1 1
hariismne

Safe mode / trzanje

Recommended Posts

Pozdrav kolege forumasi.

 

Evo vec neko vrijeme bavim se sledecim problemom.

 

Naime na passat b5 81kw AFN motor, prvi problem koji imam je to da me baca u safe mode, kad me baci u safe mode izbaci gresku:

a16d754d3f028f0cbe31a48763a293ad.jpg

 

Ja i kolega sa foruma mur3633 smo pokusali sami da rijesimo problem ali bezuspjesno.

 

Zamjenili smo vakum crijeva, probali drugi maf senzor, drugi map senzor, probali drugi n75 iako je moj nov ali opet sve isto, dosli smo do zakljucka da moze da me zeza actuator tj waste gate ventil onaj sto ide na turbinu, njega smo podmazali i malo je bolje cini mi se, geometrija turbine je ociscena prosle godine.

 

Drugi problem koji imam je to sto kad idem u prvu brzinu pa dam naglo gas auto pocne da se trese citav i ne prima gas, sacekam malo ugasim ga pa upalim opet trese citav i onda normalizuje rad.

 

Da li je imao neko ova dva problema a da je rijesio?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledaj crijeva turba i egr ventila ne mislim na vakum nego na ona velika crijeva mogu ce je da pusta negdje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR je mehanicki zatvoren to sam zaboravio da napisem, danas idem do jednog majstora da mi to sve ispita pa javljam jesam li rijesio..

Crijeva sam ta velika mjenjao prije mozda 2 godine, od interkulera i ona dva od turba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1