0
Jovan97

B6 alternator cudan zvuk

Recommended Posts

Pozdrav,

Juce stisnu gas malo vise i tuoko 3500-4000rpm u 5 se upalila silicka akumulatora i ugasila iste seknde. Reko ajde nists, nesto se pobrkalo.

Posle vozim kad ono opet. Evo video:

Zanimamo me kako to da u jednkm trenutku sve okej a vec kad mu dodje on krene sa cudnim zvukom itd? Jel treba nesto da zategnem ili ipak da menjam ceo alternator? Ili remont? 

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda napinjač, a možda i ležajevi na samom generatoru + četkice možda. Imao sličan slučaj kao kod tebe pa sam oba ležaja zamijenio na generatoru. Isprobaj sa multimetrom pa vidi koliki je napon u leru da se vidi da li je i do četkica, za detaljnije trebalo bi ga skinuti i pogledati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možeš i preko VCDS-a pogledati sve informacije o punjenju. Kada si mjenjao linijski remen i španer na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, <TDI> said:

Možda napinjač, a možda i ležajevi na samom generatoru + četkice možda. Imao sličan slučaj kao kod tebe pa sam oba ležaja zamijenio na generatoru. Isprobaj sa multimetrom pa vidi koliki je napon u leru da se vidi da li je i do četkica, za detaljnije trebalo bi ga skinuti i pogledati...

Ide kod majstora sutra, danas sam vozio i nema nista.Ne mogu da verujem da cas radi ca ne radi. Prosle zime kad sam uzimao novi akuml merili smo, bilo je dobro-odlicno, kako majstor rece.

1 hour ago, VW_GTD23 said:

A možeš i preko VCDS-a pogledati sve informacije o punjenju. Kada si mjenjao linijski remen i španer na njemu?

Mogu, imam kuci vcds, posle posla mogu da bacim pogled, mozes samo da mi napises ako znas napamet koja je to grupa/kolona u vcds? 

Remen je menjan kada je glava radjena(otpilike 4god- ili 46000km)...spaner ne znam, nisam siguran. E sad uglavnom se javi na vece obrtaje(mada evo na video i na leru to isto radi), moguce da ne steze dovoljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni ja tačno napamet. Ali ideš u CAN Gateway pa Measuring Blocks. Je li i španer mijenjan kada ste radili glavu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, VW_GTD23 said:

Ne znam ni ja tačno napamet. Ali ideš u CAN Gateway pa Measuring Blocks. Je li i španer mijenjan kada ste radili glavu?

Mislim da nije, nije bilo potrebe tad. Pogledacu po racune, ali sam skoro 90% suguran da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, kada sa mijenja remen treba se promjenuti i španer i remenica alternatora... Ako nije onda je moguće da je do španera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da spojiš multimetar na kleme, za takvu banalnu stvar ne spajam VCDS jer je čisti gubitak vremena, a sa multimetrom se odmah vidi koliki je napon dok motor radi u leru i da li puni. Uostalom, ako se ionako ide na servis onda im kaži neka provjere i četkice ili još bolje neka ih zamjene ako su dotrajale uz detekciju ovog kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, <TDI> said:

Mislio sam da spojiš multimetar na kleme, za takvu banalnu stvar ne spajam VCDS jer je čisti gubitak vremena, a sa multimetrom se odmah vidi koliki je napon dok motor radi u leru i da li puni. Uostalom, ako se ionako ide na servis onda im kaži neka provjere i četkice ili još bolje neka ih zamjene ako su dotrajale uz detekciju ovog kvara.

Puni dobro, provereno....otiso je na servis, ostavio sam ga pa mi javljaju sta je....Danas sam ga vozio  i bas razvlacio i nista sve okej...i klimu ukkucivao, nista ne cvili :D rekose da vide spaner i remenicu alternat..pa cemo videte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo cisto da javim, posto je vec proslo 4-5god od poslednjeg velikog servisa, reseno je da se opet sve promeni plus remenica altenatora :D za sad je sve okej-majstor kaze verv je remenica bila problem posto alternator dobro puni nisu cetkice :) promenjeno juce ujutro do sada predjeno 850km(imao voznju od 7h :P

 

hvala puno svima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto makar sada znaš da si 100% siguran. Tako je i najbolje odmah sve promjenuti nego poslije da sve ponovo skidaš...

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
0