2 2
CroRipke

Zamjena ulja u DSG-u

Recommended Posts

Pozdrav ekipa :)

 

Ne radi trazilica na forumu pa ne mogu naci prikladnu temu.

 

Dsg 7 brzina u golfu 7. Zamjena ulja. Ovlasteni kaze “ne treba”, Sopkov kaze preporuka bi bila zamijeniti ulje jer vec imam 150k km s autom.

Nekom logikom rekao bih da ulje gubi svojstva s vremenom pa bi bilo dobro zamijeniti ulje. Nemam nikakvih problema s autom, lijepo ide, ali primjetim da nije uglađen kako bi trebao biti.

 

Je li netko radio nesto kod Sopkova? Kazu ljudi da je iskusan serviser i da ne bi trebalo problema.

 

Oprostite jos jednom na otvaranju ove teme ako postoji druga. Zamolit cu admine da ju prebace na prikladniju ako je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene baš zanima.
Mislim da je interval svakih 60000km

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ovisi o mjenjaču, suhi/mokri DSG. Moj ima interval od 60k. 

Ono što mene zanima jest: je li dovoljna samo zamjena ulja ili treba ispiranje napravit. Vidio sam da xy radiona imaju uređaj koji zagrije novo ulje, ispumpa staro, novo upumpa + jos par litara da ispere getriba kao.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam skuzio interval od 60k km vrijedi samo za DSG 6 i mozda ove nove sa 7 brzina koji imaju mokru spojku (DQ500).

Proizvodjac nije predvidio zamjenu ulja na DSG 7 (DQ200).

Pricao sam sa Sopkovom kaze da ne bi bilo lose promijeniti ulje na 150k km na DQ200 getribi. Takodjer tvrdi da ovlasteni servisi to ne preporucuju jer nisu obučeni za mijenjanje ulja na toj getribi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

obuceni su itekako. ali to je suha getriba. jedino ulje u njoj je u mehatronici. nema u lamelama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi netko po br šasije može pogledati koja DSG getriba je kod mene?
na pasatu b8 2016g 1.6tdi imam 7 brzina.
WVZZZ3CZHP008668

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
suha 7 
Znači da nek ne brinem za nju što se tiče zamjene ulja?
149000km imam

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj je suhi pa sam promjenio ulje u mehatroniku i u getribi. Nije neki trosak a produžis mu itekako rok trajanja

Imas u detalje u mojoj temi od golfa imas i slike.

Uglavnom  gdje god postoji ulje to se mora mjenjati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li novih iskustava sa ovim mjenjacem?

Serviseri su na 50% jedni kazu ne treba mjenjati a drugi da se moze promjeniti ali da oni ne preuzimaju nikakvu odgovornost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i kao kod rucnog menjaca sto ustvari ovaj suhi i jest sto se tice iznutrica.  Ako ima puno km i nije mjenjano inda ista stvar ki na rucnom... novo ulje moze isprat naslage sa lezajeva i oni tako mogu postat bucniji al naravno i nemora bit tako.   Ako nema puno km trosak izmjene ulja nije neki... neide puno ulja nit je skupo.  U mehatronici nije potrebno mjenjat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Hrvatskoj je izmjena 240e a u Srbiji 90e .  2 litra za mjenjac i jedna litra za mehatronik.

Samo ulje nije skupo ali izmena jeste!   navodno im treba skoro 3 sata?

Promjeniti cu samo u Mjenjacu jer u mehatroniku ima neki mali filter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno ulje u DSGu danas. 

Staro ulje iako je podmazivalo 180 000Km nije bilo crno nego crveno  smedje boje i nije bilo previse retko tako da ta prica da se to ulje ne treba menjati mozda i pije vodu mada mi je blesavo da se ne zameni pogotovo sto se radi o manje od 2 litre ulja.

Zamenjeno je samo u menjacu, u mehatroniku ne. Trosak 50e.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2