1 1
ico_525

Golf 5 1.9 TDI 2006 77kw. Krči u rikverc

Recommended Posts

Pozz. Ne znam ima li negdje tema slična, tražio sam nisam uspio. Ako ima unaprijed se ispricavam. Uglavnom Golf je 6 brzina i kad ubacujem u rikverc, nebitno nježno ili grubo, on zakrči. Isao sam kod meštra al on govori kako je to normalno kod ovih golfova sa 6 brzina. Naravno meni se to ne cini normlano. Imam prijatelja također ima isto auto i u njega je sve normalno. Zanima me odkud početi. Što bi mogao bit uzrok? Pozz i hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu stvar imam na golfu 4 5 brzina mjenjac,mestar ti nema pojma,gdje ce biti normalno,onda bi nov auto kad usaltas u rikverc krci mjenjac.

Ja sam mislio mjenjati ulje u mjenjacu i zamjeniti one veze biraca ili blokade sajli kako se vec kaze,jer one dobiju lufta pa mjenjac postaje neprecizan i zakuje lako.

61OH+JiEzTL._AC_SL1200_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, GTI-VR6-R32 said:

Istu stvar imam na golfu 4 5 brzina mjenjac,mestar ti nema pojma,gdje ce biti normalno,onda bi nov auto kad usaltas u rikverc krci mjenjac.

Ja sam mislio mjenjati ulje u mjenjacu i zamjeniti one veze biraca ili blokade sajli kako se vec kaze,jer one dobiju lufta pa mjenjac postaje neprecizan i zakuje lako.

61OH+JiEzTL._AC_SL1200_.jpg

Ma... Isto tako samo kontao promijeniti ulje u mjenjaču pa ako bude isto onda bih probao odzračiti kvacilo. Samo ne znam je li to pametno sve i ima li efekta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu

na golf 3 tdi, getriba na sajle

kad ubacivam u prvu, nekad zna upast u rikverc i mjenjac je cijeli neprecizan

probao sam na biracu sajle dostelat al nema nekog efekta, ali primjerio sam da ima lufta dosta na biracu.

pa sad jel ima neki set za reparaciju ili sta vec napraviti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas kupiti novo birac brzina nekih 10 eura  topran ili original nekih 25-30 eura po komadu

On 17. 10. 2020. at 20:35, Gogs4431 said:

I kod mene na G4 5 brzina isto krci kad ubacujem u rikverc, osjetim doslovno na rucici kako struze zupcanik. Jednom sam pokusao odzracit kvacilo i bilo je bolje ali samo nakratko, ubrzo se vratilo na staro 

zamjeni ulje u mjenjacu nije skupo i nece vise krciti kad ubacujes u rikverc to se i meni dogadjalo dosta puta ako su biraci brzina dobri, nemaju lufta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1