4 4
projektilski

Active Info Display aka AID aka Virtual Cockpit informacije/retrofit

Recommended Posts

Evo posebna tema za Active info Display.
Radi se o potpunog digitalnom clusteru.
https://www.volkswagen.co.uk/technology/comfort/active-info-display

Passat B8 ovisno o godini modela dolazi sa 3G0 920 791 A/B/C/D i navodno E verzijom koja je potpuno drugacija od prijasnjih verzija.
Malo istrazujem sto sve treba da se ugradi u model koji nije dosao sa istim te da li je moguce staviti tu novu E verziju u modele prije 2019.
Ako tko ima kakav info, mozemo ovdje dijeliti savjete.


 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio, zapravo ga je najlakse kupit, problemi su slijedeci:
- polovni display prikazuje polovne kilometre
- instalaciju potrebno odraditi u ovlastenom servisu (potreban ODIS te treba skinuti zaštitu - imobilizaciju)
- te na kraju je potrebno sve iskodirati preko VCDS

-takoder, vidio sam u nekim slucajevima da se spaja optickim kablom zajedno sa MIB-om, tako da treba rastaviti i dobar dio armature

- displayi koji se ugraduju u Arteona, imaju isti serijski broj kao i u Passatu, postoji šansa da su kompatibilni..

A opet, postoje ljudi koji su ga ugradili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako da.
Opticki link (MOST) se spaja sa MIB ako se zeli imati navigacija na samom AID-u. Nemaju svi MIBovi MOST.

Ja trenutno zelim staviti MIB Discover Media Pro sa DABom (to valjda znaci i provlacenje DAB antene OEM) i svime otkljucanim u verziji 8" ili 9.2" (ova zadnja me malo odbija jer nema fizicki volume gumb, sve ide preko touch) te AID na koji cu moci baciti Google navigaciju putem Android Auto ali bitno mi je da imam stvarne kilometre. Imam jedan info da se to moze ali ne zelim pricati previse javno dok (i ako) ne dobijem dozvolu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, projektilski said:

Tako nekako da.
Opticki link (MOST) se spaja sa MIB ako se zeli imati navigacija na samom AID-u. Nemaju svi MIBovi MOST.

Ja trenutno zelim staviti MIB Discover Media Pro sa DABom (to valjda znaci i provlacenje DAB antene OEM) i svime otkljucanim u verziji 8" ili 9.2" (ova zadnja me malo odbija jer nema fizicki volume gumb, sve ide preko touch) te AID na koji cu moci baciti Google navigaciju putem Android Auto ali bitno mi je da imam stvarne kilometre. Imam jedan info da se to moze ali ne zelim pricati previse javno dok (i ako) ne dobijem dozvolu.

 

android auto/carplay NE radi na VC ekranu. moze samo orginal navi prikazivat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmisljao sam i ja o novom MIB-u, ali odbila me cijena od 2000€ + ugradnja...

 

A i ovako imam Discovery Pro koji kaska samo izgledom, ne i funkcijama...

 

Ali sto se tice AID-a, u to bi isao 100%, ali ima jos uvijek puno nepoznanica ...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



te AID na koji cu moci baciti Google navigaciju putem Android Auto ali bitno mi je da imam stvarne kilometre. Imam jedan info da se to moze ali ne zelim pricati previse javno dok (i ako) ne dobijem dozvolu.


Kao sto ti je Dario napisao, na aid ne mozes imati nista sto ide preko Android auta pa da si ustedis lovu ako ti je to bitno. Eventualno nekog kineza da uzmes, oni vjerojatno imaju svakakve kemije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1 minute ago, Xman said:

Kao sto ti je Dario napisao, na aid ne mozes imati nista sto ide preko Android auta pa da si ustedis lovu ako ti je to bitno. Eventualno nekog kineza da uzmes, oni vjerojatno imaju svakakve kemije.

 

Ma ok, nije bitno ali no svejedno planiram zamijeniti Discover Media sa Discover Media 8 ili 9.2" (tu se jos dvoumim koju) verzijom pa kad stavljam AID povezat cu ih MOSTom. Ne znam koliko je kvalitetna tvornicka navigacija ali nekako sam dojma da je Google Maps kvalitetniji i stalno se azurira. Radje bi to koristio nego ugradjenu navigaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se isprsis za malo skuplji verziju imas i crackani carnet sa live trafficom i google online search opcijama onda je identicna navi ko google na mobitelu samo ima prikaz na VC sa informacijama

Share this post


Link to post
Share on other sites
https://m.facebook.com/groups/380028049005980?view=permalink&id=1279568745718568

Ovo je od clana foruma clip i postimava kilometre, ovo je iz Audi grupe ali mi se cini da je to vw display

Kolega u pravu si 1000% ,ni UDBA ti nije ravna . Ne bih to nazvao postimavanjem, vise korekcijom sa stvarnim stanjem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@projektilski

moguće je staviti E verziju (stavljao već)

moguće je imat pro sa 1367 fw i  8" ekrani

 

@Ivan1902


- polovni display prikazuje polovne kilometre

( mogu se dić i spustit )


- instalaciju potrebno odraditi u ovlastenom servisu (potreban ODIS te treba skinuti zaštitu - imobilizaciju)

nema potrebe za ovlaštenim, može se riješit i bez

 


- te na kraju je potrebno sve iskodirati preko VCDS

more se priko vcp, vcds, odis, sve


-takoder, vidio sam u nekim slucajevima da se spaja optickim kablom zajedno sa MIB-om, tako da treba rastaviti i dobar dio armature

može se i bez rastavljanja provuć :)


- displayi koji se ugraduju u Arteona, imaju isti serijski broj kao i u Passatu, postoji šansa da su kompatibilni..
 

je, ima par sitnica koje se moraju promijenit i radi :)

 

eto ako ima još što što vas zanima pitajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E verzija je nova cca 500€ 
Izgleda mi ruznije od starije verzije ali navodno ima vise mogucnosti. 
Slobodno mi odgovori na PM :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E verija je da od facelifta, nesto manji ekran no veci pixel density te to puno ljepse izgleda, features i te neke ajmo rec fore da daleko boljr izgledaju nego na prefacelift

 

no slaganje E revizije na prefacelift kosta nekakvih 2000eur

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, projektilski said:

U bemti, uredjaj je sam dosta jeftin, sto se mijenjaju jos neki moduli?

Onda je možda pametije uzeti C verziju

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, projektilski said:

U bemti, uredjaj je sam dosta jeftin, sto se mijenjaju jos neki moduli?

ECU, BCM, GW, Kessy modul, Ključevi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodo...Pozdravljam i neki od Vas već znaju da sam zainteresiran za taj pothvat i lagano kasica prasica radi cangera cangera... Pa shodno tome možda nešto izvedivija i jeftinija opcija a to je ugradnja u passata sat od arteona onaj klasični analogni sa centralnim lcd-om? Ima fora osvjetljenje crvene ringove oko rpm-a i kmh-a što baca na sportivu malo i izgleda profinjeno i čini mi se malo manje komplicirano za ugurat?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4