1 1
polo

Novi set kvačila trese pedala

Recommended Posts

Otisao mi je potisni ležaj jako je skripao pa sam odlucio zamijeniti set iako je vozio jos uvijek prihvatljivo.

Nakon ugradnje novog sachs seta kvacila na SDIju, puno je meksi na pedali i ljepse hvata(ne samo pri kraju) ali su se pojavile neke nove vibracije na pedali. Na oko 70% pritisnute pedale  osjeca se i cuje se lagano vibriranje kojeg se ne sjećam otprije

Je li to nesto sto ce se ugladiti kroz neko vrijeme voznje ili tu treba intervenirati?

Treba li lakse voziti dok to ne "sjedne" ili mogu odmah ga stiskat?

Edited by polo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budi oprezan SDI je poznat po tome da pršti od snage i okretnog momenta

Malo majstora preispitaj dal je sve napravio kak spada jer da je nebi trebalo ništa vibrirati ili je do Sachs dijela

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swat, mozemo stat na crtu, imam te s sdijem do 76kmh samo reci vrijeme i mjesto

Ako krecem samo pod ler gasom lagano onda samo na pedali se osjeti nekakva visokofrekventna vibracija(ne toliko trešnja) i to samo na jednom dijelu

 

A ako probam s malo gasa krenuti naglije onda se baš osjeti brujanje, čak i čuje

Ovo definitivno nije bilo prije sa starim kvačilom od preko 180 000 km, jedino je bilo malo tvrđe, a samo potisni je bio problem sa cviljenjem

 

Edited by polo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze to imat veze s nosačem motora/getribe?

Di je mogla nastat greška u montaži?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da je nastala greška i u montaži. Znam dosta ljudi koji su imali problema sa novim kvačilima što su ugrađivali. Je li to original ili neka replika?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo dodatna informacija ako može pomoći u dijagnozi.

Znači krenem lagano u prvoj dok uhvati skroz kvačilo i onda malo jače dam gasa, negdje na 1500 okretaja  počne vibrirati ne samo kuplung pedala nego se osjeti i na kočnici i na gasu, još jace osjetno ako to probam uzbrdo. to prestaje preko tih 2200 ili kolikl okretaja.

 

 

slika ako moze neko prepoznati je li original kvačilo

https://imgur.com/gallery/dyXVfzF

Kupljen u jednom ducanu manjem kod donjih svetica, na kutiji je bila naljepnica gdje pise da je tokic uvoznik ili distributer, ali je bilo jeftinije 450 kn nego u tokicu s popustom, 250 kn jeftinije nego krešo.

Radio je majstor doma,  koji inače godinama radi u ovlaštenom servisu, tako da ne sumnjam u stručnost, jedino ako je preskako nešto ili brzao, jer je dosta brzo bio gotov, kroz 2 i pol sata. Možda nije ravnomjerno zatezao?

 

 

Edited by polo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1