0
velipx

Problem sa servom nakon zamjene upravljača (Passat b6)

Recommended Posts

Pozdrav svima, u pitanju je Passat b6 1.9 TDI 77kw.

Prije ovog volana imao sam redoviti volan s četiri kraka, bez mf-a.
Odlučio sam umetnuti ovaj s b7 mf, na njega staviti modul 3C0 953 549AJ, promijenio kodiranje jer je modul kodiran za automatski, moj je ručni mjenjač.
Sve je u redu, tipke rade savršeno, svjetlo na tipkama, ali imam problema sa servom. Nije potpuno bez serva, ali kao da je polu servo, teško ga je okrenuti.
Napravio sam kalibraciju senzora, ali bez promjene i dalje stoji u pogreškama servo upravljača i ta se pogreška, poput esp-a, ne može izbrisati.

Imal neko ideju kako bih mogao riješiti ovaj problem?

 

Screenshot_6.png

Edited by velipx

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, MarioIV said:

Nije dobro odradjena kalibracija

Hm, ne znam gdje griješim. Koristim vag can pro 5.5.1,  okrećem upravljač skroz ulijevo, pa udesno, vraćam se u sredinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije dovoljno. Treba doslovce pratiti upute kao sto pise ovdje. Imao sam i ja problema sa time, morao sam naci ravnu cestu bez prometa. Dakle VCDS ti treba, ne znam kako je sa Vag Can Pro.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Steering_Assist#Special_Procedures

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

56 minutes ago, VW_GTD23 said:

Koliko i ja znam sve se mora raditi preko VCDS-a. Ne može se uraditi preko VCP-a...

Mogu li VCDS pokrenuti kabelom od VCP-a?

Edited by velipx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada kad sam mu stavio Malfunction Indicator Lamp (MIL) postavku na 1, izbacuje mi crvenu lampicu za volan.

Takodje, kada gledam polozaj serva, i pomeram volan, kao sto se vidi na kompjuteru ne pomera se, dok Torque senzor nije bas na sredini vec malo u desno.

https://streamable.com/7shy2e
 

Screenshot_7.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

2 hours ago, VW_GTD23 said:

Ne možeš!

Citao sam, Vag Can Pro je mesavina vcds, i jos nekih obd2 uredjaja. Sve sto moze vcds, moze i vag + dodatne stavke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, VW_GTD23 said:

Original možda i može dok ova tvoja kopija VCP 5.5.1 ne može sigurno :)

Sve sto sam ukodirao sada, sve je radilo. Neke mnogo naprednije funkcije nego steering angle sensor, i kalibracija. Tako da mislim da nije problem do uredjaja i kodiranja, vec do neceg drugog, senzor volana uopste ne detektuje pomeranje volana, kao da nije konektovan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi procitao ono sto ti pise u uputama za vcds?
Moras, ali moras okrenuti volan za jedan krug lijevo i desno, odvoziti 10tak m ravno ispod 20kmh, stati, ne gasiti auto i uci sa kodom modul i onda pokrenut adaptaciju, neovisno o programu.

Ako nisi to napravio, nema sanse da kalibriras kako spada.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bilo i najbolje. A Ross-Tech se odnosi isključivo na VCDS i nema nikakve veze sa VCP-om o kome on priča.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali onaj dio sa okretanjem volana i voznjom se mora odraditi bez obzira na program jer modul ne da adaptaciju bez toga. To je univerzalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, projektilski said:

Da ali onaj dio sa okretanjem volana i voznjom se mora odraditi bez obzira na program jer modul ne da adaptaciju bez toga. To je univerzalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

To znam i za to nisam ništa ni govorio. Kada si već ugradio volan sa komandama u svog Passat-a. Koji si stavio ovakav isti sa slike ili onaj R-line koji dolazi kao kod GTD i GTI Golfa mk6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu 🤩  Morao si sve komplet sa airbag-om i modulom promjenuti. Izašlo te skupo sigurno. Koliko ako nije tajna? Ja imam želju to sebi ugraditi na mk6 a autu fali samo to i navigacija da ima full opremu. Naravno meni više odgovara taj R-line volan jer ne moram airbag mijenjati a on je pola cijene. Samo da mi naleti neki GTI ili GTD slupan i odmah to uzimam :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3200kn volan sa airbagom, 400kn tapeciranje, 800kn modul, 150kn zavojnica (jer sam budala zaboravio da sam sa modulom dobio i zavojnicu i sve rucice a to mi nije trebalo) i puno zivaca

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt to je 600€🙄 Meni treba sam volan i modul jer airbag je isti a mislim da bi se to moglo naći za cca 300 €. Valjda ću naći nekog slupanog GTI-a ili GTD-a kome je airbag već iskočio. Meni je taj R-line mnogo lijepši od običnog MF volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni, zato sam ga ugradio :)
Ma joj, bas sam ulupao novaca u njega, imam jos neke djelove koje zelim ugraditi ali jos uvijek je kod mehanicara. Muce se sa okretajima koji nece preko 3000. Ako ovako nastavi, auto cu morati cak i odjaviti jer mi je za dva tjedna registracija.

Edited by projektilski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, projektilski said:

I meni, zato sam ga ugradio :)
Ma joj, bas sam ulupao novaca u njega, imam jos neke djelove koje zelim ugraditi ali jos uvijek je kod mehanicara. Muce se sa okretajima koji nece preko 3000. Ako ovako nastavi, auto cu morati cak i odjaviti jer mi je za dva tjedna registracija.

Pa šta je sada sa tim tvojim Passatom? Jesu li išta uspijeli uraditi i ima li ikakve nade? Nikada ni ja nisam čuo za takav kvar. Ako nije do mape ili neke druge elektronike ne znam do čega je stvarno. Jeste li probavali drugi ECU? Ili jednostavno da motor nije sastavljen kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probana druga otkljucana elektronika i stavljen novi halov davac (ako sam dobro shvatio) pa je auto poceo ici preko 3000 ali nema boost, danas vracaju moju elektroniku nazad pa cemo vidjeti. Ali ne bude sa mojom elektronikom kako treba onda kaze da ce raskapati ponovno glavu. Ma ne znam, znam da samo neko vrijeme gledam neke Passate B8 u Variant izvedbi, mozda uskoro bude neko predstavljanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, mnogo komplikovan problem a volio bih da to središ. Ko ga kupi od tebe neće se pokajati jer si mu promjeno sve živo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga popravim, ostaje kod nas kao drugi auto a yarisa prodajemo. Bit ce dva Passata u dvoristu :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0