pristao dati 1200 kn za senzor koji sigurno nema veze sa regeneracijom, nakon toga odlazim u drugi servis (autozubak Požega) gdje ga spajaju na dijagnostiku i očitavaju dvije greške, vidljivo na slici. Nakon ispitivanja sustava, otkrili su da su mi vakuum crijeva probušena, da li je glodavac ili "stručnjaci" u ovlaštenom gdje sam radio servis, ne mogu tvrditi. Preporuka zubaka je zamijeniti vakuum crijeva i odraditi prisilnu regeneraciju. Pošto nisu u tom trenutku imali crijeva a i blizio se kraj radnog vremena, drugi mehaničar (neovlašteni) mi je zamijenio crijeva, ali nismo odradili prisilnu regeneraciju. Imam vag dpf aplikaciju preko koje pratim stanje dpf-a, auto redovno odrađuje regeneraciju, svakih 300-400 km. Jedno vrijeme mi je sve bilo oke, ali, nedavno mi se opet upalila check engine sa istim greškama. Ako sam dobro skuzio, lampica se upali nakon pređenih 250-300km nakon odrađene regeneracije, nešto prije nego što treba nastupiti iduća regeneracija. 

 

Ne znam više što napraviti, u zubaku su pregledali egr, usisnu klapnu, dpf, senzore dpf-a, sve je oke, jedino su eto primjetili rupice na vakum crijevu. Auto radi najnormanije, vuče odlično, sve štima,da ne pali lampicu ne bi ni znao da ima neki problem. Ispričavam se na podužem postu, teško je ukratko  objasnit nastali problem..na slikama se vide greške, dijagnostika zubaka, stanje dpf-a i ostalo.. Unaprijed hvala na pomoći! 

 

poNpa9xQjpmlRPhcpjpm9556nhjposbViYCj

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je 1.6 iz 2013 i nikada se ne pali lampica za regeneraciju ako ju odraduje redovito, a to svakih 300-400km..sta se na B8 ? Ili to nesto ne štima?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, opri said:

Moj je 1.6 iz 2013 i nikada se ne pali lampica za regeneraciju ako ju odraduje redovito, a to svakih 300-400km..sta se na B8 ? Ili to nesto ne štima?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Ma nije normalno, nešto ne štima. Ali primjetio sam po aplikaciji da mi uvijek pali lampicu kad mi se filter zapuni sa čađi nekih 70% da mi tada upali lampicu. I nakon što odradi regeneraciju, lampica se ne pali i nema nikakvih grešaka, dok opet ne dođe do nekih 70 ak % zapunjenosti.. 🤔

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko ja znam 70g mu je limit..moj je na cca 40g. Kada dode na 70 onda se valjda pali lampica i ide prisilna regeneracija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Pa ne bi ti ni smio doći do 70 g, sa tvojih 43 odjednom..ne kužim.
Koliko ti pise da ima grama nakon regeneracije?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki VW mora na 70% zapušenosti upaliti prisilnu regeneraciju i tada lampica DPF filtera na tabli svjetili. Eto kod mene na mk6 2.0 TDI otkad sam ga kupio nikada mi se još nije upalila lampica a redevne regeneracije nikada ne preskačema i sve radi bez ikakvih problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, VW_GTD23 said:

Svaki VW mora na 70% zapušenosti upaliti prisilnu regeneraciju i tada lampica DPF filtera na tabli svjetili. Eto kod mene na mk6 2.0 TDI otkad sam ga kupio nikada mi se još nije upalila lampica a redevne regeneracije nikada ne preskačema i sve radi bez ikakvih problema :)

 

30 minutes ago, opri said:

A koliko ja znam 70g mu je limit..moj je na cca 40g. Kada dode na 70 onda se valjda pali lampica i ide prisilna regeneracija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Pa ne bi ti ni smio doći do 70 g, sa tvojih 43 odjednom..ne kužim.
Koliko ti pise da ima grama nakon regeneracije?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Ma mislim na čađ, ne na uljni pepeo. Ovo gore na slici što u postotku piše 79%.. kad odradi regeneraciju taj postotak padne na 18-20 % i cca 4grama čađi. Na b8 je 80grama maksimalno zapunjen, misli se na zapunjenost uljnim pepelom(oil ash). Meni je sad taj pepeo na 42.7, a maksimum mu je znači 80g,malo vise od pola života ajmo reći.  

25 minutes ago, VW_GTD23 said:

Svaki VW mora na 70% zapušenosti upaliti prisilnu regeneraciju i tada lampica DPF filtera na tabli svjetili. Eto kod mene na mk6 2.0 TDI otkad sam ga kupio nikada mi se još nije upalila lampica a redevne regeneracije nikada ne preskačema i sve radi bez ikakvih problema :)

Meni ne svijetli lampica dpf-a, nego check engine baš. Ni ja ne preskačem regeneraciju, pa mi zato nije jasno šta me zeza.. Najgore što ni u ovlaštenom ne znaju do čega je 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako znate kad je redovna regeneracija DPF-a? Kako znate da auto bas tada radi regenraciju pa je ne preskacete? Znam da obrtaji skoce kad radi regenraciju al to je u leru, kako znati u voznji? I ko uopce stalno prati obrtaje u leru da to primjeti :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg kako ko, ja to pratim uvijek i mjerim pređenu kilometražu od poslijednje regeneracije. U mome stilu vožnje regeneracija je uvijek cca 350km i kada se kilometraža približi uvijek budem veoma oprezan.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dzoni said:

A kako znate kad je redovna regeneracija DPF-a? Kako znate da auto bas tada radi regenraciju pa je ne preskacete? Znam da obrtaji skoce kad radi regenraciju al to je u leru, kako znati u voznji? I ko uopce stalno prati obrtaje u leru da to primjeti :-).

Znam po toj vag dpf aplikaciji.. Svakih 350-400 km mi radi regeneraciju, i onda kad se približi ta kilometraža obratim pažnju kad će ju pokrenuti.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene radi nakon oko 300km po VCDS-u  ali necu valjda sad i na to obracati paznju :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i na polu i na passatu primijetim po tome sto dobije snage, odnosno odaziv na gas je odličan. :D
Na 1.6 TDI-u se pri kretanju na semaforu baš osjeti, da je bar uvijek tako fletan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0