0
refi

Radio signal i Airbag

Recommended Posts

Dakle, kupio sam Golf 5 u 3 mjesecu ove godine(iz belgije uvezeno) i radio nije radilo(zbog antene jer nije bila spojena) te mi je bila upaljena lampica od Aribag-a. Na tehnickom me nisu htjeli pustiti i morao sam ga dati na servis gdje su mi "popravili" antenu i lampicu od airbag-a. Nakon toga sam primjetio da mi radio gubi signal i kad upalim zadnje grijaće radio totalno izgubi signal i šumi.

Prije par dana sam promjenio i stavio radio iz Golfa 6(RCD 310) jer sam mislio da je možda do radija, ali i dalje gubi signal, a i lampica se opet upalila. Prije toga skidao radio i lampica od airbaga se nije palila, no sad kad sam promjenio radio opet se upalila. 

Ako je netko imao slicnu situaciju ili ako netko zna više o tome bilo bi dobro da baci neki kometar. Hvala! 😊

Edited by refi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i meni je na Jetti šumio radio kad se upali zadnji grijač, ali rekao bih da se to dešavalo na RNS310, dok je bio RCD300 nisam to primjetio.

Vadio sam radio nekoliko puta i lampica od airbaga se nije upalila, mislim da to nije povezano.

Na golfu 4 neki dan se upalila lampica od airbaga, probali poništiti u servisu ali se stalno vračala, diagnostika pokazala da je sam airbag u kvaru.

Kupio drugi i sad je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

goran sdi hvala na odgovoru. 

Da, ali je meni uz orginalan radio RNS300 također šumilo, zato sam i probao sa RCD310. 

A meni su ovi u servisu makli taj dio i nije se pojavljivala više, pa sad neznam je li airbag u kvaru ili ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumijem koji dio su maknuli.

Ako ti ne javlja  grešku za airbag tj. ne gori lampica od airbaga onda je ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod "dio" mislim lampicu od airbaga. Ona sad svjetli(gori) tako da nesto ne štima, ali kazem da se to dogodilo kad sam promjenio radio sa RNS300 na RCD310.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, refi said:

Pod "dio" mislim lampicu od airbaga. Ona sad svjetli(gori) tako da nesto ne štima, ali kazem da se to dogodilo kad sam promjenio radio sa RNS300 na RCD310.

Mislim da promjena radija nema veze s Airbagom.

Ako ti svijetli upozorenje za Airbag onda treba vidjeti dijagnostikom u čemu je problem.

Jedino ako me sjećanje služi kad se mijenja radio rastavlja se sredisnji dio a tu ima ono upozorenje za suvozačev Airbag, pa eto možda nije spojeno pa ti javlja grešku.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako , ako se otkači ona sijalica za suvozačev airbag prijaviće grešku koja se jednostavno izbriše preko dijagnostike

Edited by saGTInaTDi

Share this post


Link to post
Share on other sites
0