1 1
GTI-VR6-R32

Golf 4 manzetna poluosovine

Recommended Posts

Otisla mi je vanjska manzetna na poluosovini ona do tocka ,jedan savjet mi treba koja je najkvalitetnija manzetna i na koliko se steze onaj saraf na glavcini tocka. 

1K0498203A-9067-1-800.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najkvalitetnija je originalna, aftermarket sigurno ima ali ih ne bi uzimao. Manžete je najbolje u paru zamijeniti, meni je otišla jedna unutarnja pa sam obje uzeo u ovlaštenom, dok su vanjske još originalne. Zatezanje ne znam pošto je servis odradio demontažu poluosovina i montažu.

  Kataloški: 1J0498201E  (manžeta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

GKN-Lobro su najkvalitetnije manžetne na tržištu i ujedno se koriste i u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM bi trebalo da je najbolji ali je malo poskup.  Ako ćeš uzimate neku aftermarket uzmi SKF one su sasvim solidne za svoju cijenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo OEM danas stigla,jos jedno pitanje na koliko se steze onaj vijak na glavcini? negdje citam da se steze na 130nm

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, mur3633 said:

GKN-Lobro su najkvalitetnije manžetne na tržištu i ujedno se koriste i u originalu.

On 27. 10. 2015. at 20:34, boy005 said:

Nakon uspjesne kupovine po preporuci, GKN Lobro manzete - slijedi razocarenje - nisu izdrzale ni 5tkm, odnosno 7mjeseci i obje su se rascvjetale.

th_1_1.png

Tražim VW meštra u Zagrebu pa da to rijesim.

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo 5 godina na Sharanu, ne mrdaju.
Inače i fabričke poluosovine su mu bile GKN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moje OEM unutarnje manžete su već 5+ godina od izmjene i drže se, a prednje vanjske nikad mijenjane, kad će, ne zna se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije tehničkog uvijek odradim pregled kompletnog auta ispod koliko mogu, očistim, podmažem vijke od turbine i auspuha sa bakrenom masti da ako ikad nešto bude da nemam problema sa puknućem vijka kod skidanja, najgori scenarij, a kanal za takve stvari majka. Ujedno obrišem sve dolje kad imam izmjenu ulja pa i sve manžete namažem glicerinom, ubacio to u vlastiti program održavanja da ih ne zapustim i uglavnom su čiste. Mali ulog u smjeru vlastitog održavanja i za sada učinka koliko vidim ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevencija je najvažnija. I ja težim da održavam sve koliko je god moguće ali neke stvari se moraju dogoditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uopće nije upitno, svemu dođe kraj pa i dijelovima koji se svakodnevno troše. No ako se imalo pripazi i uvede koliko toliko održavanje moguće je da potraju duže. Meni ovo nije teško, nekom je to bez veze, a ja to uz gušt u kanalu odradim uz sve ostalo što sam nabrojio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplja od zamjenske ali nema veze kada si već uzeo OEM. Valjda se neće raspasti kao ovom gore liku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste skuplja dosta od zamjenske,ali miran sam iducih 10 godina

2 hours ago, <TDI> said:

I moje OEM unutarnje manžete su već 5+ godina od izmjene i drže se, a prednje vanjske nikad mijenjane, kad će, ne zna se.

Moje prednje vanjske suu evo izdrzale ravno 19 godina nikad nisu mjenjanje svo do sada,pa vjerujem da ce i tvoje toliko trajati

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1