2 2
WiMaxxx

Passat B8 ugradnja virtual cockpita

Recommended Posts

Gospodo ☝️

Posjedujem VW Passat B8 2015 god. sa 6,5 incha NAVI infotejmentom te analognim 'spidometrom' i planiram ugradit Virtual Cockpit.

Eventualna iskustva i proces ugradnje, cijena variraju od 600 € do 'ajme majko' 

Jel paše od Golfa 7? Ima li zeke oko kodiranja itd... Svaki savjet 'HVALE' vrijedan...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima tocno sto sve treba jer mozda uleti koji Passat B8 pa da znam sto je potrebno. Sto ako se nabavi novi sto ako polovni Virtual Cockpit? Da li se mice component protection ako je polovan? Treba i druga maska oko njega? Da li treba adapter? Citao sam da dio kordiranja ide preko ODIS a dio preko VCDS. Kako sa kilometrazom ako je novi a kako ako je polovan?
I tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ga ni ja, a šogor neki dan kupio passata sa virtualnim, ljubomora će me izjest. Ako što nađeš, odnosno ako uspiješ javi. I ja bi se možda bacio u te vode :) thx

 

Taj navi koji imaš je onaj manji ili onaj veći?

 

OT: trazim po youtubeu vide-e retrofita i naletim na "retrofit" video u kojem lik spaja ovo: https://superkilometerfilter.com/en/produkt/vw-speed-calibration/

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, projektilski said:

I mene zanima tocno sto sve treba jer mozda uleti koji Passat B8 pa da znam sto je potrebno. Sto ako se nabavi novi sto ako polovni Virtual Cockpit? Da li se mice component protection ako je polovan? Treba i druga maska oko njega? Da li treba adapter? Citao sam da dio kordiranja ide preko ODIS a dio preko VCDS. Kako sa kilometrazom ako je novi a kako ako je polovan?
I tako :D

novi povuce postojecu kilometrazu koju ima auto 

 

polovni ima KM kolko je imao na autu iz kojeg je izvaden 

 

ODIS treba za prilagodbu kljuca i table sa autom

 

vcds za kodiranje modela i sitnica na tabli 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Dario_7R said:

novi povuce postojecu kilometrazu koju ima auto 

 

polovni ima KM kolko je imao na autu iz kojeg je izvaden 

 

ODIS treba za prilagodbu kljuca i table sa autom

 

vcds za kodiranje modela i sitnica na tabli 

 

 

https://www.motor-talk.de/forum/active-info-display-nachruesten-t6194423.html?page=1
https://www.motor-talk.de/forum/active-info-display-im-golf-7-gtd-variant-nachruesten-t6079234.html?page=1

Čitam da treba nekakva MOST žica
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2510209.m570.l1313&_nkw=Y-Adapter-Lichtwellenleiter-100cm-LWL-MOST-BUS&_sacat=0
također treba provući optički kabel od pretinca za rukavice do nove jedinice brzinomjera, ne znam zašto, niti gdje se spaja :) još čitam, ima 30+ stranica, dosta ekipe je već retrofitala.

 

Dakle ako kupim rabljeni, ne mogu mijenjati kilometre?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki ima nas znači...

Skup sport al izvediv znači!

Vjerovatno kroz koji mjsc do godinu če bit lupanih pasata sa virtualom pa če bit više mogučnosti nabave, do tad istraživanje i skupljanje kunica i eurića pa pustit vremenu sta donese!

Našel sam i CHINA proizvod koji je isto papren oko 600 € na ALI exu, gdje se ekran pripasa na postojeći instrument i plug an play je sve nema koda, izgleda zanimljivo sa milion opcija isto, prihvača sve opcije infotaimenta sustava itd...

Kontaktitao sam i Đeki Čena gore kažu da trenutno su u razvoju za TDI motore za obrtom do 5/6 jer svi su za benz modele...

Da moj model je 6,5 incha sa NAVI opcijom MIB 1 rekli bi, no u postavkama čeprkajući otkrih brojček po kojem sam guglao na netu i kaže da je moj nadograđen i sada je MIB 2,5?!? Eeeee da.

Pa bih pokušao i nadogradnjom sa 'makar' večim retrofit izadnjem od 8"!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Passata B78 citao sam da i treba paziti na katalogski broj Virtual Cockpita ovisno o godini proizvodnje idu drugaciji satovi (po kataloskom broju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcija 1:
Ovako, najbolje uzeti novi AID i ugraditi ga, zbog kilometara.
Skinuti stari taho, sprovesti optički kabel sa ebaya (ili od kud god) od "računala" u pretincu za rukavice do novog AID-a. Spojiti AID, i Y utičnicu (ne znam od kud do kud, AID-radio ili AID-računalo) da prikazuje navigaciju na AID-u. Otići u VW da ti ključeve pripašu, ako ne znaš nekog da ti to doma sredi i to je to. Eventualno nekakva kodiranja sitna (ABS/ESP). To je sad pitanje. Ovisi o modulima, opremi.

 

ILI opcija 2 
https://www.apg.org.pl/  pitao sam ih koliko uzimaju da ti skodiraju sve to (ključ itd) preko team viewera, treba ti samo 
VAS 5054 kabel za to. Ali sve skupa navodno košta 1500€, budem javio što kažu. Čitajući forum motor talk i postove iz 2018, možda se nešto u međuvremenu promijenilo.

Upute na engleskom:
https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/15084/

Ne znam koliko se isplati. Za 1500€ bi imao i to i još X stvari u svom passatu :) Nije mi se davalo tad jos 1500€, tako da...fuck it

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff do 1000 € bih išao ja osobno! Gušt je Gušt realno! Al više od toga... Hm!

Felge 17/18

Gume hebene

Eibach pro kit

Rikverc kamera

Mali servis 

Ili Virtual Vockpit? (Otprilike) hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me ne muči toliko, lako za to. Muči me kaj su felge 1400+€ i još gume 400+€ :D

 

Zna li netko kako da vidim koji radio imam, discover media ili pro? 

Edited by gavranovic
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da PRO samo u 8" dolazi paketicu! Ili...?!

Odeš u menu/postavke i tamo gdje su brojčeki od auta izmedu ostalog i kataloški njegov te nadogradnje koje su rađene.

Te na yubi tubi sam našel klip gdje u opisu po brojčekima piše jel MIB1, MIB2 ili 2,5!

Po tim brojčekima meni je kao MIB 2,5 ?!

Mislim da PRO samo u 8" dolazi paketicu! Ili...?!

Odeš u menu/postavke i tamo gdje su brojčeki od auta izmedu ostalog i kataloški njegov te nadogradnje koje su rađene.

Te na yubi tubi sam našel klip gdje u opisu po brojčekima piše jel MIB1, MIB2 ili 2,5!

Po tim brojčekima meni je kao MIB 2,5 ?!

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja bi bila fora sa ugradnjom kokpita koji ima samo onaj centrali lcd displejić sa 3D prikazom kao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to nebi trebala bit neka frka jel tako?

Mada i on ima lijepu cijenu al bi me veselilo i to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam lcd tacho u a4 b9 i nakon 3 mjeseca mi to nije toliko dobro da bih dao +1000 eura da mi ga netko naknadno ugradi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dečki ima nas znači...
Skup sport al izvediv znači!
Vjerovatno kroz koji mjsc do godinu če bit lupanih pasata sa virtualom pa če bit više mogučnosti nabave, do tad istraživanje i skupljanje kunica i eurića pa pustit vremenu sta donese!
Našel sam i CHINA proizvod koji je isto papren oko 600 € na ALI exu, gdje se ekran pripasa na postojeći instrument i plug an play je sve nema koda, izgleda zanimljivo sa milion opcija isto, prihvača sve opcije infotaimenta sustava itd...
Kontaktitao sam i Đeki Čena gore kažu da trenutno su u razvoju za TDI motore za obrtom do 5/6 jer svi su za benz modele...
Da moj model je 6,5 incha sa NAVI opcijom MIB 1 rekli bi, no u postavkama čeprkajući otkrih brojček po kojem sam guglao na netu i kaže da je moj nadograđen i sada je MIB 2,5?!? Eeeee da.
Pa bih pokušao i nadogradnjom sa 'makar' večim retrofit izadnjem od 8"!

Imam ti ja ekran od 8”, javi se


Sent from my iPhone using Tapatalk
To me ne muči toliko, lako za to. Muči me kaj su felge 1400+€ i još gume 400+€
 
Zna li netko kako da vidim koji radio imam, discover media ili pro? 

Discover Pro ima navi na HD ,Discover Media na SD( 1 od 2 slota mora stalno bit zauzet karticom sa mapom). To su generalno najuocljivije (i laiku) razlike,sve ostalo sam opotvrdi o kojem je uredjaju 1000% rijec. Ekran od 8” moze radit na bilo kojem uredjaju MIB2 generacije,te na Discover Pro MIB1.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MarioIV said:

Ja imam lcd tacho u a4 b9 i nakon 3 mjeseca mi to nije toliko dobro da bih dao +1000 eura da mi ga netko naknadno ugradi

 

Znam pajdo, to sam ostavil si za kad bude dobro bude!

Imam drugih par priori'teta' al makar sa premium tahom bi se zadovoljil!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto je sa ovim 9.2" MIB 2.5? Uvjeren sam da ako nabavim Passata da cu morati staviti Virtual Cockpit  i taj najjaci MIB :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, projektilski said:

A sto je sa ovim 9.2" MIB 2.5? Uvjeren sam da ako nabavim Passata da cu morati staviti Virtual Cockpit  i taj najjaci MIB :D

Podržavam, pratim ! 👍✌️☝️

Share this post


Link to post
Share on other sites

0f7afda9d7e981680d9876e9009039ad.jpg
44b1a5c239815dded0c9eff1ed263aae.jpg
Evo ja taman jednog spremio za ugradnju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao Pajseru prkos nam teraš!!! 😉

Mozes reć malo više o pothvatu?

Nabava

Cijena

Koja su kola u pitanju

Koji još popratni sadrzaj treba

?!? Hvala

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3q0035864

Mib2, nije pro, koliko sam izguglao. Iako mi je sd kartica za karte u slotu

 

Zna li netko kako updateati software na tom radiu? Karte sam nove stavio. Software i upute nisam našao.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2