1 1
dzoni

ukljucivanje XDS-a na CC

Recommended Posts

Citao sam da se XDS moze ukljuciti na CC preko VCDS-a pa me zanima koliko je to "pametno" ukljuciti? Zasto po defaultu nije ukljuceno? Citao sam da pomaze ESP-u pri zavojima... Sta u principu ja dobijam ako ukljucim XDS? Takodjer, nemam mogucnost adaptacije opcija low, avage i strong vec samo ukljucit/iskljucit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, ne diraj... nije to pravi LSD, mozes izgubiti kontrolu nad autom pri velikim brzinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru. A kako mislis nije pravi LSD?

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Limited slip differential, pravi LSD prenosi snagu sa kotaca koji proklizuje na kotac koji jos uvjek drzi cestu, a XDS to imitira, tako da u zavoju koci unutarnji kotac, da auto ne bi imao siroku putanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi izgubio kontrolu?

XDS radi u zavoju, ali samo kada je pritisnut pun gas ili tako približno.

To je sustav koji u suradnji sa ESP om, kako je rekao Ivan1902 koči unutarnje kolo da auto lakše prođe kroz zavoj, i samo radi u zavoju.

Isprobao sam bez njega i s uključenim, te sam ostavio uključen, jer pomogne malo, brže prođem zavoj s uključenim, tj. kasnije počne bižati prednji kraj na vanka uslijed prevelike brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što vozila koja imaju XDS imaju usmjerivače zraka da više hlade kočnice, pri velikim brzinama dolazi do pregrijavanja unutarnje kočnice...

Quote

You can turn the XDS+ system up via VAGCOM (label “TBD” below) and it feels cool at first, but it is VERY dangerous at high speeds. I personally know two people that have wrecked their MK7’s on off ramps because of this tweak.

LINK

 

Edited by Ivan1902

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to tvornički uključeno bilo na mid, pa sam se igrao sa isključenim kao i low/mid/hi, i ostavio na hi.

Nisam baš siguran da imam ove usmjerivače na mk6.

Edited by venom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo sad nije bas logicno sto kazes da je opasno, kao i ovaj citirani sto govori za MK7. XDS i XDS+ nije isto, XDS+ je  radi i na zadnjim kotacima. Zatim mi nije jasno, ako je to tako, kako onda na nekom CC-u dodje ukljuceno (mislim da ide od 2014 dfaultno on), a na nekom iskljuceno, a ne vidim da imaju ikakvu razliku tj ove usmjerivace zraka? Najvise me buni zasto je fabricki iskluceno, dok kao Golf 6, kao sto kaze venom, dodje ukljuceno.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1